Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

marian oprea
Subiect Autor

demaraj lent

07 Iun 2015, 20:53

am un ibiza6L TDI 1,4 3pist.75 cv.2003 si este cam inceata la demaraj. la plecare se cam ineaca, dupa 2200 turatii ma baga in bancheta. eu conduc mai sportv asa ca ma cam deranjeaza lucru asta. cineva mia spus ca trebuie sa curat turbo, altii ca trebuie sa reglez injectoarele, altii caa trebuie amindoua lucruri facute,. unii zic ca asa e acest model de ibiza. motorul are intradevar cam multi km adica 320.000,dar trage bine, iam dat 180 cu 5 persoane si portbagajul ful, ca abia lam inchis.merge ceas la drum. in localitate consuma cam 5.8-6 litri nu am facut consumul afara... Mai am probleme la cutia de viteze. Aici sunt sincroanele. mia ziso un mecanic foarte bun si de incredere.. mar putea cineva ajuta cu citeva idei despre schimbarea sincroanelor . Un video ar fi superb dar cred cai complicat..... cer asta pentru ca eu vreau sa le schimb. ma cam pricep putin la mecanica dar nam desfacut niciodata o cutie de viteze. :?: