Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

dany19940
Moderator

Re: bucse poliuretan vs cauciuc

02 Iun 2009, 15:03

Nu stiu ce sa zic. Am citit si cele de pe vwvortex si ceva are logica totusi. In sfarsit, fiecare o face pe buzunarul lui, pana la urma. La mine bucsele inca se comporta ca atunci cand le-am montat (cel putin asa simt), si nu pot zice ca merg numai pe drumuri-sticla. Manevrabilitatea e mult mai buna decat cu bucse OEM. Ca paranteza, inainte de a pune pe cele poly, pe partea dreapta am schimbat 3 seturi de bucse OEM (Mayle), pentru ca dupa 4-5 luni de folosire deja le simteam moi si aveau crapaturi, si aparea acea vibratie volan si caroserie de care vorbeam la 50 km/h pe piatra cubica, care ma scotea din sarite. Acum nu mai am acea vibratie. Nu am nicio scartaiala(inca) :D , si nici nu le-am mai uns de cand le-am montat. Am sa vad cum se comporta in timp si am sa va tin la curent, normal.

radu pasarin

Re: Bucse poliuretan vs cauciuc

02 Aug 2009, 11:15

Am kitul complet powerflex montat pe masina (cupra4), si vreau sa spun ca merita toti banii, avand in vedere ca muuult timp nu va fi nevoie de inlocuit vreo bucsa....nu sunt pentru raliu dar se preteaza foarte bine si la asta, in loc de uniball-uri.
CUPRA4 1.9 TDI 200 hp 430 Nm

ionutblv
BLV SCENTS

02 Aug 2009, 11:16

de unde pot pune si eu un set complet la leonul meu :D

6fingers

03 Mar 2012, 21:41

Cine ma ajuta si pe mine???? Vreau sa schimb bucsele la leonul meu 1P pt ca troncane ingrozitor, cine stie cam cat costa, de unde le pot cumpara va rog sa imi ziceti si mie. MULTUMESC