Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

LuChan
Subiect Autor

probleme scrumiera leon 1m

10 Iul 2015, 09:25

bine v-am gasit

sunt fericitul proprietar al unui Leon 1M, diesel 2006

am o problema la scrumiera, nu se mai inchide, dupa niste investigatii, am vazut ca mecanismul de inchidere are o bucata de plastic lipsa.

atasat o mica poza cu zona problematica

Imagine

are cineva ceva idei?
stiu ca e o componenta problematica, de asta nu as cumpara alta, pentru ca ar urma sa se strice din nou
poate a reusit cineva sa o repare
Leon 1M 1.9 TDi AXR 100CP

Undertacher

Re: probleme scrumiera leon 1m

10 Iul 2015, 09:48

Nu stiu cat de problematica este pentru ca eu nu am avut asemenea probleme cu ea si nici nu am mai auzit asa ca cumpara alta din dezm.
Te asteptam si cu un topic de prezentare al masinii.Dupa an trebuie sa fie un Last Edition cu motorizare AXR ,ca a mea ,a lui Roger,...
Sent by me.
Seat Leon 2005, 1.9 TDI ,74 KW,AXR
viewtopic.php?f=134&t=13781&start=0

Roger
Moderator

10 Iul 2015, 09:56

Bun venit!
Nici eu nu am avut probleme cu ea, pana sa trec la modelul de scrumiera pt consola 2DIN. E drept nici nu am folosit-o prea des.
Cel mai bine cauti la dezmembrari.

LuChan
Subiect Autor

21 Iul 2015, 13:18

da, e AXR motorul

merci de reply-uri

incerc sa i tin stock, originala, vechiul proprietar a pus ceva arcuri noi ce au ridicat masina, dar imi convine, ca nu am probleme la borduri etc si am de strabatut si drum accidentat, nasol

intre timp am reusit sa o repar, impreuna cu un coleg si merge bine, doar ca acel surub nu mai prinde scrumiera, dar am fortat-o putin si intra in locul ei
in poza ce am pus-o se vede ca e rupta o bucata de plastic, ce mergea pe acel canal in forma de "8"
am taiat un cui, ca sa intre exact acolo si dupa vreo 4-5 incercari, scrumiera se inchide (imi pot tine stickuri in ea etc ... spatiu de depozitare si arata mai bine cu ea pusa acolo decat fara, masina "nefumatoare")

poze nu am timp sa pun acuma, dar am prins-o foarte bine si cu putini km

edit:
apropo de prezentat masina, Roger a ta arata bestial! :hi
Undertacher - cam la fel e si a mea, doar am sante pe 15" si e cu geamuri electrice doar pe fata (deocamdata) am sa incerc sa ii pun la anul si pe spate, la fel sa adaug cotiera si covoare originale
Leon 1M 1.9 TDi AXR 100CP