Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

Travis
Subiect Autor

Promo Mixuri - deep, minimal, tech :D

14 Ian 2009, 20:10

La fel ca si Duncan, sunt un alt pasionat de muzica electronica :). O sa postez aici link-uri catre promo-urile facute de mine, asa ca, daca sunt ascultatori, bagati mare.
Abordez alte stiluri de muzica electronica, ca si deep house, minimal, si putin tech. Astept un feedback din partea voastra in cazul in care bagati in seama topicul asta :D.

Pentru inceput, un link catre promo-ul din Decembrie 2008!

O sa incerc sa fac unul si pentru ianuarie 2009, asta in cazul in care o sa fiu mai lejer cu lucrul, pentru ca imi ia foarte mult timp sa caut muzica.

Duncan
Resident DJ

Re: Promo Mixuri - deep, minimal, tech :D

14 Ian 2009, 20:24

Salut Travis si welcome! Acum iti descarc si eu promo-ul :)
Seat Leon FR TDI | Cylinders: 4 | Power: 46 HP | Maximum Speed: 133 km/h

Night Ride Squad :: powered by ClubSeat.eu

..:: Duncan Jay :: house mixes all the way ::..

ace117
Membru Fondator

14 Ian 2009, 22:00

Deja avem 2 dj in club.COOL! :wink:
Multa bafta Travis, sa ne tii la curent cu promo-urile tale!
VW TIGUAN TRACK & AVENUE "THE BIG FOOT" 210 CP/450 Nm - CFT stg1
EX - SEAT LEON FR "THE STEALTH KNIGHT" 218 CP/453 Nm - RBN stg1

Imagine Imagine

Duncan
Resident DJ

14 Ian 2009, 23:53

ace117 scrie:
Deja avem 2 dj in club.COOL! :wink:

In fine, mai sunt si ghita_celofan si Soche, din cei pe care ii stiu...poate si altii :)
Seat Leon FR TDI | Cylinders: 4 | Power: 46 HP | Maximum Speed: 133 km/h

Night Ride Squad :: powered by ClubSeat.eu

..:: Duncan Jay :: house mixes all the way ::..

The teacher
Profesoru

15 Ian 2009, 01:29

Man am inceput sa descarc primele impresii , after the break ......................succes , eu m-am abonat la acest topic , vezi ca sunt pretentios................ :lol:

Cosmin
Admin

15 Ian 2009, 18:32

Super tare Travis! Si eu ascult mult deep house in ultima vreme (nu mai mixez de ceva ani) si sunt curios ce mixezi. O sa descarc promo-ul tau. Vreau se te intreb de unde iti iei muzica si daca esti interesat de schimburi de cd-uri si vinyl-uri. Am destul de multe release-uri de la Konvex Konkav, Plastic City, Kompakt, Studio K7, Salo etc.
Imagine

MKM Autotechnik - Service auto multibrand Click pt. Detalii si imagini

DIY Info Leon 1P / Altea 5P Click pt. Detalii si imagini

Travis
Subiect Autor

15 Ian 2009, 21:34

ghita_celofan scrie:
Vreau se te intreb de unde iti iei muzica si daca esti interesat de schimburi de cd-uri si vinyl-uri. Am destul de multe release-uri de la Konvex Konkav, Plastic City, Kompakt, Studio K7, Salo etc.

In jur de 90% din muzica vine de pe DC++, putina de pe SoulSeek si ceva FTP. In caz ca nu gasesc ce caut, cumpar, foarte rar ce-i drept(e destul de greu sa-ti imparti salariul de la noi intre muzica si restul nevoilor personale; daca as scoate bani din asta ar fi altceva cu cumparatu'). Oricum, daca vrei sa te faci auzit, ca dj nu reusesti(la noi in tara cel putin), trebuie sa te bagi pe productie neparat. Asta ar fi un pas urmator, da e foarte greu :).

Anyway, daca vrei ceva muzica(mp3 only), lasa-mi un PM cu un ID de messenger si mai vedem acolo cum facem.

wasile

16 Ian 2009, 00:31

mai merge soalseekul? acum vre-o 4-5 ani foloseam si eu. era foarte tare, daca auzeai ca se pregateste ceva la vre-o casa de discuri sigur gaseai promourile sau releasurile in avans. am mai intrat acum vre-un an in disperarea mea de a gasi o melodie si am fost foarte dezamagit. se poate sa fie si din cauza faptului ca multi din lista mea de prieteni ori disparusera ori isi schimbarera conturile.
Leon FR TDI 170CP

Travis
Subiect Autor

16 Ian 2009, 08:59

wasile scrie:
mai merge soalseekul?

Merge inca foarte bine ... atata timp cat ai userii cu care faci schimb. Mie personal nu prea imi place, de-aia il folosesc asa de rar, doar cu ocazii speciale :).

The teacher
Profesoru

16 Ian 2009, 11:49

Am inceput auditia , f. tare frate , merge belea in masina , cand mai scoti da-ne si noua de veste...........

Cosmin
Admin

16 Ian 2009, 18:02

Travis scrie:
Anyway, daca vrei ceva muzica(mp3 only), lasa-mi un PM cu un ID de messenger si mai vedem acolo cum facem.

Am inteles...Eram interesat de schimburi, am cateva vinil-uri identice, dar scoase la diferite label-uri.
Eu sunt fan analog, nu se compara cu nimic sunetul de pe vinil. Desi apropape toate discurile mele (cd si vinil) le am si in format mp3 (le ascult mereu pe ipod), cand am timp imi pun spre auditie un vinil sau un cd original (astea sunt stantate, nu sunt arse - am observat o diferenta majora). Nu ca as fi vreun audiofil sa am urechea super sensibila, dar se simte diferenta, mai ales la volum tare.
Am mai luat si eu acum vreo cativa ani de pe Soulseek, dar am renuntat. Prefer sa cumpar si astfel sa incurajez si sa sprijin artistii care imi plac.
Mulumesc pt oferta de mp3-uri, o sa am in vedere. Cum le ai organizate, track-urile la gramada, sau pe artisti / albume, label-uri etc?
La fel, daca ai nevoie de ceva sau cauti ceva anume - mai putin ultimele aparitii - , intreaba-ma. Am muzica electronica incepand din 1992 (chiar 1988 unele albume) pana in 2008. De la detroit techno, rave, trance, hardtrance, psy trance, goa trance pana la house, deep house, minimal, funk etc.
Imagine

MKM Autotechnik - Service auto multibrand Click pt. Detalii si imagini

DIY Info Leon 1P / Altea 5P Click pt. Detalii si imagini

The teacher
Profesoru

17 Ian 2009, 21:14

ghita_celofan scrie:
[quote="Travis"
Eu sunt fan analog, nu se compara cu nimic sunetul de pe vinil.

Chiar ma bucur sa aud asa ceva , au ramas putin care apreciaza un vinil , eu nu ma declar fan mp3 , cam tot ce ascult este in format audio , cu mici exceptii , nu cantitatea conteaza in ultima instanta ci calitatea :wink: , scuze de offtopic

Travis
Subiect Autor

24 Ian 2009, 18:18

New promo available: Ianuarie 2009!

Criticile sunt binevenite :). Enjoy!

Travis
Subiect Autor

25 Ian 2009, 22:29

Aveti aici 2 mirror-uri pentru download, in caz ca face figuri linku de mai sus.
Mirror 1
Mirror 2

Bogdan'

27 Ian 2009, 15:12

Travis scrie:
Aveti aici 2 mirror-uri pentru download, in caz ca face figuri linku de mai sus.
Mirror 1
Mirror 2

am incercat si nu merge niciunul decat pana la jumate apoi....error:(