Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

mitzuthekid
Subiect Autor

Re: Ibiza 1.4 :>

21 Ian 2015, 16:05

Una din variante o sa fie, eu nu le iau pentru fitza sau mai stiu eu ce. Hotararea am luat-o acum 2 zile cand am avut un `drum de seara` si acum evit sa merg seara ca un batranel.

Daca ai ibiza cu faruri aburite, nepolisate si becuri de proasta calitate (cum am eu) esti semiorb (cum sunt eu).
Nu e rea nici ideea cu becuri de calitate superioara bogdan. Taica-miu a ales varianta asta pt masina lui si intr-adevar, e mult mai bine. Daca e deranjant se dau jos xenoanele, nu e problema.
tehnician GSM. PM

Seat Ibiza 1.4 16v 100cp
cod AUB

mitzuthekid
Subiect Autor

Re: Ibiza 1.4 :>

04 Mar 2015, 13:58

Nu am mai postat de mult insa am vazut duminica in trafic un membru ClubSeat.eu in Craiova (seat leon rosu, numere de gorj) si am vrut sa aduc ceva detalii pe parcurs si niste poze facute in graba. Masina nu prezinta modificari deosebite si nu cred ca e foarte important.

Pret achizitie: 1250Euro
Taxa: 720 lei
Model: ibiza 6L
An fab: 2002
Motor: AUB
Capacitate: 1390cmc
Putere: 100 CP
Euro : 4
CO2: 163g
Culoare: Albastru deschis perlat
Dotari: Oglinzi electrice, Geamuri electrice, Clima, Inchidere cu Alarma stock,Proiectoare ceata, Volan Piele
Dotari*: Becuri pozitie si numar led, xenon, Senzori parcare, folie geamuri, huse scaune (nu imi place prea mult dar scaunul soferului avea `aripioara`uzata), radio mp3 cu leduri in de culoare rosie,

Costuri: Bucsi brate fata 2x20 lei, bielete antiruliu 2x 80lei , telescoape spate 2*120 lei , ulei+filtru ulei+filtru aer 180 lei, cauciucuri iarna second hand dunlop cu protectie janta 4*70 lei, Senzori parcare cu afisaj mic 150 lei, Xenon+becuri led+polis faruri+Reglaj ?! 150 lei

Dupa cum vedeti nu sunt adeptul modificarilor de aspect sau de imbunatatire a performantelor. Referitor la amortizoare, bucsi si bielete, am observat ca au nevoie de inlocuire dupa un drum la tara, bieleta dreapta fata era uzata si telescopul dreapta spate de asemenea. Telescoapele mai puteau astepta si bieletele la fel. Insa asa sunt eu, prefer sa stiu ca e bine decat sa descopar tarziu. Cu xenoanele e ok nu mi-a dat nimeni flash-uri si merg preponderent noaptea in afara orasului.

Pozele le-am facut seara, dar nici nu e mare lucru de aratat. Am niste abtipilduri pe portbagaj de care o sa scap cand e mai cald si sper sa scap doar de ele, nu si de vopsea.

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine
tehnician GSM. PM

Seat Ibiza 1.4 16v 100cp
cod AUB