Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

musicman
Subiect Autor

Bara sparta si proiector leon 5 f

15 Feb 2015, 21:48

Salut baieti acum vre-o 2 ore pe E 85 mi-a aparut un ciine in fata dintr-un sant si din pacate nu l-am putut evita.Saracutul de el. Chiar ma simt AIUREA RAU. Vreau sa va intreb ce service imi recomandati dupa ce voi merge miine la Allianz sa fac constatarea?Porsche vest sau Metrotehnica?
Practic la prima vedere ar trebui sa-mi inlocuiasca bara din fata sa-mi rearanjeze proiectorul asta daca nu s-a spart si habar nu am daca nu s o fi spart sau stricat ceva si prin spatele barei.Vreau sa-mi recomandati un service unde astfel de lucrari se fac foarte bine,in care nu predai masina in regula si ti-o ridici cu probleme etc.Probabil ca bara cea noua va trebui revopsita . Intelegeti voi cam ce ma intereseaza de la un service in momentul de fata.Bineinteles vreau sa fie repezentanta Seat.Va multumesc tare mult de ajutor si astept sfaturi cat mai bune. Ma simt foarte prost ca probabil am omorat bietul catel dar din pacate chiar era imposibil de evitat pur si simplu a sarit din intuneric in fata masinii.Daca mergeam si eu pe banda a 2 a poate l-as fi putut evita.Asta e cand e sa fie..se intampla.Sincer nu am stiut unde trebuie postat acest topic .Daca am gresit rog Moderatorul sa-l mute unde trebuie.Seara linistita

gamer555
ClubSEAT Admin

Re: Bara sparta si proiector leon 5 f

15 Feb 2015, 23:07

Imi pare rau de patania ta. Despre recomandare, personal am fost la ambele reprezentante si am fost multumit. Alege si tu locul unde iti este mai usor de ajuns, eventual unde primesti masina la schimb sau alte avantaje (daca e cazul).

musicman
Subiect Autor

16 Feb 2015, 11:20

Multumesc frumos.Am sa merg la porsche vest ca imi este mai aproape

costin_barzon

16 Feb 2015, 22:41

Ieri - Duminica - pe la 17:30, venind spre Bucuresti pe DN1, intre Comarnic si Campina pe la km 90, masina dina fata mea a franat brusc fara motiv.
A lovit un caine la aprox 70km/h. Am incetinit si ne-am uitat sa vedem daca a patit ceva, daca il putem ajuta. Bara rupta partea dreapta, grila bara, proiector, posibil far.

Sincer imi pare rau pentru toti cei care au acest ghinion. Am fost la cativa metrii si cateva secunde sa fiu si eu in aceeasi situatie.

Seat Leon FR 1.4 TSI 140 -> B-665-ETA
Dacia Solenza, 80CP, 126Nm, bord computer, evacuare Borla -> B-31-ETA
EX - Audi A4, 1.9TDI, 131CP

BrasovBogdan

16 Feb 2015, 23:26

si eu era sa o patesc , cred ca maxim 10 centimetri au lipsit sa lansez un caine in atmosfera . noroc ca eram in oras si cu franele bune de pe FR .
LEON SC FR1.8 DSG

http://postimg.org/image/qap1j0t97/" onclick="window.open(this.href);return false;

musicman
Subiect Autor

17 Feb 2015, 10:15

Daca nu era atat de intuneric in satul prin care am trecut eu l-as fi vazut ca de obicei asa fac si as fi fost pregatit de franare insa catelul peste care am dat a sarit pur si simplu din intuneric.M-am uitat si pe camera si cred ca era imposibil de evitat. Asta e ..repet imi pare rau de catel. Masina se repara .La mine e bara de schimbat,proiectorul dreapta si ceva plastice care tin de aparatori. Nu e mare lucru.Astea se pot schimba.Viata catelului nu o pot aduce inapoi din pacate...Desi am vazut si din inregistrare ca era aproape imposibil de evitat tot am sentimentul ca as fi putut sa fac ceva daca eram si mai atent ....asta e acum nu mai pot da timpul inapoi.Pe de alta parte daca as fi franat brusc probabil ca cel cu microbuzul din spatele meu intra pe bancheta din spate a masinii mele...:)))Sa dea Domnu sa nu fiti in situatia asta niciodata

musicman
Subiect Autor

11 Mar 2015, 18:17

Vreau sa le multumesc celor de la Porsche vest 1 care mi-au facut bara ireprosabil. Masina zici ca este noua. Recomand cu caldura

BALTAZAR2003
Moderator

11 Mar 2015, 22:11

Nu fi asa sigur, nu stii ce ii sub ori daca bara ii noua. Eu am constatat ca bara schimbata pe spate la ei era carpita, adica lipita cu o rasina. Am poze si martori, unul din ei ii Cornel care a si dat bara jos cu ocazia montarii senzorilor de parcare.
Eu nu ii recomand!
Cordoba Fever + Fresc, 1.4l/86Cp, 2008, Rosu Emocion
Imagine

musicman
Subiect Autor

22 Apr 2015, 14:09

BALTAZAR2003 scrie:
Nu fi asa sigur, nu stii ce ii sub ori daca bara ii noua. Eu am constatat ca bara schimbata pe spate la ei era carpita, adica lipita cu o rasina. Am poze si martori, unul din ei ii Cornel care a si dat bara jos cu ocazia montarii senzorilor de parcare.
Eu nu ii recomand!

Pai nu stiu ce sa zic.Culoarea le-a iesit foarte bine.Cred ca bara in halul in care era nu mai putea fi reparata.Pur si simplu era rupta.Acum nu stiu ce sa zic.Tu unde ti-ai repara masina daca ar fi sa faci treaba asta?

Andrei
Admin / PR

22 Apr 2015, 14:44

Important e ca tie ti-a fost masina facuta cum trebuie. Restul e cancan..
SEAT Ibiza 6J SC Limited Edition

musicman
Subiect Autor

24 Apr 2015, 15:55

Am observat un lucru aici pe forumul Seat. Membrii se cam feresc sa vorbeasca despre dealeri ,despre service- uri in general...si nu am inteles inca de ce. Pe forum la Mazda se discuta pe fata despre orice dealer si service. Pana la urma daca un service vrea sa devina mai bun si sa castige mai multi bani nu are altceva de facut decat sa-si imbunatateasca serviciile si toata lumea il va vizita.Nu uitati banii vin de la noi catre ei.Si slava Domnului inca putem alege de unde sa ne cumparam masinile si unde sa le ducem in service.Numai bine:)