Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

musicman
Subiect Autor

Smart driving-"vreau sa fiu pilot"

16 Apr 2015, 15:04

Poate intereseaza pe cineva:

http://vreausafiupilot.ro/

Costurile pt. cei intre 16- 21 de ani sunt super ok adica undeva la 150 eur pe etapa.La gentlemens e mai dur. Daca participi la toate cele 5 etape te va costa cam 750 eur pe etapa, adica undeva la 3000 de eur /5 etape dintre care una in Grecia si una pe banii lor in Spania. Daca participi doar la anumite etape costurile cresc spre 900 eur. Practic costurile sunt 1800 eur pe echipa. Sunt 2 piloti in echipa ,vor fi 6 masini in competitie deci 12 piloti.Preselectiile sunt pe 8 mai si 13 mai la circuitul de la Adancata.Daca treceti de preselectie ,pe 14 va fi selectia finala. Eu m-am interesat la organizatori. Am sa merg pe 8 mai sa ma dau in primul rand si apoi mai vad eu ce o sa fac..:))Cine vrea mai multe informatii sa ma sune sau sa-mi dea mesaj. Am intrebat foarte multe lucruri pe organizatori si cred ca va pot ajuta cu informatii sau evident sa-i sune direct. Poate veniti si voi pe 8 sa ne dam pe circuit cu masinile lor..:))Eu daca am sa scot timpi care sa ma califice in finala pt selectia pilotilor s-ar putea sa strang bani sa merg la 2 etape .La una sigur am sa ma duc daca va fi cazul. Competitia este pt. piloti aspiranti deci nu vom concura cu piloti deja consacrati. Eu pana una alta am sa merg pe 8 mai sa ma distrez un pic pt ca distractia cu masinile lor costa 180 eur. Eu sper sa merite.
Am zis sa postez si aici ca poate o fi cineva interesat de astfel de evenimente .Numai biine