Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

Patrick

Re: cupra wide body kit UNICAT :)

16 Oct 2014, 19:57

Faina masina :yah
leon 2.0tdi 140 de catari

cupra2014
Subiect Autor

16 Oct 2014, 20:11

Ms patrik :hi

gamer555
ClubSEAT Admin

16 Oct 2014, 22:05

Despre stil fiecare are parerile lui, eu tin minte o masina fix cu kitul asta la intalnirea seat european meeting din 2009 cred. In timp moda se schimba, asta e riscul pt masinile modificate radical dupa 'ultima moda'...

Multi km fara probleme !

Daca un thread de prezentare se amesteca cu unul de vanzare se sterge...

cupra2014
Subiect Autor

16 Oct 2014, 23:36

"noua moda"? :)) da asa o fi ....e expirata

Cosmin
Admin

17 Oct 2014, 10:18

Eu as vrea sa te felicit pentru pasiune, pentru timpul si banii investiti. Ca asta e de apreciat, nu rezultatul in sine, ci sacrificiile, atat cele abstracte (research, oferte, etc) cat si cele concrete (bani, timp etc). Asadar, felicitari! :hi

Totusi, daca ti-ai prezentat masina pe un forum public, se presupune ca poti suporta si niste critici sau pareri contrare cu ale tale.

Eu personal (pentru prima data) nu o sa comentez aspectul masinii. Ca nu e treaba mea si in plus sunt mari sanse sa folosesc niste termeni pe care i-ai putea percepe drept ofensatori. Daca tie iti place rezultatul, sa fii sanatos si sa te bucuri de masina.

Insa se vad cateva defecte tehnice in poze.

In primul rand, vinilinul de la tapiserie are cute. Se vede in poza cu hayonul ridicat. Tot in poza aia se vede ca plafonul nu e prins bine, mai ales la imbinarea cu chederul de la hayon. Se poate repara relativ usor, folosind clemele originale. La fel si trimu-ul de pe stalpul C, din partea stanga. Nu e fixat cum trebuie. Si mai e si un manunchi de fire, extrem de inestetic.

Daca tot ai facut-o dupa "chipul si asemanarea ta" (vorba cartii cartilor), fa-o macar sa arate intacta. Parerea mea.
Imagine

MKM Autotechnik - Service auto multibrand Click pt. Detalii si imagini

DIY Info Leon 1P / Altea 5P Click pt. Detalii si imagini

marcu

17 Oct 2014, 12:39

Arata interesant masina. I-mi place ca e diferita fata de restul leonurilor 1P. Niste poze cu spatele masinii poti pune?
Seat Leon 1P 1.6 2009 white

andrei.27kim

17 Oct 2014, 12:51

marcu scrie:
I-mi place

:? The horror :?
Actual: '16 LEON 5F X-Perience 1.8 tsi DSG Navada White
'04 Ibiza 6L1 Aqua Green 1.2 12V AZQ
Ex: '08 LEON 1P1 Chrono Yellow 2.0 Tdi FR
'07 Cordoba 6L2 Blue Mar 1.9 Tdi AXR – the auto emotion sedan

cupra2014
Subiect Autor

17 Oct 2014, 13:25

Este piele la interior nu vinilin si este impecabila fara nici cea mai mica cuta sau defect.... intradevar o fff mica cuta a facut pe partea laterala la sofer unde se uzeaza ff repede la orice masina din lume cu piele.
criticile le accept:) dar sincer daca cineva se apuca sa gaseasca defecte sau sa o gaseasca de prost gust sau urata ,sincer....e rautacios din cale afara sau pur si simplu nu mai are varsta pt asa ceva si considera ca stock si diesel este mai comoda mai practica etc

Masina este modificata in 2011 ...eu am pus poze cu rezolutie mare:)))dar daca dam zoom pe fiecare mm gasim defecte si la o masina noua.

Dupa parerea mea daca dam search pe google acest pacchet este de departe cel mai frumos si de bun gust dar....
masina are investiti aproape 25000 de euro in ea ,are muzica de 10000euro plus ce se vede.....si din fericire pt mine este si cupra.

Fara suparare mie imi place mult :))
Multumesc de aprecieri celor care spun exact ce gandesc.

cupra2014
Subiect Autor

17 Oct 2014, 13:27

:))) bgd 92 tu ce planuri de viitor ai cu IBITZA ta?

cupra2014
Subiect Autor

17 Oct 2014, 13:29

Cei care sunt rautaciosi si mor aici in ironii sunt rugati cand vad masina pe strada sa nu se opreasca sa faca poze cu ea sau sa nu isi puna wallpaper la pc cu ea.....
Unii sunt atat de glumeti :)))super

Andrei
Admin / PR

17 Oct 2014, 13:32

Important e ca tie personal sa iti placa, pentru ca totusi a fost o munca depusa cu siguranta. Te asteptam si pe la intalniri de acum incolo, te-am mai vazut prin Bucuresti de multe ori.. :)
SEAT Ibiza 6J SC Limited Edition

mumus

17 Oct 2014, 13:44

Sa stii ca daca masina asta iesea asa pe poarta fabricii tot doua tabere erau, unii pro si unii contra, ce iti place tie si spui ca e frumos, poate ptr altcineva e urat in draci...nu poti da vii si sa spui ca e frumoasa ca asa e... Poti sa spui ca tie iti place.

Mie de exemplu imi place exteriorul masinii tale foarte mult, dar interiorul mi se pare urat, boxele din portbagaj la fel... Este parerea mea.

Eu nu as conduce asa ceva, ptr mine nu e practica. Dar ptr tine e cea mai frumoasa, ca ai facut-o pe gustul tau :)

O data ce ai pus poze pe forum, taci si inghite :) Fii sigur ca numai laude nu ai sa primesti, uite eu lambo doors as pune si maine. :)
cupra2014 scrie:
Este piele la interior nu vinilin si este impecabila fara nici cea mai mica cuta sau defect.... intradevar o fff mica cuta a facut pe partea laterala la sofer unde se uzeaza ff repede la orice masina din lume cu piele.
criticile le accept:) dar sincer daca cineva se apuca sa gaseasca defecte sau sa o gaseasca de prost gust sau urata ,sincer....e rautacios din cale afara sau pur si simplu nu mai are varsta pt asa ceva si considera ca stock si diesel este mai comoda mai practica etc

Masina este modificata in 2011 ...eu am pus poze cu rezolutie mare:)))dar daca dam zoom pe fiecare mm gasim defecte si la o masina noua.

Dupa parerea mea daca dam search pe google acest pacchet este de departe cel mai frumos si de bun gust dar....
masina are investiti aproape 25000 de euro in ea ,are muzica de 10000euro plus ce se vede.....si din fericire pt mine este si cupra.

Fara suparare mie imi place mult :))
Ultima oară modificat 17 Oct 2014, 13:47 de către mumus, modificat 1 dată în total.
Seat Toledo Tsi Imagine

cupra2014
Subiect Autor

17 Oct 2014, 13:45

Rog moderatorii sa-mi sterga acest post.va multumesc
drum uscat fara gropi si fara incidente va doresc:)

cupra2014
Subiect Autor

17 Oct 2014, 13:52

Criticile sunt ok nu ma deranjeaza dar nu imi permit sa fiu luat la misto sau se faca glume si ironii din partea probabil unor ........pffff
mie chiar imi place mult:)))) mult rau
Rog frumos daca se poate se se starga postarea mea cu masina .ms

bgd_b92
Bogdan

17 Oct 2014, 13:55

cupra2014 scrie:

Vad ca nu prea apreciezi ci mai mult te superi si " iti iei jucariile si pleci " daca iti zice fiecare ce gandeste :wink: daca ai prezentat-o in ideea ca toti te vor sustine si te vor crede zeu si vor spune woaw ce miracol ce minune ai gresit forumul ; tocmai in ideea ca majoritatea nu suntem prefacuti si sa spunem omului ceea ce vrea sa auda ; este un forum si dupa cum au spus si colegii parerile sunt impartite ; cel mai bine ar fi sa vi la o intalnire ( in seara asta ) si iti vei schimba parerea despre fiecare in parte ; o comunitate nu inseamna doar sa ii spui omului ce vrea sa auda ; si sa stii ca nu eu ti-am sters topicul si nici macar nu fac parte din admini ; daca vrei eu personal numai postez nimic pe topicul tau ; am inteles ca nu tii la gluma si imi cer scuze daca te-a deranjat vreun post de-al meu sau l-ai interpretat intr-un mod jignitor. Bafta