Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

shorick
Subiect Autor

Compresor AC

14 Aug 2014, 13:13

Hello! As avea nevoie de o indrumare, daca cunoaste-ti pe cineva care repara partea electrica a unui compresor pe aria judetului Bacau. Cineva mi-a zis ca nu prea are ce sa-i faca si nici nu s-ar merita, dar eu totusi vreau sa-mi incerc norocul... poate, poate.

Iar daca nu si nu, vin cu a2a mea intrebare: Are cineva de vanzare un compresor AC, leon 1.6 16v SH? Si ce pret?
Multumesc!
Seat Leon 1M 1.6 16v SIGNO AUS
BC 13 SRK

dany19940
Moderator

Re: Compresor AC

14 Aug 2014, 14:33

Pai partea electrica e doar o bobina si atat. Vezi ce fabricatie e compresorul si mergi la orice magazin de piese si sa caute bobina de schimb. Eu am gasit pentru Arosa dupa accident. Daca nu exista, scoate bobina de acolo si da-o la un atelier de bobinaj. Imposibil sa nu se faca.
Toledo 1M/AUS/1,6/16V /115CP midnight blue metallic
Arosa 6H/AUB/1,4/16V/107CP rosu

"I didn't mod my car to be faster/better than other cars, I modded my car so its faster/better than it was before the mod"
"When events test men, angels then appear" - Cand timpurile ii pun la incercare pe oameni, atunci apar ingerii...

shorick
Subiect Autor

Re: Compresor AC

14 Aug 2014, 15:08

Baietasu ala ori era ciufut ori nu avea chef sa ma serveasca de a zis ca nu are ce sa-i faca. Acum ca stiu sigur ca se poate face ceva cu bobina aia, ma voi interesa mai profund. Merci Dany!
Seat Leon 1M 1.6 16v SIGNO AUS
BC 13 SRK