Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

• 1
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 59

The teacher
Profesoru

Re: Ce model de jante ne dorim pe masini? - obligatoriu poze

28 Ian 2009, 16:48

Bogdan scrie:
Legat de Tenzo R si Wolfrace,marea diferenta cred ca e la greutatea lor :!: :!: :!:

TenzoR pe 18 au 9.2kg bucata!

ASta vroiam sa-i atrag atentia lui Radu , ca jantele Wolfrace sunt deosebit si nu stiu de ce , de grele in comparatie cu altele similare , mai fa un research , Radule ..............

The teacher
Profesoru

28 Ian 2009, 16:50

Testosul scrie:
Bogdan scrie:
Legat de Tenzo R si Wolfrace,marea diferenta cred ca e la greutatea lor :!: :!: :!:

Dar de Wolfrace stii ceva despre greutate? Poate sunt mai usoare.... :wink:

Paul , PGA-ul , are din astea si este total nemultumit de ele ca sunt f. grele . poate sa-ti cionfirme , Marian care are si el aceasta marca....... :wink:

Testosul

28 Ian 2009, 16:53

Ok, thx for the info.

marian_iam
V.I.P.

28 Ian 2009, 17:05

e grele :lol:
Si nu caut sa-ti demonstrez, era o simpla figura, deci nu ma lua-n nume de rau ca te iau in ..... brate!!!
Noi ... Bem, Fumam, Tusim, Ranjim ... asta facem pana murim ...
Opel Astra GSI
Ceasuri Barbatesti de de Dama http://www.casaceasurilor.ro

Bogdan

28 Ian 2009, 17:26

Stiu doar ca sunt mai grele in general decat Tenzo!! Totusi diferenta aia de bani intre Tenzi si Wolfrace trebuie cumva justificata. Poate ma insel si e posibil sa fie mai usoare wolfrace, dar daca le luati intr-adevar pt performance , parerea mea e ca unele cat mai usoare e ceea ce trebuie!
Octavia 3 Elegance, 2.0TDI, DSG, Black Pack
C4 Coupe '05
KartingClub | ClubC4 Romania | DS Spirit | MotorSportNews

Testosul

28 Ian 2009, 17:30

Bogdan scrie:
Stiu doar ca sunt mai grele in general decat Tenzo!! Totusi diferenta aia de bani intre Tenzi si Wolfrace trebuie cumva justificata. Poate ma insel si e posibil sa fie mai usoare wolfrace, dar daca le luati intr-adevar pt performance , parerea mea e ca unele cat mai usoare e ceea ce trebuie!

Eu le iau pentru estetica, insa este normal ca ma gandesc de 2 ori inainte de a le lua daca sunt mult prea grele....i mportant este sa fie la greutate asemanatoare cu cele stock.

DjAlcohol

29 Ian 2009, 06:22

Pentru o cupra sunt de parere ca ar trebui sa te gandesti mai intai la performanta si dupa la estetica, niste jante usoare inseamna mult. Si oricum sunt o gramada de modele frumoase si usoare.
Seat Leon FR TDI

Testosul

29 Ian 2009, 09:07

DjAlcohol scrie:
Pentru o cupra sunt de parere ca ar trebui sa te gandesti mai intai la performanta si dupa la estetica, niste jante usoare inseamna mult. Si oricum sunt o gramada de modele frumoase si usoare.

Sunt perfect de acord cu tine, insa din pacate pentru ce imi doresc eu ca si model (BB CH Black), nu prea exista buget si atunci caut tot felul de alte solutii asemanatoare, dar mai ieftine....si dupa cum scriam si mai sus...daca jantele pe care le voi achizitiona sunt la fel de grele cu cele stock sau mai usoare, nu deranjeaza, cel putin pe mine. Deocamdata eu sunt multumit cu perfomantele stock ale masinii mele, iar cand voi dori mai multa putere stim cu totii ca sunt o gramada de posibilitati si oferte pe piata.....si atunci chiar nu o sa mai conteze in asa hal greutatea jantelor, tinind ont si de faptul ca aceasta masina nu merge la curse si nici pe circuit, ci merge doar pe strada cu trafic..acolo unde conteaza skill-urile si nebunia, nicidecum greutatea jantelor...prietenii stiu :wink:

F33lings

29 Ian 2009, 13:55

nu vreau sa fac reclama cu toate ca il cunosc bine pe patron.. dar dati o geana pe

http://www.ejante.ro/?x=arata_produs&id_p=2198

Testosul

29 Ian 2009, 14:35

Oho, de cat timp le stiu...daca tot il cunosti, intreaba-l te rog frumos cat costa bucata pe 19'' la promotie pentru ca pe site nu sunt decat pina la maxim 18''. Si ce greutate au. Multumesc frumos.

kenzo_boy

30 Ian 2009, 03:14

The teacher scrie:
Bogdan scrie:

ASta vroiam sa-i atrag atentia lui Radu , ca jantele Wolfrace sunt deosebit si nu stiu de ce , de grele in comparatie cu altele similare , mai fa un research , Radule ..............

domnu profesor te contrazic deoarece tenzo r type m pe 18 au 15 kg/buc! am vb cu o firma din germania care vinde in toata europa ;)
si cine vrea sa isi cumpere acest model de jante le gasiti si la 800 euro in germania setul pe 18 fara drum!
Leon TFSI powered by RBN
Imagine

Testosul

30 Ian 2009, 10:05

Multumesc frumos pentru feedback Kenzo.
Se pare ca pina la urma ma voi orienta catre Wolfrace Asia Tec Kochi Black/Red, pentru ca desenul more or less identic cu Tenzo, dar un pret mult mai affordable din punctul meu de vedere.

Later Edit: Kenzo intereseaza-te si tu de Wolfrace-urile astea, pentru ca am vazut pe un alt forum ca erai interesat de Tenzo R Type M version 1 si daca tot seamana dar au avantajul ca sunt mai ieftine si mai usoare de ce sa nu platim mai putin? :wink:

kenzo_boy

01 Feb 2009, 05:18

nu ma mai intereasaza acest model de janta deoarece am ochit altceva...astept sa termin vopsitul si ce mai era pe la exterior si dupa ce mai asez banutzii in portofel vreua sa cumpar jante ;)
Leon TFSI powered by RBN
Imagine

Nicky

01 Feb 2009, 15:16

OZ, for sure! Nu conteaza cum arata, dar sa fie performante.
Intentionez sa vand jantele si anvelopele mele dupa ce ma intorc acasa, vreau ceva cu ET mai mic (max 35), vreau sa fie albe sau Orange si sa aiba 8J, cat despre anvelope, am mai zis Toyo Proxex R888. Le-am scris celor de la OZ, pentru ca nu dau la toate jantele caracteristicile si la unele dintre cele de mai jos, am impresia ca nu au 8J/18".
1. Rally Asfalto (Albe)
Imagine
2. Superturismo WRC (Albe)
Imagine
3. Ultralegerra Race White (Albe) - foarte usoare, am vazut ca dau bine in reviews
Imagine
4. Ultima optiune, unele Orange, tot de la OZ, sa fie in ton cu masina, astea nu sunt disponibile pentru 18", deci va trebui sa le vopsesc.
Astept si ofertele lor si o sa va zic si preturile, oricum nu vreau sa dau mai mult de 1.400 RON/janta.
And this is my new love, Toyo Proxes R888, ca sa incalt jantele cele noi.
Imagine
Oricum, pana la vara stau linistit, sper sa aranjez masina inainte de plecarea in Germania, la intalnirea SEAT EUropa.
http://www.car-setup.com Car Setup Romania
  • 1
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 59