Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

• 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 19

Pe cine ai votat / vei vota presedinte ?

Chestionarul s-a închis pe data de 09 Noi 2014, 12:53

Klaus Johannis
19 (50%)
Monica Macovei
10 (26%)
Victor Viorel Ponta
3 (8%)
Calin Popescu Tariceanu
4 (11%)
Elena Udrea
2 (5%)
Altii
Niciun vot

Voturi totale: 38

mumus
Subiect Autor

Re: Haideti la vot

12 Noi 2014, 21:33

:glasses Sa incheiat fantastic, BRAVO IOHANNIS !!!!
Seat Toledo Tsi Imagine

mumus
Subiect Autor

12 Noi 2014, 21:35

bgd_b92 scrie:
La cate s-au promis in seara asta...daca i-am pune pe amandoi in functia de presedinte am fi mai ceva ca SUA..

Mai bine fara ponta, el a avut timp sa arate, si a aratat... a aratat cum se fura.
Seat Toledo Tsi Imagine

mususk266

12 Noi 2014, 21:37

ponta acelasi obraznic. parerea mea e romania ca nu-i pregatita, inca, pentru iohannis. nu neaparat tin cu iohannis insa eu unul ma vad ca in 2000 cand trebuia sa alegem raul cel mai mic: iliescu vs. vadim.

romania sa voteze cum o taie capul caci nu-i asa, fiecare vrabie pe limba ei piere, sa nu va aud si la anul ca va e mai rau ca acum.
Altea Freetrack - viewtopic.php?f=79&t=12288"

Fii schimbarea pe care vrei s-o vezi în jur! (Mahatma Gandhi)

mumus
Subiect Autor

12 Noi 2014, 21:41

Partea nasoala este ca ponta si ai lui au pregtit din timp acest vot... nu bani la educatie, nu bani la medicina, nu bani nicaieri unde e nevoie ca tara sa se dezvolte intelectual, bani la biserici...

Cum ar putea generatia tanara sa se dezvolte intelectual, daca profesorii deabea iau 5-6-7, si promoveaza cu greu, primind un post de invatator, profesor, fara merit...

Iar profesorii care au invatat la vremea lor, sunt trimisi acasa ptr ca nu isi primesc un salariu pe merit...

Iar medicii, medicii buni pleaca pe dincolo ptr salarii decente, si aici ne ramane plava, pilosii, medicii care nu au habar cu ce se mananca medicina, iar aici vorbec in cunostinta de cauza.
Seat Toledo Tsi Imagine

Andrei
Admin / PR

12 Noi 2014, 21:48

Nu se mai face niciun poll in plus, este suficient cel de aici, se stiu deja cei 2 finalisti predispusi la a fi presedinti asa ca nu e niciun rost.

In ceea ce il priveste pe Ponta, in seara asta, la fel cum a spus-o si Iohannis, a venit cu multe hartiute, insa doar de pe alea stie sa vorbeasca, daca il lasi sa zica din suflet, e la fel de incuiat cum vor fi multi dintre cei 38 de baieti valabili.

In ceea ce il priveste pe Iohannis, din punctul meu de vedere, a intrat mai bine in joc, a avut raspunsuri bune dar sunt constient ca nu va castiga datorita multimii vide de batrani care cred in Mos Craciun si se bucura la un CA**T scuzandu-mi expresia singur, pentru ca sunt satul sa vad toti jegosii astia de varsta a 3 a care injura tineretul ca vrea schimbarea. RUSINE! Eu personal mi-am promis ca pe cine mai aud vorbind prostii de acum fie el si in scaun cu rotile, o sa il scuip. Nu merita nimic!
SEAT Ibiza 6J SC Limited Edition

mumus
Subiect Autor

12 Noi 2014, 21:54

Eu inca sper ca romanii nu sunt prosti, sau mai bine zis, 51% dintre votanti, si ma repet din nou ptr Bgd, nu il pup in fund pe Iohannis, il detest pe ponta ptr tot ce a facut el !
Seat Toledo Tsi Imagine

bgd_b92
Bogdan

12 Noi 2014, 21:55

Andrei..daca te-ai plimba cu autobuzul sau ai merge la biserica ai ramane instant fara scuipat :))))

Andrei
Admin / PR

12 Noi 2014, 21:59

Pot sa ma consider norocos si ei tot odata!

mumus
Subiect Autor

12 Noi 2014, 22:00

Eu lucrez intr-un cabinet medical, si zilnic vin mosi la consult la noi, zilnic cand ii invit sa ia loc, aduc vorba de politica, si pana sa se dezmeticeasca ii execut ca la carte, ii las fara replica, incep prin a refula pe cei ce au votat ponta, vin cu argumente contra lui, si se vede pe fata lor ca: parca le-am dat doua palme si i-am trezit, ei habar nu au pe ce lume traiesc din pacate...

Iar la final le zic: Asa este ca dvs aveti mai multa minte si ati votat pe altcineva? La care toti spun un Da, dar asa, cu un inghitit in sec inainte, ma amuz teribil. Macar atat...
Seat Toledo Tsi Imagine

bgd_b92
Bogdan

12 Noi 2014, 22:04

Nu este vina batranilor, a saracilor si a celor din provincie ca sunt usor de influentat ; mai ales cand tre sa faci ce zice popa...vina este a jegurilor ce profita de naivitatea lor si stiu cum sa ii manipuleze :wink:

Andrei
Admin / PR

12 Noi 2014, 22:09

Da, exact BGD, e vorba de Ponta, ai punctat bine, vezi ...intr-un final reusesti sa te bati subtil singur cu ceea ce scrii pe facebook si aici...dar pana la urma, conteaza mai putin asta. Conteaza cel mai mult ca acei batrani, incompetenti, se gandesc ca fac un bine stomacului, dar cum e treaba cu pensiile? Nu stiu daca ai vizionat aceasta seara la B1TV sa vezi ce-a spus domnul Iohannis, sa vezi finalul cel mai frumos. Cum a marit pensiile Ponta? Din ce? Din nimic, toti banii se intorc la stat din taxe si impozite adaugate tot de EL! O pensie de 4 lei, fix 4 paini, mananca rahat, nasi-mea, in varsta de 60 de ani, are o pensie de 296 LEI, cum poate spune ca nu exista nicio pensie? Mizeria umana! Hai sa fim seriosi, ti-as scrie acatiste anti-ponta insa nu vad rostul asa ca ma retrag din discutia de aici si apropo, manca rahat domnul Ponta ca nu a avut nicio vina Corlatean si altii, uite ca si-a dat demisia, si mai stii ce-a zis in declaratii? Ca ii pare rau pentru proasta organizare. Pai scuza-ma, s-a ajuns unde s-a ajuns, obiectiv indeplinit, inca 1000 sticle de ulei si niste tarana lucioasa scoasa de pe degete si Ponta e presedinte! Mi-e SCARBA!

Sampe

12 Noi 2014, 22:13

O revenire buna a lui Iohannis. Cred ca a mai castigat niste voturi azi. Maine o sa aiba o zi grea la Antena 3.
Seat Toledo 1.8i RP 1993 - Fishmobilul ( cel ce ne duce si ne aduce de la pescuit)

Andrei
Admin / PR

12 Noi 2014, 22:18

Eu personal cred in momentul de fata ca va fi din ce in ce mai bine pentru el :)

mumus
Subiect Autor

12 Noi 2014, 22:20

In locul lui maine as veni doar cu liste, cu corupti, cu liste cu barosani, cu liste cu interlopi sprijiniti de partide, cu liste cu moduri in care sa furat si se fura si acum...

Si as zice maine in gura mare la antena trei, cine este seful de la antene, in ce partid este...
Seat Toledo Tsi Imagine

bgd_b92
Bogdan

12 Noi 2014, 22:23

Pt el oricum va fi bine..ca deh..orice presedinte si-a asigurat cateva generatii..sa speram ca va fi bine si pt noi :wink:
Nu ma contrazic cu nimic..caracterul oamenilor care jignesc si nu respecta pe altii nu are nicio legatura cu naivitatea altora ; cum orice prost poate merge cu viteza si detine carnet, la fel si cu cei ce au drept la vot.

Mumus, ce te face sa crezi ca cei din spatele lui Iohannis sunt usa de biserica si nu au probleme cu legea?
  • 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 19