Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

rodelxxx
Subiect Autor

faruri dayline

17 Sep 2014, 21:54

Vă salut..are cineva montate pe mașină faruri dayline dalea de pe ocazii la 5-600 de lei?cu xenon și nu mai știu ce leduri... Întreb pt. Ca se mai găsesc și la 250 260 de euro ...???credeți ca astea ieftine se comporta bine? :hi

Lucian
ClubSEAT Team

Re: faruri dayline

17 Sep 2014, 22:48

Si eu sunt curios sa aflu un raspuns.

Sau de exemplu care e diferenta dintre acesta si acesta. Sau dintre 1 si 2 (astea nu cred ca sunt identice, dar cred ca ati prins ideea). E doar un adaos, sau unele sunt originale, altele chinezarii?

Andrei
Admin / PR

18 Sep 2014, 08:03

Nimic din ceea ce e in postul tau nu e original, dar ca sa lamurim un pic, dectane, sunt un brand relativ cunoscut pentru multi dintre noi, deoarece fiind aftermarket, pretul este evident mai mic fata de cele OEM, insa nu putem compara calitativ o piesa OEM cu una AFTERMARKET. Cea mai mare problema la dectane de obicei este ca se ard ledurile, stiu foarte multi de prin club care au avut probleme samd. O mica precizare pot face in rest, coasta de est este foarte scumpa, nu merita, iar faptul ca pe spate poti opta linistit pentru stopurile alea e mai mult decat ok, acum depinde si cum le prinzi ca lot...la fel ca la telefoane :)
SEAT Ibiza 6J SC Limited Edition

bgd_b92
Bogdan

18 Sep 2014, 08:08

@rodelxxx : am vrut eu sa cumpar pt ibiza aia neagra, cu toate ca mi-au spus colegii ca vizibilitatea este mai proasta decat la cele OEM, eu oricum circul numai ziua si nu ma deranjau ; le gasisem la 400 lei noi noute pe okazii sigilate..cand a venit baiatul si le-am vazut indeaproape, i-am zis sa nu se supere, dar nu ma gandeam ca sunt asa chinezarii ordinare...stii..senzatia aia de plastic prost si obosit..nu stiu sa iti spun exact ; eu nu iti recomand ; cumpara-ti farurile cu H7 de pe facelift ; ofera si o luminozitate foarte buna ; plus ca alea daca s-au ars un led-2, se vede ca o maciuca....nu iti recomand

@lucien : si-a luat Dan acum pt YBZ ; am facut si poze si le-am pus si eu si in topicul meu si al lui ; ziua nu sunt prea spectaculoase, nu sunt foarte puternice, parerea mea ; sunt destul de scump...si un coleg de pe forum a avut probleme cu ledurile ( s-au ars 2-3 leduri ) ; toate sunt chinezarii ! iti recomand sa pui o folie light smoke pe stopuri, e de efect .

Lucian
ClubSEAT Team

18 Sep 2014, 09:19

Am inteles, deci farurile clar nu o sa le iau, poate stopurile. Dar mai ma gandesc. Multumesc Andrei & Bogdan! :hi

catalinutzu

18 Sep 2014, 10:51

Si inca ceva la chinezariile alea de faruri...se regleaza foarte dar foare greu,mai bine strange un ban si ia faruri cu xenon OEM sunt scumpe si se gasesc greu dar sunt bune
Imagine
1,4 16 valve 86 de magari in calduri :))

Lucian
ClubSEAT Team

18 Sep 2014, 12:05

Bun. Dar stopurile astea? Arata exact ca OEM-urile, doar ca pe negru. Si nu au ce leduri sa se arda :lol:.

Ar fi mai bine si mai ieftin cu folie, dar din cate stiu, nu e legala.

bgd_b92
Bogdan

18 Sep 2014, 12:26

Astea am vrut eu sa le iau la YBZ ; vezi ca are Dan unele noi noute ; le da cu 350 lei setul mi se pare..ca si-a luat doua seturi de stopuri, alea LITEC cu Leduri si astea cu fundal negru ; vorbeste cu el.

Lucian
ClubSEAT Team

18 Sep 2014, 12:37

Alea din link-ul pus de mine erau ceva mai ieftine. Dar mersi, o sa iau legatura cu Dan.

bgd_b92
Bogdan

18 Sep 2014, 12:45

A, da, acum vad. Pai cumparale ! Sunt super ok la banii aia. Doar sa nu aiba cleme rupte