Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

ovydyu4all

Re: Vand fum :))

26 Aug 2014, 21:33

Daca tot ai desfacut motorul, nu era bine sa dai jos si un piston sa vezi in ce stare se afla? Daca tu zici ca ai refacut totul ca la carte la chiulasa, singura problema mai raman segmentii/pistoanele.

lorinlxn
Subiect Autor

27 Aug 2014, 20:19

ovydyu4all scrie:
Daca tot ai desfacut motorul, nu era bine sa dai jos si un piston sa vezi in ce stare se afla? Daca tu zici ca ai refacut totul ca la carte la chiulasa, singura problema mai raman segmentii/pistoanele.

Ai dreptate , doar ca atunci nu m`am gandit la asta , si am spus ca daca a fusnctionat pana atunci impecabil , si compresie , si tragea , si nu scotea fum , pentru ce sa il mai desfac? Oricum chestie mai noua acum , dupa ce a papat aproape 3 litrii ulei , am completat cu ulei nou , 15w40 si spre uimirea mea , nu mai scoate asa de mult ... uleiul ce il avea mai avea 4000 km pana la inlocuire , eu nu mai inteleg nimic :(
Voi ce spuneti ?
Ne plac femeile , dar iubim motoarele !!!

ovydyu4all

27 Aug 2014, 22:34

Nu mai scoate asa mult fum deoarece ai pus ulei mai gros, insa problema nu se rezolva asa.

lorinlxn
Subiect Autor

24 Sep 2014, 21:03

Problema tot nu a fost rezolvata. Ba mai mult .
A ars o bobina , merge cand in 3 , cand in 4...scoate in continuare fum :)) , si cand se stinge saracia de lambda merge bine , dar tot scoate fum ... Cred ca vreau sa o vand asa , piesele nu costa asa de mult... dar manopera mai mult, pentru viitorul proprietar ...
Nu mai vreau sa mai bag nici un ban in ea...i`a mancat pe toti :))
Imagine

Imagine
Care esti interesat de un Leon , uite`l aici , il vand sau schimb :D
Ne plac femeile , dar iubim motoarele !!!