Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

RD-Woo
Subiect Autor

Plasa interior portbagaj

19 Sep 2015, 17:54

De curand am cumparat si montat in compartimentul portbagajului plasa pt depozitare, situata in partea stanga (Leon 1P), accesoriu OEM.
s-a potrivit perfect in gaurile de prindere din mocheta, numai ca plasa respectiva, in lipsa unor sustineri pe interior, iese imediat din gaurile de fixare, implicit daca vreau sa depozitez ceva in locul respectiv.. intrebarea mea este, cu ce se prinde pe interior plasa respectiva? exista vreun cod pt prinderile din interiorul mochetei?

Imagine Imagine
Imagine Imagine Imagine
Seat Leon 1P1 Style 1.6 TDI CR 2012

xtcr1st1

Re: Plasa interior portbagaj

24 Sep 2015, 19:27

Salut,

au ca o capsa pe interior si din ce mi-am dat seama tine compartimentul lipit de mocheta.
Eu am reusit sa scot o capsa... si inca nu mi-am dat seama ce trebuie sa fac sa o pun la loc...

PS: de unde le-ai luat? mi-ar mai trebui si mie una - a venit cu una singura si acum chiar ma uit dupa un buzunar de genul

RD-Woo
Subiect Autor

24 Sep 2015, 20:43

xtcr1st1 scrie:
au ca o capsa pe interior si din ce mi-am dat seama tine compartimentul lipit de mocheta.
Capsa respectiva ma interesa ce cod are? fiindca m-am uitat si prin catalogul de piese
si in afara de plasa nu se vede nimic pe interiorul mochetei care sa o tina in pozitia respectiva..

xtcr1st1

25 Sep 2015, 10:58

Nu pot sa te ajut cu un cod, pot sa incerc sa verific cand ajung la masina, dar asta ceva mai incolo.
De unde ziceai ca ai luat plasele astea ca imi lipseste si mie una :)

RD-Woo
Subiect Autor

07 Dec 2015, 09:54

xtcr1st1 scrie:
De unde ziceai ca ai luat plasele astea ca imi lipseste si mie una :)
De la reprezentata Avia Motors, pe comanda 7 zile, aprox. ~125lei

Intre timp am reusit ceva improvizatie pt prinderea plasei de mocheta, este fixata (momentan), insa revin:
RD-Woo scrie:
exista vreun cod pt prinderile din interiorul mochetei?