Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

• 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 19

Pe cine ai votat / vei vota presedinte ?

Chestionarul s-a închis pe data de 09 Noi 2014, 12:53

Klaus Johannis
19 (50%)
Monica Macovei
10 (26%)
Victor Viorel Ponta
3 (8%)
Calin Popescu Tariceanu
4 (11%)
Elena Udrea
2 (5%)
Altii
Niciun vot

Voturi totale: 38

Cosmin
Admin

Re: Haideti la vot

12 Noi 2014, 12:43

Imi dau ban singur o saptamana, ca am instigat la scindare teritoriala :)

Dragi prieteni ai mei de peste munti (stiti voi care sunteti, nu va mai nominalizez acum), stiti ca va iubesc si ca in cazul in care se organizeaza referendumul de federalizare si populatia e de acord, va promit ca va ofer azil politic :yh

Sunt si eu un mic pui de terorist separatist, ce vreti. Ma umflu in pene pe net, ca altundeva mi-e frica. DAR in toata discutia asta, e si un sambure de adevar. Luati exemplul Germaniei, stat federal.

Evident ca majoritatea decide, insa majoritatea care decide de multe ori are creierul spalat sau se afla intr-o arie geografica diferita. De ce ar trebui sa decid eu soarta gazelor de sist din Moldova? (pe care se pare ca nici nu le avem) Sau de ce as decide eu soarta aurului de la Rosia? Ca e un interes national, ha? Pai nu ar trebui sa fie asa. Dar ma rog, cum ziceam, nu ma bagati in seama.

Eu sunt pregatit psihic si pt. Ponta, si pt Iohannis.

Pana atunci, faceti ce spune popa si votati un crestin ortodox adevarat, ce face semnul sfintei cruci :yah

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=B0vz6zbx4bY[/youtube]
Imagine

MKM Autotechnik - Service auto multibrand Click pt. Detalii si imagini

DIY Info Leon 1P / Altea 5P Click pt. Detalii si imagini

Cosmin
Admin

12 Noi 2014, 12:48

Am modificat si textul initial, ce continea un limbaj ce poate fi interpretat drept jignitor.
Multi dintre voi stiu ca vorbesc multe, dar dupa episodul cu concursul Michelin cred ca e cazul sa ma autocenzurez.

Cer iertare si fac eforturi intense sa nu se mai intample :D (da' nu promit, ca unii chiar ar merita sa iese "cineva" presedinte)
Imagine

mumus
Subiect Autor

12 Noi 2014, 12:49

Pai nu merita sa ii folosesti barba pe post de mop?

Inca un motiv sa Nu votez ponta, ptr ca se foloseste de prostime, si ii doreste aproape, iar biserica... Biserica daca nu iese ponta, nu cred ca va mai primi fonduri substantiale...

Am spus si o mai spun: cu ponta voteaza prostii, hotii si naivii. Cu Iohannis vor vota cei ce nu vor ponta, si cei ce inca mai spera la o schimbare, fie ea si cat de mica, dar sa fie in cele din urma in bine.
Ultima oară modificat 12 Noi 2014, 12:52 de către mumus, modificat 1 dată în total.
Seat Toledo Tsi Imagine

Cosmin
Admin

12 Noi 2014, 12:51

Scuzati, da' mi-am schimbat optiunea politica. M-a convins clipul de mai jos :D :yh

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=24cLqpUqG04[/youtube]
Imagine

mumus
Subiect Autor

12 Noi 2014, 12:53

Exact ce spuneam...o fi bunica lu' ponta? :)
Seat Toledo Tsi Imagine

Cosmin
Admin

12 Noi 2014, 13:05

:)

Acum, daca e sa judecam limpede, nici domnu' Joianis nu e "usa de biserica", ca sa folosesc un limbaj drag celor ce se imbraca in rosu. El saracu' vrea, echipa lui ii da sfaturi relativ bune, insa e ca si cum te-ai duce in savana, intre lei, aparandu-te cu un toiag. E nevoie de ceva timp sa te linistesti, sa iti coordonezi actiunile.

Iohannis a devenit putin prea increzator, iar aseara nu prea a pus punctul unde trebuia. Desi ar fi putut mult mai mult. Punctul lui forte (calmul, cumpatarea) o sa devina fix ceea ce o sa-l doboare. Pentru ca multi dintre cei cu educatie minima spre deloc il percep drept tantalau si prostanac, ce nu e in stare sa scoata doua vorbe. Pentru ei, ala care vorbeste mult si prost si care e in stare sa adunce 70.000 de oameni pe un stadion, ala e bun de presedinte.

Gata, ma opresc aici. Ca iar mi-o iau degetele inainte :)
Imagine

Sampe

12 Noi 2014, 13:23

Buna ziua,

Speram ca prima postare sa fie despre Fishmobil (Toledo 1993 1.8 benzina) sau despre urmatorul Toledo ce va intra in familie in urmatoarele 2-3 luni(2000-2003 1.9 diesel), dar nu ma pot abtine. Intalnirea de aseara a fost intre un Ponta obraznic si increzut in marea masa ce-l urmeaza neconditionat si un Iohanis total nepregatit pentru aruncatul cu balega. Mai are multe de invatat Iohanis pana sa poata sta la acceasi masa cu politicieni versati ca Ponta.
Pana la urma care e alegerea potrivita? A fost dreapta la putere, au furat ca-n codru. A fost stanga la putere, au furat ca-n codru. Si UDMR care au furat ca-n codru cu fiecare-n parte :)
Problema tot la societate e, lipsa noastra de reactie le da lor puterea de a face ce vor. Daca cetatenii ar sanctiona derapajele politicului am putea spune si noi ca avem o clasa politica. Asa avem doar diferite gramezi de indivizi pusi pe capatuiala. Suntem doar o turma de oi care-si alege cine o sa mulga.

Succesuri depline. :hi
Seat Toledo 1.8i RP 1993 - Fishmobilul ( cel ce ne duce si ne aduce de la pescuit)

mumus
Subiect Autor

12 Noi 2014, 14:23

Preferai sa se injure cu ponta? Eu zic ca ia dat peste nas fiecarei afirmatii lui ponta, dar cu calm, asteptand linistil cele 2 minute sa se termine. Poti sa revezi discutia.
Seat Toledo Tsi Imagine

bgd_b92
Bogdan

12 Noi 2014, 14:45

Ai o problema cu injuratul si cu scandalul ; trebuia doar sa aduca la cunostinta majoritatea greselilor facute de ponta si sa puna punctul pe i ( de la iohannis :)) ) ; si sa vina putin mai pregatit vizavi de cifre ( pensia minima, nu 300lei, salariu minim, rata somajului, pib, etc ) ; nu raspunzi la o intrebare cu alta intrebare ( da dvs stiti ?! / sunt sigur ca o sa ne spuneti dvs ! ) ; dezbaterea asta a fost mai mult pt cei nehotarati ; si Iohannis nu prea a stiut cum sa faca fata sa ii castige de partea lui ; end

mumus
Subiect Autor

12 Noi 2014, 14:53

Da am o problema cu injuratul, atunci cand vezi ca un viitor presedinte nu stie decat sa fie nesimtit, nu are cei 7 ani de acasa, Da, am o problema.

Politicienii ar trebui sa fie oameni cu studii, sa poata conduce 'turma' pe drumul cel bun.
Seat Toledo Tsi Imagine

Sampe

12 Noi 2014, 15:34

Nu neaparat sa se injure. Stateam cu vecinul la o bere cand au aparut pe ecran. In prima parte, la discutia despre votul din strainatate am avut impresia ca Iohannis are exact comportamentul necesar contracararii unui Ponta. A fost hotarat, a contrat bine afirmatiile lui Ponta si a punctat perfect faptul ca degeaba arunca statistici cand a esuat in obligatia elementara de a asigura bunul mers alegerilor. De acolo insa, in special dupa interventia penibila a doamnei de la Chisinau a inceput sa nu mai fie asa sigur pe el. A intrat in jocul lui Ponta si a inceput sa piarda teren. La capitolul parlamentari penali, coruptie si DNA putea as puncteze grozav. Cu date statistice poti face minuni daca nu e nimeni sa le contreze si sa le puna in context. Eu mananc 9 oua, voi doi nu mancati nimic. Statistic fiecare a mancat cate 3, deci e bine. Statistica si numerele sunt unelte foarte puternice in mana celor ce stiu sa le controleze. Si Ponta avea hartiile in fata deci un mare avantaj cand se vorbeste despre numere. Acu, la atatea ore de la discutie e si usor sa-mi dau cu presupusul dar si aseara aveam impresia ca putea sa vina cu argumente mult mai solide si sa indeparteze dicutia de la directia in care il ducea Ponta. Nu am auzit nimic de marii corupti ai PSD, dar au fost enumerati toti cei din ACL.
Parerea mea.
Ce e drept nici nu pot sa ma laud ca am stat concentrat la ce se intampla si este posibil sa fi ratat unele replici. Deseara se pare ca o sa fie la B1. Sper sa isi schimbe atitudinea.
Seat Toledo 1.8i RP 1993 - Fishmobilul ( cel ce ne duce si ne aduce de la pescuit)

Sampe

12 Noi 2014, 15:43

Si a facut greseli de neiertat pentru un viitor presedinte. Articole aiurea din Constituitie, eliminarea unei imunitati care nu exista etc.Nu trebuie sa te bati pe legislatie cu un jurist. Trebuia sa duca discutia pe teme mai familiare. Cred ca daca in locul lui Iohannis era Mihai Ungureanu vedeam niste dueluri pe cinste. Cred ca il manca pe Ponta pe paine.

mumus
Subiect Autor

12 Noi 2014, 15:49

Daca nu a enumerat coruptii din psd care e faza? Stim cu totii cine sunt ei, ca ii enumera sau nu Iohannis, tot aia e.
Eu in locul lui Johannis nu acceptam confruntarea.
Seat Toledo Tsi Imagine

mususk266

12 Noi 2014, 16:00

În legătură cu ce a scris Cosminl, de acord cu separarea Transilvane de restul țării, vând tot și vin și eu acolo căci jobul meu nu e legat de Constanța sau de România în general. Nu văd nimic bun pe viitor dacă iese Ponta, deja conduce țara de 2 ani și ceva și o ducem bine?
Altea Freetrack - viewtopic.php?f=79&t=12288"

Fii schimbarea pe care vrei s-o vezi în jur! (Mahatma Gandhi)

bgd_b92
Bogdan

12 Noi 2014, 16:04

Stim cu totii...? Unii nu stiu colegule ; crezi ca toata lumea sta infipta in tv si in politica? Mai ales cei din provincie care muncesc pamantul sau au cu totul alte preocupari si pot fi foarte usor influentati ; e ca si cum ai spune " stim cu totii ca a facut trafic de copii " , dar noi stim ca nu e asa nu? Ce impact are aceasta veste asupra cei ce nu stiu? :wink: inteleg sa fi anti ponta, dar hai sa vedem si realitatea ; a fost slab si atat ; se putea mult mai bine si gata ; cred ca asta e cel mai bun verdict ; tu cand ti-ai cumparat masina nu ai incercat sa negociezi pretul? Sa obtii pachete atractive, cadouri, etc ? Sa fi dur pe negociere? Daca nu ai incercat, esti la fel ca Iohannis, pt ca le-ai fi obtinut ; dar daca esti darnic si nu folosesti dezavantajele contra candidatului in avantajul tau, te duci de rapa ;
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 19