Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

Semake
Subiect Autor

Seat Leon FR 2.0 TDI White

23 Apr 2015, 22:29

Salutare tutoror si bine v-am gasit!

A durat ceva timp pana am ajuns la Seat Leon. Am inceput sa caut o masina noua de aproximativ 3 luni, si primul drum l-am facut la un dealer Seat, dar m-am indreptat spre un Toledo, deoarece la vremea respectiva nu aveam destui bani. Am luat-o la un test drive, tipul chiar mi-a lasat-o peste week-end. Masina pot sa spun ca mi-a placut foarte mult, dar fiind prima masina pe care am vazut-o, am zis ca nu e bine sa fac o alegere asa rapid si sa mai ma uit si in stanga si in dreapta. Dupa ce am trecut pe la Ford, Hyundai, Kia, Honda si mai stiu eu cate altele, m-am intors tot la Seat, dar de aceasta data eram setat pe un Seat Leon. Nici nu a trebuit sa fac un test drive sa stiu ca asta e masina pe care mi-o doresc. Pur si simplu m-am indragostit pe loc, atat de interior cat si de exterior.

Din ce am inteles masina mea este deja la Curtici, nu stiu cat dureaza pana ajunge in Cluj. Problema e ca sunt legat si de toata treaba asta cu rabla/remat sa intre pe fir. Sper sa nu mai dureze tare mult, ca deja nu mai am rabdare.

Lista de optionale:

Faruri full LED
Media System Plus
Pachet Comfort Drive
Pachet iluminare interioara cu LED

Cand va sosi masina, am sa revin cu poze si cu mai multe detalii. Pana atunci, numai bine si sanatate!

digraph1618

Re: Seat Leon FR 2.0 TDI White

23 Apr 2015, 22:49

Astia spuneau ca prin 27 s-ar incumeta sa dea drumul la program. Si eu astept un FR tot la Cluj si sunt in aceeasi situatie. Iti urez asteptare usoara si multi km fara probleme, masina e intr-adevar spectaculoasa.

IMS Black

24 Apr 2015, 08:15

Felicitari pentru achizitia facuta ! Sa o stapanesti sanatos si asteptam si poze :D :cheers
Seat Leon 1P+ - 1.6 TDI ( 105HP Stock )
Imagine

gamer555
ClubSEAT Admin

24 Apr 2015, 09:46

felicitari pentru alegere (la amandoi) si bine ai venit in clubseat! asteptam poze cu dovada

Semake
Subiect Autor

24 Apr 2015, 21:12

Da, cica e oficial din 27 ii dau drumul la programul Remat, banuiesc ca e doar o chestiune de timp.
Va multumesc pentru urari, asemenea va doresc si voua. Cu siguranta vor veni si pozele, numai sa vina masina :)

Semake
Subiect Autor

21 Mai 2015, 20:30

Salut baieti si fete,

Saptamana trecuta vineri mi-a fost livrata masina. Sunt super incantat de ea, merge si trage incredibil. Nici nu e de mirare, deoarece vin de la o Ibiza 1.2. Aproximativ 400 km, cam 300 prin oras. Consum ~ 6.5, mers destul de relaxat, tinuta mai tot timpul pe eco, putin sport. Incerc sa revin pe week-end cu poze, nu prea am avut timp. Va doresc drumuri bune, fara probleme.

Numai bine :drive

BrasovBogdan

21 Mai 2015, 22:48

Felicitari colegul
M-a bucur ca ești încântat . Singura chestie este ca ai uitat sa ne spui si noua ce ai primit ? FR 184 cp? Să-l stăpânești sănătos . Sa fie bani de combustibil doar full si drumuri mai bune .
Bagă mare , sau munte cum vrei tu :-)
LEON SC FR1.8 DSG

http://postimg.org/image/qap1j0t97/" onclick="window.open(this.href);return false;

Semake
Subiect Autor

21 Mai 2015, 22:52

Da, se pare ca am uitat sa mentionez. E de 150 CP. Sa fie sa fie, acuma mai putin ca m-a secat, dar nu-i stres, facem sa fie bine...ca sa nu fie rau :tongue

La fel si tie, numai noroc de masina !!

Andrei
Admin / PR

21 Mai 2015, 23:35

Welcome!!!
SEAT Ibiza 6J SC Limited Edition

Semake
Subiect Autor

24 Mai 2015, 19:53

Salutare,

Dupa cum spuneam, am reusit sa fac cateva poze, nu foarte artistice, dar deocamdata bune-s si astea. Pe viitor m-ar interesa ceva presuri FR, kit pedalier, poate si un key cover.

Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine
Imagine Imagine

Dupa cum se vede intr-una din poze, in 500 km, consum de 6.4. Nu ma plang, majoritatea au fost facuti in oras, drumuri scurte. Ma astept pe viitor sa mai scada acest consum.
Va doresc numai bine, spor la condus, fara incidente :hi