Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

• 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 17

Nicky

Re: Seat Cupra Black Inferni Timisoara

16 Mar 2009, 22:42

i-a dat doua masini de nisip:) asa e cu autobasculantele. si de golful gti ed. 30 nu zici nimic? aluia cica nu i-a dat una intreaga, era de pietris si era mai usoara. mai bine ii dadea d-alea teleghidate cu baterii noi.
http://www.car-setup.com Car Setup Romania

grecutzu2005
Subiect Autor

16 Mar 2009, 23:02

The teacher scrie:
grecutzu2005 scrie:
apropo ii am pus arcurile eibach este mai joasa a mea dar nu se observa chiar asa tare :) este cu bun simt lasata jos. acuma m-am indragostit si mai tare de masina :)
quote]
Asa si trebuie , daca mergi cu ea zilnic , discret , sa aibe ea o tinuta de drum buna , estetica ................mai la urma , felicitari ,, Grecule , te tii tare in urma mea :lol: :lol: :lol: nu ma lasi deloc ,sa respir .............. :wink:

profe trebuie incet incet sa o facem racheta.

urmatoru pas este admisie si evacuare sau un intercooler in bara.
Λέω aυτa κaι είνaι τρελa!
SEAT CUPRA 2.0 TFSI 240 HP
www.JustClassics.ro

eddy_wtx
LowRider

16 Mar 2009, 23:52

Hahahahah nicky...la Timisoara se fac curse misto de prinsi soareci. Avem tamplari buni :D Doar ca lucreaza in aer liber, noaptea la Iveco Cefin in parcare :lol:
Si grecu, invartea de covrig, chiar inainte sa intre la brutarie! :lol:
A venit si Silvia, piesa gagica :lol:
I`a dat si avans...ca lichidarea mai la sfarsitu lunii, deh...e criza...
Deci trage bine Cupra in ture, dar sa vezi si in nebuni sau in regine ce trage...m`a tras si pe mine odata pana la peco...ca am ramas fara benzina :lol: :lol:

(mai codat de atat chiar nu am putut) :lol:

The teacher
Profesoru

17 Mar 2009, 07:43

Racheta , este si stock , daca mai si umbli pe ici pe colo .......................e bomba :wink:

grecutzu2005
Subiect Autor

17 Mar 2009, 10:30

:D profe o bomba ar trebui sa stea in ea dar de femeie.
si asta cam greu gasesti. :P :twisted: :bounce:
www.JustClassics.ro

Nicky

17 Mar 2009, 10:52

Grecutzule, esti pe aratura, ai innebunit. Adu-mi aminte sa iti dau niste id-uri de Timisoara diseara. Da' sa nu ma chemi la nunti, te rog ;)

eddy_wtx
LowRider

17 Mar 2009, 22:53

da vreau si io... si mai sunt ceva baieti de pe aici... tot asa celibatari ca noi... la intalniri toata lumea se uit ala noi ca la un club de ghei... :lol:
Deci nicky, fii salvarea noastra!

badganaflee
V.I.P.

17 Mar 2009, 23:41

i-auzi bah la grecu ce se-nfige in feline, pai de-aia nu mai baga spontane, ca nu mai are timp :D , e pe torrent sa dea jos filme romantice sa intepe pipitele :lol:

mailat

18 Mar 2009, 03:10

Grecutzule, iti recomand ca prim pas in modificari de putere sa-i faci un soft, stage 1, Superchips sau Revo (mai scumpi decat restul dar merita toti banii... cam de 2 ori mai buni decat ceilalti). O sa vezi ca e diferenta foarte mare fata de stock si o sa ai nevoie de ceva timp sa te "acomodezi" cu diferenta aia de cuplu.

Pe Stage 1 la oricare dintre firmele astea de soft treci de 300 de cai fara sa modifici nimic altceva.
Pentru Stage 2 ai avea nevoie de downpipe (cat-back-ul e ... infim, diferenta de 2-3 cai intre stock si aftermarket) si un panel filter sau eventual o admisie completa (iti recomand Forge sau Evo MS)
Abia la Stage 2+ ai nevoie de intercooler de S3 (sau/si Twincooler Forge) si de pompa de benzina.

PS: Recomandarile englezilor de la Superchips sau Revo e sa nu pui Forge Spacer pe DV-ul original pentru ca iti forteaza turbina si creste lag-ul considerabil.
Understeer is when you hit the wall with the front of the car and oversteer is when you hit the wall with the rear of the car.
Horsepower is how fast you hit the wall and torque is how far you take the wall with you.

Costel

18 Mar 2009, 10:22

bah respect pt CUPRA dar sincer la plecare cam nashpaa sta :!: acum 2 seri eram la semafor si langa mine o cupra, si neam dat...1 2 si 3-u eram langa el dupaia de abia so dus glontz! eu 1.9TDI si am scos o plecare dinaia ca la carte :D deci in concluzie... super mega mishto si tare Cupra lu grecu. mai ales acuma si cu suspensie... :drunken:

grecutzu2005
Subiect Autor

18 Mar 2009, 10:30

mailat mersi de informatii. am sa tin cont de ele cand am sa ma apuc sa umblu pe la motor.

costele eu cred ca ala avea doar scrisu de cupra ca altfel......sau nu stie baiatu ce inseamna cupra :P

lasa ca si tu esti bun sofer (de duminica)
www.JustClassics.ro

Costel

18 Mar 2009, 13:28

nu ma fa ca ma iau de sarmalele cu maicata :lol: Lumeee face mama lu grecu niste sarmaleeee...... :salute: bah nu stiu dar chiar io data si ala ca imediat so auzit turbina cum incarca

grecutzu2005
Subiect Autor

18 Mar 2009, 13:32

hmmm avem un campion. e adevarat ca nu prea tage treapta 1 si 2 cel putin eu cu suzuki saream in fata la cupra la plecare. :D

de unde imi fac rost de eleron de ala ca la WTCCCCCC:??????????
www.JustClassics.ro

badganaflee
V.I.P.

18 Mar 2009, 13:37

bah costel sa-mi bag eu stiu ce, undeva, cum dreq C U P R A, apropo azi am vaz un cupra nou in oras cu un guster de varsta noastra la volan, am crezut ca e mailat, dar NU, era unu cu barbison , cupra alb, roti negre , hai sa incercam sa-l agatam la noi in club , ale ale

Nicky

18 Mar 2009, 13:39

Mari figuri sunteti... :lol: Grecutzule, sa inteleg ca tu esti sofer de Luni-Sambata?! Duminica nu scoti masina din garaj :P Nu stiu cum o sa te intorci tu de la cursa din Ungaria, ca vii Duminica :bounce:
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 17