Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

tekolinooo
Subiect Autor

Piese plastic custom Seat

02 Ian 2015, 12:57

Salutari colegi!

As vrea sa va fac un mic anunt azi, este mai mult un topic de discutie dar poate avea si caracter "comercial"
Pentru unii dintre noi plasticele de la masini sunt un chin. Ele se rup, fac probleme si unele chiar arata urat. Ei bine de ceva timp incerc sa gasesc solutia mai multor nevoie de "plastice" pe care le avem. De la jucarii pana la piese auto custom.
Am facut de curand o imprimanta 3d si de acum , orice piesa pe care o pot "cosntrui" intr-un soft de modelare 3d poate deveni reala. Asa ca , de azi inainte o sa incerc sa modelez cateva dintre "plasticele pagubase" pe care le intalnim la seat-urile noastre. Asta inseamna orice, de la capacul de volum de la casetofon pana la suporturi de telefoane si gps custom made.

Pun mai jos niste poze cu ce stie sa faca jucaria, iar daca exista pe aici oameni care au nevoie de ceva piese custom made imi poate lasa un mesaj privat. Nu pot sa va dau preturi, nu am sa cer bani pentru munca, doar materialul se plateste.

Curand voi lucra cu 2 baieti care fac modelare 3d profesionala, deci aproape orice piesa va putea fi replicata.

tekolinooo
Subiect Autor

Re: Piese plastic custom Seat

02 Ian 2015, 13:15

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

AlexRuLeS

02 Ian 2015, 13:42

Superbe.

CristianACS

02 Ian 2015, 14:42

Frumoase piese, da` steamul nu-l stergi, ha ?:)) counter ?
Seat Leon 1M Top Sport , ARL - 133kw
Ex: Seat Leon 1M Sport, ASV - 81kw

floryn_99

02 Ian 2015, 17:16

Foarte tare... Felicitari!
Chiar zilele trecute am citit un articol "controversat" despre imprimantele 3D... poate il postez aici.... :)
Inca o data toata stima pt ce ai reuși sa faci si mai ales pt ce ai de gând. Cred ca deja ti-am găsit prima piesă pt lucru... :p

Sent from my HUAWEI P6-U06 using Tapatalk
Seat Toledo Stella 2003 1.6 16v 105 HP (BCB)
EX: Vw Bora 1.9 TDI 90HP (ALH)

tekolinooo
Subiect Autor

24 Ian 2015, 01:34

salutare colegi. am mai facut cate ceva cu jucaria. urmeaza si piesele pe care le-au solicitat colegii. :)

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine