Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

tao980
Subiect Autor

Folie ecran Media System

24 Noi 2014, 13:43

Am cautat prin forum si n-am gasit raspuns la urmatoarea intrebare: ar fi utila o folie pentru display-ul de la media system? Ma gandesc mai mult ca la o protectie impotriva celor de la spalatorii, care nu stii niciodata cu ce materiale mai mult sau mai putin abrazive sterg ecranul atunci cand sterg bordul.

gamer555
ClubSEAT Admin

Re: Folie ecran Media System

24 Noi 2014, 14:35

personal nu sunt adeptul nici macar a foliilor pe telefoane, asa ca nu o sa imi pun una pe ecranul navigatiei. ai dreptate ca exista riscul sa ai surprize la spalatorii, dar pentru asta poti ruga pe respectivii sa stearga cu grija sau sa ocoleasca ecranul daca nu ai incredere, apoi il stergi singur cum crezi tu.

presupun ca e gandit sa fie rezistent, mai ales ca e touchscreen si asta implica un contact regulat cu ecranul.

tao980
Subiect Autor

05 Dec 2014, 13:53

Corect, si ar arata ca naiba. Am renuntat la idee. Ca sa nu deschid topic nou: oare aparatorile de noroi merita? Intreb pentru ca la Ibiza mi-a ruginit (ce-i drept dupa 9 ani) exact partea ingusta din aripa fata care vine in spatele rotii, adica unde arunca roata toata mizeria, ceea ce e nasol, mai ales iarna cand e "salt-rich".

gamer555
ClubSEAT Admin

05 Dec 2014, 14:00

am inteles de pe forumul englezesc ca nu sunt chiar atat de utile aparatorile de noroi, ca nu isi fac treaba in totalitate. personal mi se pare ca arata si urat, asa ca nu le-as pune, nici masina nu planuiesc sa o tin 15 ani sau cat o fi pana sa apara rugina...