Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

BrasovBogdan

Re: Seat Leon FR SC 14. TSI - 150 CP - ACT

10 Noi 2015, 16:13

frumusel bobocu
Ma bucur sa mai vad si alti posesori de Leon SC .. Sa-l conduci cu placere si sa ai parte doar de satisfactii. Jantele de iarna dau bine si imi plac si mie. Tavita de portbagaj si covorase poti gasi si pe net sau poti comanda la Dealer cum am facut eu.
LEON SC FR1.8 DSG

http://postimg.org/image/qap1j0t97/" onclick="window.open(this.href);return false;

Andrei FR

Re: Seat Leon FR SC 1.4 TSI - 150 CP - ACT

10 Noi 2015, 16:50

Salut!
In primul rand bine ai venit printre noi si iti trimit toate urarile de bine din partea mea pentru noua frumusete de masina :) . (de altfel si mie fix astazi mi s-a confirmat ca in aceasta saptamana mi se va produce masina :yah :yah :yah )
Legat de Tavite portbagaj si presuri.
Am un site in care am absolut incredere la care am apelat de mai multe ori la mai multe masini si si la noua masina o sa apelez tot la ei:
http://www.ptc-auto.ro/tavita-portbagaj ... kICe9LhDcs
Deasemenea poti apela la ei si pentru presuri din cauciuc, daca nu le ai deja...
In rest ce sa mai zic, drumuri line, fara evenimente neplacute si rodaj placut, vad ca mai toti leonistii isi cumpara Nokianuri WR -D4 la masinile lor :)))
Numai bine :cheers
Seat Leon ST - FR 2.0TDI 150 - MY2016 - Adventure Brown
Ex: Skoda Octavia 2 FL - 1.4TSI Business - MY2011

VewDo
Subiect Autor

10 Noi 2015, 17:39

Multumesc mult pentru urari, baieti!
Da, Nokian mi se pare o alegere foarte buna, luand in considerare calitatea si pretul.
Am fost surprins ca anvelopele de vara sunt Dunlop SportMaxx RT si nu Pirelli P7. Am vazut ca Dunlop sta ceva mai bine in teste.
Am vorbit deja cu baietii aceia pentru presuri de cauciuc, dar la tavita e posibil sa fie o mica problema. Modelul SC nu are urechea in partea dreapta, deci trebuie ceva drept.
Setul de la dealer mi se pare cam prea scump, nu ma incanta.
M-am uitat si dupa niste key cover-uri, ca e putin cam banala cheia.
Multumesc inca o data pentru primire.
Seat Leon SC FR - 1.4 TSI ACT - My 2016

Andrei FR

10 Noi 2015, 18:04

Am inteles... exact astazi am fost si eu la dealer si ei au niste Key Covere foarte faine dar sunt cam scumpe...acum depinde de bugetul fiecaruia... costa 170 lei... se muleaza perfect pe chei si au grija de ele...deci dupa 4-5 ani iti poti vinde masina cu chei aproape noi noute :)))
Seat Leon ST - FR 2.0TDI 150 - MY2016 - Adventure Brown
Ex: Skoda Octavia 2 FL - 1.4TSI Business - MY2011