Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

• 1
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
  • 45

Almanika
Subiect Autor

Re: AG-24-ALM

16 Apr 2009, 13:26

da m-am gandit si la varianta asta care spuneti voi...1 la mana ma pun cu PORSCHE care este o putere pe piata auto,sunt un cacat pe langa ei,2 la mana ei spun ca e posibil sa fi bagat de exemplu din treapta 4 in treapta 2...ei un in calcul multe variante,au spus ca e singuru seat din lume,cu carcasa la tine e carcasa la mine e totul..deci gandestete...sunt lucruri total diferite..nush ce sa zic astept raspunsul....oricum la cat costa o cutie..o vand masina....
<Lumina Orange>Design by ALM

Almanika
Subiect Autor

16 Apr 2009, 13:29

varianta cu casco..se poate dureaza foarte mult timp..eu nu imi pot permite sa stau mult timp fara masina,garantia sa vedem,,sa cumpar o alta cutie ar insemna sa platesc o gramda de banii...deci singura varianta daca nu merge garantia...sa o vand...

Iuliuli

16 Apr 2009, 13:33

Si daca o vinzi asa cum e acum cat crezi ca iei pe ea?!! Nici juma' din pretul de achizite nu iti iei!! Daca nu rezolvi nimic cu garantia, ai rabdare, n-o vinde...cauta un leon avariat si cumperi doar cutia!
Seat Leon 1,6 - 102 hp

Nicky

16 Apr 2009, 13:43

Almanika scrie:
2 la mana ei spun ca e posibil sa fi bagat de exemplu din treapta 4 in treapta 2...

Nu zice nicaieri ca nu ai voie sa dai in frana de motor, ba mai mult, iarna e recomandata frana de motor. Argumentul asta al lor e cred ca pica, sa mai caute altele. Daca scria clar in cartea masinii ca nu ai voie sa folosesti frana de motor, aveau si un suport la ceea ce sustin acum, altfel, nici nu au cum sa dovedeasca faptul ca tu ai folosit frana de motor.
http://www.car-setup.com Car Setup Romania

Nicky

16 Apr 2009, 13:52

Almanika scrie:
1 la mana ma pun cu PORSCHE care este o putere pe piata auto,sunt un c***t pe langa ei

Asta e si ideea, cu cat e firma mai mare, cu atat e mai receptiva la doleantele clientilor. Firma serioasa raspunde elegant la plangeri si probleme, mai ales cand e vorba de clienti. Tu esti clientul si stii cum e vorba: Clientul nostru, Stapanul nostru. Fii mai curajos cand te duci acolo si nu mai crede balivernele lor...singura din lume :lol: :lol: :lol: astea-s povesti de adormit copiii. Nu au ei de unde sa stie ce masini cu probleme au iesit pe poarta fabricii Seat. Se intampla des sa iasa masini cu probleme pe poarta si sa se vanda, iar mai apoi sa vina clientul dupa 100 km sa zica ca nu stiu ce i s-a stricat sau ca nu ii intra intr-a 5-a. Lupta-te, e dreptul tau. Ca ai rupt-o tu sau ca s-a rupt dintr-un defect de executie, ramane de vazut. Pana una alta, se accepta prezumtia de nevinovitatie a utilizatorului si presupunerea ca piesa respectiva a cedat din senin. Succes!

ace117
Membru Fondator

16 Apr 2009, 15:49

Are dreptate Nicky!
Nu te lasa Almanika!
VW TIGUAN TRACK & AVENUE "THE BIG FOOT" 210 CP/450 Nm - CFT stg1
EX - SEAT LEON FR "THE STEALTH KNIGHT" 218 CP/453 Nm - RBN stg1

Imagine Imagine

PapaGiorgio
D U D U

16 Apr 2009, 20:12

Salve!

Categoric nu te lasa, banuiesc ca nu ti-e usor, insa nu cred ca trebuie sa renunti asa usor.
Si te rog, daca imi permiti, fa-ti CASCO omule!
Iti tin pumnii sa rezolvi cat mai rapid si in favoarea ta problema pe care o ai si sa nu mai fii atat de ghinionist, pentru ca masina e superba!
Numai bine! :)
Seat Leon Reference, 1.4/85 CP, 2008, Galben, PH-78-RDC

razmih

16 Apr 2009, 20:22

ace117 scrie:
Are dreptate Nicky!
Nu te lasa Almanika!

Ace ai multa experienta cu masini si cred ca iti dai seama ca un cunoscator stie cand ceva e spart dintr-o lovitura sau din defect de fabricatie, ca e mai greu de dovedit e altceva. Daca cutia e sparta de la groapa care a rupt si jantele nu cred ca nu mai sunt si alte componente deformate.

@Almanika: Daca cutia e sparta de la acea groapa care ti-a rupt si jantele, da in judecata pe administratorul respectivului drum.

Almanika
Subiect Autor

17 Apr 2009, 00:38

va multumesc din tot sufletul meu pt incurajari...si pt sfaturi...chiar am nevoie de ele..sunt pus la zid...

TIBI

17 Apr 2009, 07:12

@nickydobreanu din pacate la noi exista DOAR proverbul mentionat de tine...nu se si pune in aplicare.noi avem prostul obicei sa fugim de responsabilitati, sa cautam raspunsuri la ''vecinul'' pe care daca putem sa-l scoatem vinovat e cel mai bine.cam asta e principiul unui dealer cand vine vorba sa schimbe ceva pt ca a avut o hiba din nastere

@Almanika incearca totusi si la ei,merita sa faci tam-tam(nu pierzi nimic)
la un centru dezmembrari ai incercat?
SEAT LEON_2.0tdi BKD 140cp+

huse piele schimbator

Nicky

17 Apr 2009, 08:42

TIBI_84 scrie:
@nickydobreanu din pacate la noi exista DOAR proverbul mentionat de tine...nu se si pune in aplicare.noi avem prostul obicei sa fugim de responsabilitati, sa cautam raspunsuri la ''vecinul'' pe care daca putem sa-l scoatem vinovat e cel mai bine.cam asta e principiul unui dealer cand vine vorba sa schimbe ceva pt ca a avut o hiba din nastere

Stiu, Tibi, si eu am patit des de-astea, dar incet incet o sa depasim momentele si o sa ne vesticizam. Mi-au montat unii un parbriz prin 2000 si ploua in masina ca in filme si la service ma tot flituiau...pana m-am dus cu cei de la Protectia Consumatorului. L-au mai montat de inca doua ori parbrizul pana sa vada prostii ca il facusera bucati pe cel vechi si cioburile ramasesera la aerisitoare si apa intra pe unde intra si aerul pentru aeroterma.

Almanika
Subiect Autor

17 Apr 2009, 15:16

in Romania nimic nu se face calumea...ca la carte...daca voi schimba cutia...e posibil maine poimaine sa cada si motoru.... :( :(

TIBI

17 Apr 2009, 17:20

nu e chiar asa...generalizezi
nici mie nu-mi plac cum se invart lucrurile prin tara asta,dar nici nu as merge asa de departe
SEAT LEON_2.0tdi BKD 140cp+

huse piele schimbator

Almanika
Subiect Autor

17 Apr 2009, 17:30

da ma tibi...dar prin ce situati am trecut in aceste saptamani nu credeam niciodata..dar de acum..ce sa fac mergem mai departe...cutie de viteze la mana a 2 nu poti cumpara pt ca seat nu-ti m-ai ofera garantie...deci....

Almanika
Subiect Autor

18 Apr 2009, 12:07

PASTE FERICIT TUTUROR
  • 1
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28