Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

Madalin Bontu
Subiect Autor

Lumini pozitie si stop spate

08 Oct 2015, 19:01

Salut! Am si eu o problema la masina. Aceasta consta in faptul ca lumina de pozitie din fata,pe partea dreapta si stopul pe frana tot pe partea dreapta nu functioneaza. Pe spate merg ambele becuri de pozitie. Am intrebat si eu pe cineva si mi-a spus ca poate fi o simpla siguranta arsa,din moment ce pozitia si stopul nefunctionale sunt pe aceiasi parte.Are dreptate respectivul sau trebuie sa ii cumpar alte becuri? Va rog,daca puteti,sa ma lamuriti si pe mine.

Multumesc anticipat.

dany19940
Moderator

Re: Lumini pozitie si stop spate

08 Oct 2015, 20:46

Daca amandoua erau pe pozitie, mai puteai suspecta o siguranta. Dar spui ca unul este pozitie si unul e stop pe frana. Deci nici-o sansa. Mai degraba becuri arse sau doar contactele lor oxidate (adica curata soclul becurilor mai intai).
Toledo 1M/AUS/1,6/16V /115CP midnight blue metallic
Arosa 6H/AUB/1,4/16V/107CP rosu

"I didn't mod my car to be faster/better than other cars, I modded my car so its faster/better than it was before the mod"
"When events test men, angels then appear" - Cand timpurile ii pun la incercare pe oameni, atunci apar ingerii...