Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

nazy
Subiect Autor

Exfoliere lac !!!

24 Feb 2015, 19:20

Are cineva idee de ce mi-a aparut treaba asta pe toate manerele de la usi?? Mentionez ca doar aici si nicaieri in alta parte.
Tind sa dau vina pe spalatori intrucat i-am prins cu lancea de la aparatul de spalat la mai putin de 2 cm de maner, dar este oare firesc?
Ce modalitati de rezolvare credeti ca exista?
Se poate rezolva fara a fi nevoie de demontarea lor de pe masina?
Multumesc
Imagine
Toledo RED, model 1M, 1,6, 16v, 77kw, BCB, BiFuel (benzina + GPL), BRC Sequent 24.11

ovydyu4all

Re: Exfoliere lac !!!

24 Feb 2015, 20:28

Sare lacul pentru ca au fost vopsite prost, sau eventual nu a degresat bine inainte de a aplica lacul. Ca sa faci o treaba buna trebuie sa le dai jos, si sa mergi sa ti le pregateasca sii vopseasca cineva care se pricepe, nu te complica cu spray-uri sau alte romanisme.

nazy
Subiect Autor

Re: Exfoliere lac !!!

24 Feb 2015, 21:24

Masina a intrat in tara in 2007 cumparata de la dealerul care i-a facut mentenanta de la prima inmatriculare si pana la vanzare. In istoricul de service(nu vorbesc despre caietul service) nu apare nici o vopsire, desi apar absolut toate lucrarile efectuate in atelier.
Din 2007 pana in 2008 i-a apartinut celui mai bun prieten al meu care sigur nu a facut nici o vopsire la nici un element.
Din 2008 este la mine si nici in aceasta perioada nu a fost vopsit vreun element.
Nu stiu ce sa mai cred ...dar ma scoate din minti. La toate 4 manerele in acelasi timp?
Sigur trebuiesc demontate?
Toledo RED, model 1M, 1,6, 16v, 77kw, BCB, BiFuel (benzina + GPL), BRC Sequent 24.11