Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 19

Pe cine ai votat / vei vota presedinte ?

Chestionarul s-a închis pe data de 09 Noi 2014, 12:53

Klaus Johannis
19 (50%)
Monica Macovei
10 (26%)
Victor Viorel Ponta
3 (8%)
Calin Popescu Tariceanu
4 (11%)
Elena Udrea
2 (5%)
Altii
Niciun vot

Voturi totale: 38

bgd_b92
Bogdan

Re: Haideti la vot

11 Noi 2014, 09:15

Frate eu nu sustin pe nimeni ; ponta nu a fost dintotdeuana la guvern, asa ca sa o lasam mai moale cu guvernul..deja mai avem putin si spunem ca in 10 ani Ponta a furat si a distrus tara asta nu Basescu ; si stai linistit, ca daca am ajuns unde am ajuns, codasii europei, nu am ajuns din cauza unui vot ! Am ajuns asa din cauza mentalitatii si nepasarii..din cauza ca mereu ne-am complacut in situatiile astea..si ca fiecare a fost invatat sa fure in tara asta, sa se descurce, sa fie baietas, sa vanda fara factura, s.a.m.d ; ce crezi ca doar unu fura in parlament ? O mana se spala pe alta..si asta e valabil peste tot ; bine, ponta e m**st, jegos, infect, hot, etc, dar cu iohannis ce o sa fie? Sau ce credeti voi asa? De fiecare data cand am spus ca tot partidul basist e in spatele lui nu a zis nimeni nimic..tara oricum e vanduta toata si are mari datorii, si oricine va fi presedinte ii va fi tare greu sa o redreseze si va fi fugarit cu rosii si injuraturi ca nu face ce a promis ; probabil de aceea avem si candidati de rahat la presedentie..asa ca, pt ce ne certam noi aici si ne jignim aiurea? Eu voi vota cu iohannis daca voi sunteti siguri ca va fi mai bn asa ; eu am incredere in voi, poftim, asa ca numai ma criticati pe mine ; fiecare credem ca detinem adevarul absolut...eu zic sa lasam inepatul si criticatul si sa facem ceea ce am facut.si in continuare in acest club ; sa continuam sa fim pasionati de seat, sa ne distram , sa jucam fotbal, si cel mai important, sa ne ajutam intre noi la nevoie si sa ne respectam intre noi ;
Asa ca andrei, cand esti pregatit pt ping pong ma suni :))

bgd_b92
Bogdan

11 Noi 2014, 09:40

Si ca tot vorbeam de mentalitate...sunt curios daca in filmuletul de mai jos, preotul a avut ceva de castigat din discursul lui
https://www.youtube.com/watch?v=8vfkrQc ... ata_player

Andrei
Admin / PR

11 Noi 2014, 09:41

Pai de fapt, aici vorbeste frica, stiind ca daca vine neamtul, le taie papica de sub picioruse si o sa puna taxe pe bunurile lor si a tot ce fac ei ..hopaaaaaa..nu trebuia sa zic :O

P.S: mi-e scarba de toti preotii corupti...multi nu inteleg ca credinta nu inseamna sa platesti niste jegosi..
SEAT Ibiza 6J SC Limited Edition

mumus
Subiect Autor

11 Noi 2014, 10:18

Foarte adevarat Andrei !
Seat Toledo Tsi Imagine

gamer555
ClubSEAT Admin

11 Noi 2014, 11:01

bgd_b92 scrie:
http://youtu.be/8Y-GJ8106Pc :))))))))))))

haha, m-am stricat de ras... deci nu vrea sa participe la dezbatere la antena 3, unde rahatul de moderator da afara omul din studio pentru ca nu e de acord cu el. de fapt tu reactionezi la cuvantul "basescu", cum fac majoritatea. daca era sclavul lui, de ce nu l-a propulsat direct si se stia un lucru?
* apropo, in engleza se scrie "loser" cu un singur "o".

pana la urma, s-a tot zis, nu avem de ales intre un diavol si un inger, ca na, asa e la noi intotdeauna, trebuie ales raul cel mai mic. dar ponta are atatea chestii adunate in cei cativa ani in care e acolo sus incat si-a aratat adevarata fata.

personal cred ca un singur lucru bun s-a intamplat in romania de foarte multa vreme incoace: D N A ! si uite asa incep sa iasa stenograme, citesti si te crucesti, si intra in puscarii tot felul de guzgani si corupti pana in gat, oameni de neatins pana de curand.

NU POTI SUSTINE pe ponta care s-a pus bariera in fata DNA ca sa isi apere baronii lui de c*cat care ii aduc voturi garantate prin forta lor de a controla totul in batatura lor, ponta care spune ca e o nedreptate ce se intampla cu ei! saracii, nu sunt lasati sa faca manevre in liniste... bineinteles ca am boala si pe jeguri gen videanu si altii ca el, dar o sa se ajunga si la ei, stai linistit. deja cocos a lui udrea e acolo aproape sa fie infundat, si poate dupa aia pica si udrea si tot asa... dar sa nu stopam lucrurile astea, sa nu trecem peste super imunitati, restrictii asupra functionarii DNA, chestii propuse de partidul caracatita psd !

bgd: citeste aici http://www.petreanu.ro/2014/11/10/psd-o ... lui-total/

bgd_b92
Bogdan

11 Noi 2014, 14:39

Tyrone
Getaway driver

11 Noi 2014, 16:03

bgd_b92 scrie:
Votat Ponta. Restul deja au prea multe dosare penale..mi s-a parut aiurea sa votez un politician de etnie germana care fura mai rau ca un roman sau o securista...

Am zis sa nu postez in topicul asta ca ma ia Gamer la suturi cand ma vede dar vad ca tu nu stii ce sa votezi, nu reusesti sa cantaresti candidatii.

bgd_b92 scrie:
Frate eu nu sustin pe nimeni Eu voi vota cu iohannis daca voi sunteti siguri ca va fi mai bn asa ; eu am incredere in voi, poftim, asa ca numai ma criticati pe mine ; fiecare credem ca detinem adevarul absolut...

Tu ai votat cu Ponta in turul 1 pentru ca motive si acum in turul 2 votezi pe Neamt pentru ca ai fost influentat de acest forum, cel putin asta vad eu . In cazul tau vad un pic de rasism pentru ca nu vrei sa fii condus de altcineva care nu este roman.

Voteaza ce vrea inimioara ta, tu stii cel mai bine, dar sunt multi trecuti de 30 care stiu de ce nu mai vor comunism, eu nu pot sa cred ca tineretul ar vota pe Ponta, mai ales nu pot sa cred procentajul pe care Pinocchio a reusit sa il aibe in Romania.
Cel putin tu, eu si altii nici macar nu am cunoscut epoca respectiva dar avem atata informatie la dispozitie si cred ca putem face 1+1=2.

Aici sunt sigur ca au fost si persoane care nu vor pe altcineva care nu este roman, pe motiv ca : Ca b0$$ sa nu ne patam natia/tara etc.

Las aici un videoclip: Votati Ponta ca e baiat bun ! https://www.youtube.com/watch?v=24cLqpUqG04

bgd_b92
Bogdan

11 Noi 2014, 16:18

Nicidecum votul meu nu are treaba cu rasismul ; ba chiar sunt putin scarbit de preotii care l-au promovat pe ponta ; in turul 1 nu a fost atata informatie disponibila ; ca sa fiu sincer, pot spune ca am acumulat mult mai multa informatie, am ascultat dezbateri si m-am consultat si cu altii in turul 2 ;

mumus
Subiect Autor

11 Noi 2014, 22:02

Momentan voturile la noi pe forum sunt asa: Johannis 19 voturi, ponta 3... asta spune deja destule. (fara a resocoti voturile acordate Monicai sau al altui candidat...

Acum vazand confruntarea de pe realitatea, cred ca si cei 3 care l-au votat pe ponta posibil sa aibe o alta
perspectiva.

Ideea generala este ca: daca iese ponta, posibil va fi o revolutie in adevaratul sens al cuvantului.

Ma reptet: nu tin cu Johannis, doar ca nu il vreau pe ponta. Desi sa vazut clar pregatirea celor 2, si mai ales daca ati urmarit doar 'politetea' , intelectul si 'starea de liniste' ce o raspandea ponta sunt ferm convins ca va facut sa zambiti, cel putin.
Seat Toledo Tsi Imagine

bgd_b92
Bogdan

11 Noi 2014, 22:12

Ia defineste tu putin "pregatirea" celor doi ; care ti s-a parut mai pregatit ? Care a fost victima si care nu a stiut deloc cum sa ridice mingea la fileu ? Ma asteptam ca Iohannis sa il faca praf pe ponta cu diaspora, dosarele penale si multe altele ; pacat..

mumus
Subiect Autor

11 Noi 2014, 22:15

Eu am vazut doar un Johannis politicos, care dadea raspunsuri ca la carte, si un ponta plin de notite(dar nu ale lui) dezorientat, pierdut in cifre.

un Johannis onest un ponta marioneta. Asta am vazut eu.

Ponta a venit cu fituici, la orice intrebare cauta repede printre ele, aici am vazut eu pregatirea lor, mai bine zis diferenta de pregatire, pe Johannis l-am vazut ca pe un elev la bac care a invatat, si pe ponta ca pe un repetent ajuns cumva la bac, care se pierdea printe fituici, constatand mereu in ultima clipa ca fituica nu era suficienta.
Seat Toledo Tsi Imagine

bgd_b92
Bogdan

11 Noi 2014, 22:19

Bai nene..e o dezbatere ma nu un test de 10 intrebari..se puteau spune multe..nu comentarii de genu "Stiti?". "Da. Dumneavoastra stiti?". "Da. ....

Acum il fac astia praf pe Iohannis..si astea vor fi pareri decisive ; pacat..

mususk266

11 Noi 2014, 22:21

am vazut si eu emisiunea de la realitatea, ponta mi s-a parut obraznic, iohannis mi s-a parut mai ponderat.
Altea Freetrack - viewtopic.php?f=79&t=12288"

Fii schimbarea pe care vrei s-o vezi în jur! (Mahatma Gandhi)

mumus
Subiect Autor

11 Noi 2014, 22:21

@ bgd

Pai da, tu asteptai probabil o cearta ca intre prosti, gen ponta si Basescu...

Ptr mine conteaza in primul rand cei 7 ani de acasa, si asta in general...

@mususk266 Eu am vazut un ponta agitat, speriat, emotionat, usor terifiat. Mai pe scurt, un om nepregatit.
Ultima oară modificat 11 Noi 2014, 22:25 de către mumus, modificat de 3 ori în total.
Seat Toledo Tsi Imagine

mususk266

11 Noi 2014, 22:23

corect mumus
Altea Freetrack - viewtopic.php?f=79&t=12288"

Fii schimbarea pe care vrei s-o vezi în jur! (Mahatma Gandhi)
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 19