Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 19

Pe cine ai votat / vei vota presedinte ?

Chestionarul s-a închis pe data de 09 Noi 2014, 12:53

Klaus Johannis
19 (50%)
Monica Macovei
10 (26%)
Victor Viorel Ponta
3 (8%)
Calin Popescu Tariceanu
4 (11%)
Elena Udrea
2 (5%)
Altii
Niciun vot

Voturi totale: 38

bgd_b92
Bogdan

Re: Haideti la vot

07 Noi 2014, 11:34

mumus
Subiect Autor

07 Noi 2014, 11:36

@bgd spune-mi te rog 3 lucruri bune facute de ponta, nu o da cotita cu Johannis ok :)
Seat Toledo Tsi Imagine

bgd_b92
Bogdan

07 Noi 2014, 11:38

3

bgd_b92
Bogdan

07 Noi 2014, 11:58

Dupa ce am sris un post kilometric si s-a inchis telefonul inainte de postare pt ca am ramas fara baterie, sunt mai al dracului si o dau cotita cu "Johannis" ok. Oricum nu voi lauda niciodata pe nimeni care are in spatele lui tot partidul Basist si mi se pare penibil sa fiu nevoit sa aleg dintre doua rele ; probabil votul meu se va duce catre Iohannis de aceasta data, intrucat coruptia e in floare in psd si majoritatea au dosare penale ; eu recunosc, nu m-a interesat politica intr-un stil haotic, sa imi pierd orele la TV si sa ascult minciuni ; am preferat sa ma uit la seriale tv pe universal channel ; dar am dedus un singur lucru : niciunul din cei doi nu merita sa conduca Romania. Pana una alta, mai reflecteaza putin la posturile anterioare vizavi de limba romana.

Miky&Bogdan

07 Noi 2014, 12:38

Ma deranjeaza tot hype-ul pe net anti-ponta, si nu pentru ca l-am votat sau ca l-as vota, ci pentru ca au ei impresia ca pdl este raul mai mic sau basescu a facut reforma in timpul celor doua mandate.

Imi voi exprima doua puncte de vedere :

1. Fiecare e liber sa voteze ce vrea fratilor. Oare cei care injura votantii psd au impresia ca cei injurati si jigniti isi vor schimba votul doar pentru altfel esti inclus intr-o categorie a prostilor, hotilor, analfabetilor si nu in categoria oamenilor "de dreapta", sau pentru ca e la moda sa fii anti-psd si anti-ponta. Ma lasati cu vrajeala asta? Nu exista doctrine in politica romaneasca si nici raul cel mic.

2. Un singur lucru m-ar face sa votez Iohannis si sa nu anulez votul. Daca va raspunde solicitarii societatii civile si isi va exprima dezacordul in privinta exploatarii gazelor de sist. Sa jure pe onoarea lui de neamt ca nu va permite Chevron/Big Oil sa exploateze Romania. Nici un politician roman nu va face asta vreodata pentru ca ar insemna sa supere puterea suprema americana, protectorul planetei si al nostru. SUA in schimb ne cere un lucru simplu, dezvoltarea economiei prin ruperea dependentei de gazul rusesc, adica permiterea exploatarii. Mai cere si ca o hotarare a unui guvern sa nu mai poata fi anulata de altul. Adica odata corupt un guvern, raul sa nu poata fi indreptat.

Va recomand sa vizualizati exact cu ce conditii ne apara americanii de agresiunea ruseasca, si de ce consider ca nimeni din clasa politica nu va opri Chevron, nimeni cu exceptia poporului roman (daca se trezeste).

http://www.politicienii.ro/2014/10/27/sua-ameninta-romania-prin-stratfor/

Chiar sunt interesat dupa vizualizarea interviului cum l-ati interpreta voi.
Leon Style 1.9 tdi 135 cp, 310 Nm Upsolute
Imagine

mumus
Subiect Autor

07 Noi 2014, 12:55

Americanii sunt convins ca nu vor interveni asupra unei invazii din orice directie asupra Romaniei...dar la cum stau lucrurile, ne distrugem singuri :)
Seat Toledo Tsi Imagine

bgd_b92
Bogdan

10 Noi 2014, 19:22

gamer555
ClubSEAT Admin

10 Noi 2014, 22:17

bgd_b92 scrie:
..eu personal nu vad de ce l-as vota pe Iohannis care a facut trafic de copii si practic care ar fi schimbarea ? ...

am si eu o intrebare, de unde ai halit informartiile astea cu traficul de copii si ce te face sa crezi ca e adevarat? acesti copii despre care se vorbeste sunt plecati dintr-o familie in care tatal beat vine acasa si o omoara pe mama cu copiii in casa probabil si apoi se sinucide. si uite asa, "traficati pentru organe" de iohannis (macar sa fi avut el puterea sa faca manevrele astea) au ajuns toti sa traiasca in canada si avut parte de educatie, acum sunt sanatosi, cu joburi bune si cu familii intemeiate...

HUNTER
HUNTER

10 Noi 2014, 23:04

gamer555 scrie:
bgd_b92 scrie:
..eu personal nu vad de ce l-as vota pe Iohannis care a facut trafic de copii si practic care ar fi schimbarea ? ...

am si eu o intrebare, de unde ai halit informartiile astea cu traficul de copii si ce te face sa crezi ca e adevarat? acesti copii despre care se vorbeste sunt plecati dintr-o familie in care tatal beat vine acasa si o omoara pe mama cu copiii in casa probabil si apoi se sinucide. si uite asa, "traficati pentru organe" de iohannis (macar sa fi avut el puterea sa faca manevrele astea) au ajuns toti sa traiasca in canada si avut parte de educatie, acum sunt sanatosi, cu joburi bune si cu familii intemeiate...

nu se poate asa ceva, Gamer....e traficant de copii :yh :yh

Vlad.

11 Noi 2014, 03:03

gamer555 scrie:
bgd_b92 scrie:

Nici nu iti imaginezi cati copii care au avut nesansa sa se nasca intr-o familie asemenea celor amintite de catre tine, ar dori sa fie "vanduti pentru organe".
Dar nu, trebuie lasati in grija statului roman, care ii trimite in orfelinate, iar apoi, stim cu totii unde ajung majoritatea. Copiii orfani de azi, criminalii de maine.

Da, noi vedem si intelegem aceste lucruri, insa, din pacate, dezastrul iminent ne paste, tocmai pentru ca "nu votez cu neamtul ala protestant tradator de tara", ci cu "romanul nostru ortodox".

Apropos, cei care ati votat cu dottore, hai sa va zic o chestie.
Stapanul lui, nea Iliescu a reusit sa prosteasca taranimea si p*limea tocmai cu "roman ortodox", el fiind un ateu declarat.
"Domnule Iliescu, credeti in Dumnezeu?" - probabil cea mai tare replica data celui mai mare nenorocit din istoria tarii noastre, probabil intrebarea cu care Constantinescu castiga alegerile in 1996.
Mi-e teama. Foarte teama. De ceea ce s-ar putea intampla.
Daca nu iesim la vot nici acum, in ultimul ceas, va fi prea tarziu cand ne vom destepta, in cele din urma. Daca ne vom destepta.
Actual: 2007 Audi A4 2.0 TDI 170 hp / 1997 Honda Prelude 2.0i 133+hp
Ex: 2005 Seat Ibiza 6L 1.4 16v 101 hp / 2001 Audi A4 1.9 TDI 152 hp, 390 nm by LVB

mumus
Subiect Autor

11 Noi 2014, 06:27

Nici nu va puteti imagina cat de adevarata este zicala aia : Cu televizorul am prostit poporul ...

Plus : un popor prostit de televiziunile partidelor politice, amutit sa fie nationalist degeaba :) combinatie ideala...
Seat Toledo Tsi Imagine

HUNTER
HUNTER

11 Noi 2014, 06:42

mumus: uite o chestie cu care guvernul Ponta si-a luat tzeapa, adica a pierdut o parte din alegatori:
au introdus taxa pt autostrazi in combustibil de o gramada de luni, si nu se vede nicaieri nici macar 1 metru de autorstrada.
nu toate stirile de la TV sunt pt prostirea poporului.

bgd_b92
Bogdan

11 Noi 2014, 07:40

Gmr : am pus un video mai sus ; daca e asa, de ce nu " ii arata cu degetul " pe acei copii care sunt bine ? Spune doar ca poate dovedi..dar sa o si faca, doar ar fi spre binele lui in campanie si nici noi nu ne-am mai certa pe forum :yh de ce nu vine in direct sa vorbeasca ? Stati fara grija, pe niciun candidat la presedentie nu il va interesa sa mearga tara asta bine, ci sa fie el si urmasii lui asigurati cateva generatii de acum inainte ; daca va iesi Iohannis, cred ca se va duce draq si ceea ce a mai ramas din "patriotism" ( vorbesc la general, nu aduc un argument pro ponta );

H: din pacate nu numai ca nu a ajutat la nimic acciza, dar a facut gaura in bugetul statului de milioane de ora ; pe care o vom platit tot noi, bineinteles, pt greseala unor maimutoi ; si prostia continua..
vlade, avand in vedere cata parte ii ti lui iohannis care este marioneta lui base, cred ca vei fi putin dezamagit cand va iesi presedinte ;

bgd_b92
Bogdan

11 Noi 2014, 08:09

Andrei
Admin / PR

11 Noi 2014, 08:39

Bai bgd, sincer, unele chestii le vezi prea din exterior si deloc aparte...pana la urma fiecare isi mentine opinia lui politica insa cum a zis si gamer nu poti sa vii sa zici pai uite ce-a facut ala cand de fapt nu ai nicio dovada, insa in ceea ce priveste d-l ponta apar din ce in ce mai multe cazuri in care a fost implicat, santaj, spion, omor.. well? Daca tot vorbim de chestii reale pai hai sa le aratam, nu? Ca asa sa dam din gura sa macanim toti e foarte usor. Ce-a facut Ponta pentru tine? NIMIC! Ti-e bine cu 7 lei pe litru de combustibil, 150 de taxe in 1 an jumatate, bani furati cu nemiluita si lista poate continua? E bine nu? Ce sa zic, sustine-l in continuare ca o sa ai un mare trai cu el ! Ah si da, neamtul ala prost cum zici tu ca e, nu il are in spate pe niciun Basescu, mai informeaza-te si mai informeaza-te si ca Basescu, NU DA LEGI, ci GUVERNUL = PONTA! Asa ca, ia sa vedem, cine a fost jegos, Basescu sau Ponta? Ponta se caca pe el ca nu o sa avem treaba cu gazele de sist, pai uite ca deja se semnase, cum e asta? Sunt multe chestii care le zice in contradictoriu si tot el se loveste ca ratatu' de ele. Well? Asta e interesant nu? Ah si inca o chestie, nu avem gaze de sist deci tzapa..
SEAT Ibiza 6J SC Limited Edition
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 19