Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

alexandrut

Re: Leon-ul meu FR, 1.4 TSI, 140 CP

18 Iun 2015, 11:14

Ce oameni, i-as strange de gat pe astia.
Eu amlasat-o intr-o zi in parcare nu am plecat cu ea, cand m-am intors bara spate sifonata cu urme de impingere (a vrut careva sa parcheze foarte aproape de mine si nu a apreciat distanta cred). In alta zi lasata pe trotuar pe partea stanga urme de vopsea alba pe ambele portiere (aici cred ca s-au intalnit 2 pe straduta si n-au avut loc).
Plus cate o zgarietura in fiecare zi de la cate un smecher care crede ca e locul lui de parcare cu toate ca e pe trotuar si e la liber.

PS: Care ai relatii la ADP sector 2, caut neaparat loc de parcare de inchiriat.

Spre sfarsitul anului daca continua asa trebuie sa o vopsesc integral.

Mama lor de inculti.
Seat Ibiza 6L, 1.2, 70 CP, BXV

stack
Subiect Autor

20 Iul 2015, 09:05

Da, asa este, si eu le-as fi zis cu placere vreo cateva.
In plus, weekendul ce tocmai a trecut am fost iar in Constanta si bordura cu pricina era exact in acelasi loc, avea si vopsea rosie si albastra, cred ca a mai facut "victime". M-am chinuit cu cineva si am reusit sa o mutam de acolo...
In alta ordine de idei, ma pregatesc de revizia de 30.000 km, acum am 29.100 km. Vineri merg la revizie, trebuie sa fac o verificare si la placutele de frana, au inceput sa scartaie uneori. Ati avut careva probleme cu ele la acest numar de kilometri?
Seat Leon FR, 1.4 TSI, 140 CP, 2014

stack
Subiect Autor

11 Aug 2015, 15:06

Salutare tuturor. Revizie realizata la 29300 km, schimbat ulei din nou, filtre, verificat "scartaiala" de la frane. De fapt nu prea a mai scartait in ultimul timp. Mecanicul care s-a ocupat de masina a spus ca placutele nu sunt uzate nici jumatate, scartaiala ocazionala fiind de la temperaturile ridicate de afara. Masina se comporta in continuare excelent, insa ii voi cauta un nou proprietar curand intrucat am nevoie de un 4x4 si voi trece pe X-Perience.

stack
Subiect Autor

16 Aug 2015, 14:40

Salutare din nou. Intrucat nu am chiar un an de cand sunt membru pe forum, nu pot pune anunt cu masina la vanzare si aici. Daca totusi e cineva interesat de un Leon 5F super ingrijit, rog PM, pot vinde masina cu predare leasing sau plata integrala.