Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

Cartman
Subiect Autor

intrebare: suport pahar si proiectoare

20 Dec 2008, 23:06

Stie cineva cat costa un suport de pahar la seat? Eu sunt din constanta aici avem dona dar cred ca sunt cam aceleasi preturi +/- 5ron.

Inca ceva, eu nu am proiectoare, am fagurele acela, cam cat costa proiectoarele + fagurele cu forma de proiector? Cand trag de butonul de ceata se aprinde doar farul in spate, se poate face incat sa se aprinda si proiectoarele in acelasi timp?

Se pot monta angel eyes pe faruri, daca da stiti cumva daca se pierde garantia? Afecteaza cu ceva la casco?

La fel si pentru pleoape, afecteaza garantia / casco?
Imagine
Seat Ibiza 1.4 85hp 16v

marian_iam
V.I.P.

Re: intrebare: suport pahar si proiectoare

21 Dec 2008, 13:13

despre cat costa anumite lucruri... incearca la bazar!
tot ce-ti montezi pe ea ulterior, si nu este original si lucrat la dealerul tau, iti afecteaza garantia!
casco nu!
Si nu caut sa-ti demonstrez, era o simpla figura, deci nu ma lua-n nume de rau ca te iau in ..... brate!!!
Noi ... Bem, Fumam, Tusim, Ranjim ... asta facem pana murim ...
Opel Astra GSI
Ceasuri Barbatesti de de Dama http://www.casaceasurilor.ro

sandryn89

21 Dec 2008, 14:42

suportul de pahare la Dona cta acum vreo 2 luni era putin peste 100 lei + 50 lei montaj. Acum cred ca este tot pe acolo. Cauta pe forum ca mai exista un suport cu 2 pahare pus sub casetofon in locasul acela si mi se pare mult mai practic.
Imagine
Ptr proiectoare la fel cum a zis si marian iti poate afecta garantia daca nu este lucrat la dealer. Succes!
Imagine
SEATisfaction :love7:
Seat Cordoba 1.4 16v 85cp '08 Red Emocion

Bamse
Moderator

21 Dec 2008, 14:44

suportul de pahar costa in jur de 1 milion.
la proiectoare nu e atat de simplu cum zici tu!!!trebuie schimbate multe chestii, calculatoare de lumini, bloc de lumini, alt sistem electric pt proiectoarele de ceata....in fine nu prea se merita zic eu, ca nu mai faci ca la dacie, punei prioectoru, un switch, un fir de plus..si gata....e mai complicat la astea noi...si afecteaza garantia...daca nu o faci la dealer autorizat.

si angel eyes are cineva de la voi din ct de acolo........se vad bine....exsita niste faruri misto de la dectane daca vrei ceva misto pe masina, pt ca angel-urile se monteaza desfacand becul la propriu...dai jos sticla aia si pui angel-urile pe forma oglinzii...si pierzi garantia sigur pe p electrica si pe faruri, intr-cat nu e piesa originala.
Ibiza, FR. Black, TDI, Chiptuned
Canalul Clubseat.eu pe Youtube

Cartman
Subiect Autor

21 Dec 2008, 16:26

deci atunci ma rezum la pleoape si la suport de pahar :lol:

pleoapele se lipesc cu dublu adeziv de far, acesta nu afecteaza geamul de la far si se pot dezlipi fara sa ramana urme

si o cotiera cred, o cumpar eu si o monteaza cei de la seat asa nu mai pierd garantia
Imagine

Seat Ibiza 1.4 85hp 16v

Nicky

21 Dec 2008, 18:34

Singura chestie cu Casco este recalcularea sumei asigurate, daca iti doresti si tu asta.
Daca de exemplu, investesti intr-un kit aerodinamic sau orice alt accesoriu care are un pret semnificativ, ideal este sa iei legatura cu cei de la casco si sa cresti valoare asigurata a masinii.
De exemplu, masina costa 10.000 Eur si o asiguri cu Casco pentru suma de 10.000 Eur.
Daca ii aduci modificari estetice sau de orice alt fel si sa zicem ca ajungi la suma de 20.000 Eur, atunci reinnoiesti polita, ca in cazul unei daune totale (Doamne Fereste), cei de la casco sa nu iti da drept despagubire o suma calculata la valoare de referinta initiala (10.000), ci la cea actuala (20.000).
Trebuie sa ai facturile/bonurile pentru toate accesoriile noi montate.
Pentru pleoape si chestii relativ ieftine, nu cred ca merita efortul de a reface polita.
Daca insa investitia e considerabila, atunci merita, chiar daca si prima de casco pe care va trebui sa o platesti va creste si ea.
http://www.car-setup.com Car Setup Romania

BALTAZAR2003
Moderator

24 Dec 2008, 15:10

Suport de pahar dublu cu doua locasuri poti comanda de la VW, cod. 6X0 857 558 A 01C si costa aproximativ 150ron. :D
Cordoba Fever + Fresc, 1.4l/86Cp, 2008, Rosu Emocion
Imagine

Cartman
Subiect Autor

07 Ian 2009, 14:48

gata masina mea si'a pus suport de pahar, l'am luat pe cel pliabil de la dona (130 ron) si l'am si montat 8)
Imagine

Seat Ibiza 1.4 85hp 16v

Bubulutza

17 Feb 2009, 14:46

eu mi-am activat suportul de pahar la Alto in Bucuresti.
A costat aproxm 2 milioane cu totul prin mai 2007. Oricum asigurarea nu iti va acoperi aceste mici accesorii, am incercat si eu si nu merge :|
Oricum dupa ce mi-am pus cam tot ce avea dealer-ul in materie de accesorii interior am ajuns la concluzia ca a meritat efortul si banii mai ales, dar data viitoare o iau pe urmatoarea cu tot inclus!
Doar daca iti place sa mesteresti la ea merita sa iti iei tu sa ti le pui, eu ca fata...le vreau pe toate din start! :)

mihai25octavian

22 Sep 2009, 21:31

Da, si eu am montat un astfel de suport pahar. 160 suportul, 100 manopera la dealer autorizat!
Seat Ibiza Rock'n'Roll
1.4 85 CP Benzina