Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

clubseatcraiova
Subiect Autor

PROBLEMA ROTI

22 Dec 2008, 15:18

sal...am si eu o problema cu masina...si vreau sa vad dak a mai avuto cnv! am masina de aproape 2 ani si de la un timp imi fac rotile urat cand merg pe denivelat(troncane cam tare in special pe spate) Astia de la dona craiova ca de obicei zic ca n-are nimik ca asa fac tot timpul...Dak stie cnv sa imi zica cauza de la care ar fi! Ce ar trebui cel mai probabil schimbat(bucse capete de bara telescoape) si un pretz estimativ...multumesc ...aa e vb de leon 1p

contact la id : trezegol_sky89

BALTAZAR2003
Moderator

Re: PROBLEMA ROTI

22 Dec 2008, 16:18

Salut.
De ce nu scrii si tu ca toata lumea?, sa intelegem si noi ce vrei sa intrebi?.
Scrierea gen "mirc" nu este inteleasa de toata lumea.
Cordoba Fever + Fresc, 1.4l/86Cp, 2008, Rosu Emocion
Imagine

clubseatcraiova
Subiect Autor

23 Dec 2008, 11:59

mesajul este dat de baiatul care a dat si idul pt ca nu mai are mailuri sa isi creeze cont..ma rog..el stie:)
sa incerc eu sa traduc :lol:

"Salut. Am si eu o problema cu masina (LEON 1P) si vreau sa vad daca a mai avut-o cineva! Am masina de aproape 2 ani si de la un timp imi fac rotile urat cand merg pe drum denivelat (troncane cam tare in special pe spate). Astia de la Dona Craiova ca de obicei zic ca n-are nimic ca asa fac tot timpul. Daca stie cineva sa imi spuna cauza care ar putea sa imi produca troncanitul sau ce ar trebui cel mai probabil schimbat (bucse, capete de bara, telescoape) si un pret estimativ. Multumesc!"

contact la id : trezegol_sky89

Si asa un mic mesaj pentru tine: nu cred ca era greu de priceput ce scrisese el. "dak", "cnv" si "pretz" nu consider ca sunt cuvinte pe care nu le poti intelege. Sper ca acuma am scris cat de cat corect. Multumim!

Club Seat Craiova

Testosul

23 Dec 2008, 12:39

clubseatcraiova scrie:
Si asa un mic mesaj pentru tine: nu cred ca era greu de priceput ce scrisese el. "dak", "cnv" si "pretz" nu consider ca sunt cuvinte pe care nu le poti intelege. Sper ca acuma am scris cat de cat corect. Multumim!
Club Seat Craiova

Nu este important cine si ce intelege. Important este ca acest tip de exprimare nu este acceptat pe acest forum.
Sper ca acum s-a inteles.

The teacher
Profesoru

23 Dec 2008, 12:48

In primul rand , rotile nu troncane , se invart , dat fiind nr. mare de componente ce alcatuiesc puntea spate , este f. greu de dat un verdict doar din vb. , din cate cunosc primele care ar trebuii sa cada ar fii bieletele de bara stabilizatoare , dar pot fi si altele , daca vrem sa intelegem corect , trebuie sa scriem corect , pe aici nu dau navala nici turcii asa ca nu ne grabim............ :wink:

The teacher
Profesoru

23 Dec 2008, 12:52

Exista echipamente specializate , trebuie testata masina pe asa ceva , de ex. la RAR

Bamse
Moderator

23 Dec 2008, 15:49

prima mea intrebare e:
de ce nu sunteti si voi mai organizati ? :D

si a doua, in service la o verificare mai amanuntita isi pot da seama ce scartaie.....sa nu fie usile!
Ibiza, FR. Black, TDI, Chiptuned
Canalul Clubseat.eu pe Youtube