Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

romeo nicolae
Subiect Autor

usa dreapta fata

16 Oct 2015, 22:56

Salutare dragi colegi, tocmai am intampinat o problema....usa din dreapta fata nu se mai incuie. Celelalte usi inclusiv portbagajul sunt incuiate doar asta NU. Am tot cautat aici pe forum dar nu am gasit pe nimeni cu o astfel de problema. Ma poate ajuta cineva cu un sfat?
Va multumesc! :hi

dany19940
Moderator

Re: usa dreapta fata

16 Oct 2015, 23:13

De obicei e doar broasca de vina - ori lipituri reci in ea, ori s-a dus motorasul. Exista si cazul cand nu mai merge comanda ce vine din motorasul geamului. E de cercetat.
Toledo 1M/AUS/1,6/16V /115CP midnight blue metallic
Arosa 6H/AUB/1,4/16V/107CP rosu

"I didn't mod my car to be faster/better than other cars, I modded my car so its faster/better than it was before the mod"
"When events test men, angels then appear" - Cand timpurile ii pun la incercare pe oameni, atunci apar ingerii...

romeo nicolae
Subiect Autor

16 Oct 2015, 23:17

dany19940 scrie:
De obicei e doar broasca de vina - ori lipituri reci in ea, ori s-a dus motorasul. Exista si cazul cand nu mai merge comanda ce vine din motorasul geamului. E de cercetat.

Maine dimineata o desfac sa vad despre ce este vorba....vroiam a stiu de unde sa incep :D ms de sfat

romeo nicolae
Subiect Autor

17 Oct 2015, 10:19

INCREDIBIL......ma duc hotarat sa desfac fata de usa, dar ma gandesc sa mai fac o incercare: incui masina si surpriza....se incuie si cea din drepta,cum asa? Momentam merge perfect!

dany19940
Moderator

17 Oct 2015, 14:52

Ai zis bine...momentan. Deci se confirma partea cu lipituri reci. Bine ca nu e ars motorasul. Tot vei ajunge s-o desfaci, si asta cat de curand. Erai in cazul fericit cand usa nu s-a incuiat. Sa nu ajungi in situatia cand nu se mai deschide, ca atunci vei avea de chinuit si muncit.
Toledo 1M/AUS/1,6/16V /115CP midnight blue metallic
Arosa 6H/AUB/1,4/16V/107CP rosu

"I didn't mod my car to be faster/better than other cars, I modded my car so its faster/better than it was before the mod"
"When events test men, angels then appear" - Cand timpurile ii pun la incercare pe oameni, atunci apar ingerii...