Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

Cartman
Subiect Autor

lampa numar spate, dezaburire luneta

13 Ian 2009, 17:38

Dupa ce am facut un stiudiu de piata adica m'am uitat la toate ibizele care mi'au sarit in cale si aveau pozitiile aprinse am observat ca majoritatea nu au o lampa ce lumineaza numarul pe spate. Sunt 2 lampi albe care il lumineaza.

Acelasi lucru mi s'a intamplat si mie o lampa pe spate ce lumina nr nu mai era. Am fost la seat si am descoperit ca becul acela era bagat in bara si ca in mod normal nu are cum sa cada afara sa il pierdeti. Deci un remediu este sa bagati mana bine in bara prin acea gaura si sa il scoateti se va fixa f usor.

Alta problema care am avut'o a fost dezaburirea la luneta, nu se dezaburea pur si simplu -> remediu -> am fost la seat si au gasit un contact imperfect la cele 2 borne care alimenteaza serpisorul de dezaburire luneta, firul care trebuia sa alimenteze plus-ul nu facea contact bine, si aceasta problema s'a rezolvat in 2 minute.

Sunt multumit de cei de la dona seat din constanta, tot timpul mi'au rezolvat problemele f repede si au actionat ca niste pro. Pe nici una din chestii nu am platit ci am dat niste mici atentii drept multumire

Am intrebat si de cheie briceag pentru ibiza 08 si din pacate nu se poate comanda..
Imagine
Seat Ibiza 1.4 85hp 16v

Bamse
Moderator

Re: Mici probleme la ibiza

14 Ian 2009, 09:48

deci nu ai probleme cu masina....si de cheie briceag la fel stiam si eu, ca sunt altfel de codari pt cheia briceag si cica nu merg pt ibiza.sau cheia normala decat cu telecomanda!
Ibiza, FR. Black, TDI, Chiptuned
Canalul Clubseat.eu pe Youtube

Cartman
Subiect Autor

Re: Mici probleme la ibiza

14 Ian 2009, 12:45

nu am probleme, dar sa va uitati la masina voastra daca nu cumva aveti o lampa cazuta de la numar. :) ca se face f usor asta e un tip :P
Imagine

Seat Ibiza 1.4 85hp 16v