Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 19

Pe cine ai votat / vei vota presedinte ?

Chestionarul s-a închis pe data de 09 Noi 2014, 12:53

Klaus Johannis
19 (50%)
Monica Macovei
10 (26%)
Victor Viorel Ponta
3 (8%)
Calin Popescu Tariceanu
4 (11%)
Elena Udrea
2 (5%)
Altii
Niciun vot

Voturi totale: 38

sandman

Re: Haideti la vot

02 Noi 2014, 20:05

Eu am votat pt schimbare. Vreau sa scapam de psd, de comunism, de iliescu...de toti coruptii. Vreau sa ii vad pe toti la puscarie si cu averile confiscate si sa ii vad pe toti muncind pt autostrazi. Daca ati stii ce averi au cei din parlament...
Audi A4 Avant B8 2.0TDI 170CP 2011 -AICI
ex: Seat Leon 1P Facelift 1.4TSI 125 CP 2010

bgd_b92
Bogdan

02 Noi 2014, 20:15

Imagine

mumus
Subiect Autor

02 Noi 2014, 20:35

Nu cred, eu personal nu cred, am vazut mai multe sondaje, Ponta este zero barat, fura psd, stiu ca fura si voturi, dar acum nu vor putea fura atat de mult...

Refuz ca cred ca inca avem atati oameni inconstienti in aceasta tara, sau or fi ? :)
Seat Toledo Tsi Imagine

bgd_b92
Bogdan

02 Noi 2014, 20:39

Alegerea este a fiecaruia si trebuie respectata ca atare ; daca exista candidatul ideal atunci numai existau discutii.

mumus
Subiect Autor

02 Noi 2014, 20:41

Asa este, oricum eu speram ca o rezolvam dintr-un singur tur, ca pe banii nostri a fost si campania si tot...
Seat Toledo Tsi Imagine

sandman

02 Noi 2014, 20:46

Se pare ca sunt f multi inconstienti in tara asta....asa e cand n-ai cu cine.
Audi A4 Avant B8 2.0TDI 170CP 2011 -AICI
ex: Seat Leon 1P Facelift 1.4TSI 125 CP 2010

Roger
Moderator

02 Noi 2014, 20:58

Sa vedem cum au votat si "exilatii". Eu nu am mai ajuns sa votez pentru ca sunt mega cozi in Bruxelles...

Andrei
Admin / PR

02 Noi 2014, 20:59

Eu am incredere ca ponta nu iese...
SEAT Ibiza 6J SC Limited Edition

bgd_b92
Bogdan

02 Noi 2014, 21:06

Au aparut majoritatea sondajelor si pe protv. Ponta ~41%, Klaus ~ 31%..restul..nesemnificativ..tariceanu ~ 6%, macovei ~ 5% , udrea ~ 5%..cum era de asteptat de altfel. Mai mult ca sigur "batalia" se va da intre ponta si iohannis

mumus
Subiect Autor

02 Noi 2014, 21:24

Daca tot e febra asta cu politica acum,imi permit si eu sa spun parerea mea.

Problema este adanca, partidul de dupa '89 a stiut ce face, si inca stie, nu a oferit educatie, a stricat toate bazele cladite mai bine sau mai rau in comunism, a bagat asa zisa democratie, practic au prostit romanii cu televizorul, se stie ca fiecare televiziune este a unui politician, sau sponsolizata de un partid sau altul...

Prin lipsa educatiei sa creat un lot de oameni prosti, needucati, necivilizati, care sunt foarte usor dusi de nas, chiar prin televiziune, asta nefiind singura cale...

Sa nu mai vorbim de amutirea nationalitatilor conlocuitoare...

Efectiv astia mizeaza pe prostia noastra...

Ma supara sa stiu ca traiesc intr-o tara in care nu ma pot ridica decat prin furt, ptr ca muncind cinstit ai prea multe taxe, prea multe de platit, in raport cu salariul(venitul realizat).

Noi de exemplu (eu si sotia) am tras cativa ani, sa ne putem cumpara o masina noua, sa ne facem un acoperis deasupra capului,(ordinea este inversa :) ) muncind legal, daca o luam pe alte cai, probabil eram mult mai ok acum.

Eu personal regret ca nu mi se ofera in aceasta tara ocazia de a-mi asigura mie si familiei un trai decent, fara griji, prin munca cinstita.

Ne-au plecat medici buni, oamenii cu ceva materie cenusie in cap, si din familie si prieteni, multi au plecat pe dincolo, lucreaza la firme mari, pe salarii bune, de ce? Ptr ca pe ai nostrii ii intereseaza doar prostimea... sa ii voteze si sa le plateasca toate taxele si impozitele la timp... In loc sa facem ce au facut grecii, ungurii, si multi altii, noi stam si ne uitam la monitoare si preferam sa asteptam sa faca cineva ceva in locul nostru. :)

Scuzati postul lung, si eventualele greseli.
Seat Toledo Tsi Imagine

mumus
Subiect Autor

02 Noi 2014, 21:28

bgd_b92 scrie:
Au aparut majoritatea sondajelor si pe protv. Ponta ~41%, Klaus ~ 31%..restul..nesemnificativ..tariceanu ~ 6%, macovei ~ 5% , udrea ~ 5%..cum era de asteptat de altfel. Mai mult ca sigur "batalia" se va da intre ponta si iohannis

:) Sa fie in tara noastra 41% din populatia votanta multumita de ce ni se face si ofera in aceasta tara? Sau sa fie astia oamenii de care vorbeam mai sus care fura si o duc bine, nu cred, cred ca astia sunt cei spalati pe creier :( Sa poti face asa de multe cu o galeata, o ruda de salam, sau un pix, o bricheta oferite inainte de alegeri?
Seat Toledo Tsi Imagine

florin_drn

02 Noi 2014, 21:48

As fi votat si o maimuta daca ar fi candidat impotriva lui Victor Ponta. Si asa voi face si in turul doi! Puie Monta!

gamer555
ClubSEAT Admin

02 Noi 2014, 22:10

Roger scrie:
Sa vedem cum au votat si "exilatii". Eu nu am mai ajuns sa votez pentru ca sunt mega cozi in Bruxelles...

Te-ai speriat prematur, eu am scapat cu o ora jumatate pentru ca m-am dus tarziu si m-am interesat unde e mai bine. La montoyer era tot 3 ore jumate de coada.... Dar unu si cu altu se sperie si uite asa iese exact ce s-a dorit. Tocmai ii ascult discursul jegului ponta, cica s-au dorit schimbari la votul diasporei ca sa nu fie frauda. Adica sa intarzie cat se poate procesul pentru ca procentaj covarsitor ii este impotriva !!!

Din partea mea si a oamenilor care au stat si pana la 6 ore la coada pt un vot ii urez un sicer FMM lui ponta !

*cat despre cei care l-au votat, fiecare are dreptul la opinie. Dar ar fi bine ca mierea sa inceapa sa curga si sa nu va aud ca va plangeti ca se fura si nu se intampla nimic... Tocmai ce au inceput sa umfle puscaria de-al de guzganul hrebe si ceilalti ca el (majoritatea psdisti infecti) si voi votati pt gratierea lui(lor)!

Nu pot sa inteleg cum un om poate sa uite toate cele intamplate, atat timp cat a avut grija sa si asculte ce se intampla in jur si s-a interesat de ce ii merge cum ii merge, asta si din alta parte decat jurnalul national sau antena 3, adica propaganda....

mumus
Subiect Autor

02 Noi 2014, 22:15

florin_drn scrie:
As fi votat si o maimuta daca ar fi candidat impotriva lui Victor Ponta. Si asa voi face si in turul doi! Puie Monta!

Eu sunt de nationalitate maghiara, dar as fi votat si Vadim, doar sa nu pun stampila pe Ponta... adica psd...
Seat Toledo Tsi Imagine

ClotzA

02 Noi 2014, 22:38

Oamenii saraci voteaza deobicei cu psd.. Sindromul Stockholm probabil. :roll:

Ce nu intelege lumea e ca un guvern, un senat si un presedinte, toti psd-isti, inseamna liber la orice vrea muschiul lor, pentru ca ei vor centra si tot ei vor da cu capul..
Tineti minte voturile cu superimunitatea? Ati aflat de magariile din noul cod silvic ? Dar de sabotarea fondurilor pentru infrastructura rutiera de anul acesta (8 mld E) ca sa fie bani de campanii acum ?

S-au furat fonduri pana acum si se fura si in momentul de fata, dar daca dai putere deplina unui partid (oricare ar fi ala) atunci esti prost ca neam pentru ca nu o sa mai scapi de ei...parerea mea :)
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 19