Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

rodelxxx
Subiect Autor

Mers în valuri+ tremurat la viteza+tremurat la frânare.

11 Iun 2015, 12:27

Deci...când plec de pe loc merge in valuri ca și Cum ceva nu i-ar da voie sa se deplaseze normal ...când ajung la 50 -60 nu mai face nimic și când trec de 100 tremura ...și când frânez tremura mai rău. .
Ce o fi?
Menționez ca de curând am umblat la saboti . ( nu aveam frana de mana și nici de picior pe spate) și de la service pana acasă..cred ca s-au blocat..ca ardeau rău da tot și a trebuit sa mă întorc la ei sa le facă din nou..
Jantele sunt echilibrate ..cauciucurile sunt noi.
Mulțumesc anticipat.

VooDoO84

Re: Mers în valuri+ tremurat la viteza+tremurat la frânare.

23 Iun 2015, 12:48

Salut! Aceeasi problema o am si eu la franare mai exact; a aparut acum cca o sapt.. N.am fost inca sa vad daca nu o fi vreun disc ovalizat sau ceva plumbi sariti de pe vreo janta insa la fostul polo pateam ca tine si a durat ceva pana sa aflu ca imi trebuiau inele de centrare! Practic, nu se centrau bine jantele pe butuc si avea bataie, cu toate ca se fixau in prezoane. Le.am facut la comanda din inox, la mecanicul meu si de atunci am scapat de tremuratul ala.. Sper sa.ti fo fost de folos!
Si chiar de ai cauciucuri noi, fa totusi o verificare sa nu aiba si alea bataie...
Now: Seat Leon 1M 1.9 TDI 110 cp 2002 - IS 11 VDO
Ex: VW Polo 6N 1043 cc 1995 - IS 84 VDO
Condu prudent si niciodata baut !!!