Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

aly-alexandru
Subiect Autor

senzor usa sofer

20 Dec 2014, 07:33

buna dimineata
detin un seat leon 1p 2012 si de cateva zile nu mai pot sa inchid masina din telecomanda de deschis se deschid usile .
intru in masina inchis usa da pe bor imi indica usa sofer deschisa, daca incerc sa o inchid de la butonuldin interior nu merge sa inchid usile da in mers se inchid automat deci cu este o problema se inchiredere centralizata .
ma opresc ma dau jos din masina toate usile inchise doar cea de la sofer deschisa daca apas pe butonul de pe telecomanda sa deschid se deschid toate usile da iar problema daca vreu sa la inchid nimic pt ca am in bord incator de usa sofer deschisa .
am fost la alarme si nu este desi cronizata alarma si cica ar fi senzorul din portiera cica nu mai detecteaza cand inchid usa.

va rog ajutor

aly-alexandru
Subiect Autor

Re: senzor usa sofer

20 Dec 2014, 07:39

incer sa caut unde sa adaug locatia mea da nu gasesc asa ca scriu aici ca sunt din Bucuresti

dany19940
Moderator

Re: senzor usa sofer

20 Dec 2014, 09:43

Cauta-l pe Al bundy de pe forum: viewtopic.php?f=98&t=12002
Toledo 1M/AUS/1,6/16V /115CP midnight blue metallic
Arosa 6H/AUB/1,4/16V/107CP rosu

"I didn't mod my car to be faster/better than other cars, I modded my car so its faster/better than it was before the mod"
"When events test men, angels then appear" - Cand timpurile ii pun la incercare pe oameni, atunci apar ingerii...