Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

ionita
Subiect Autor

impresii,pareri legate de vanzarea unei masini

08 Iul 2014, 16:45

salutare tuturor celor care vizualizeaza subiectul,si nu numai...
din motive personale m-am hotarat si vreau sa-mi schimb masina(nu neaparat un alt brand)cu alta dotata cu o cutie de viteze automata(asta e alta poveste)...
detin seatul leon 1.6 tdi care il am si prezentat in cadrul forumului,acesta neavand nici o problema insa sunt sceptic in a reusi sa-l vand deoarece am eliminat filtrul de particule(din soft si fizic),iar in momentul in care am cumparat masina aceasta fiind euro 5 nu am platit taxa de prima inmatriculare (taxa la euro 5 in 2010 a fost 0 bani).
intrebarea mea este:credeti ca cineva va fi interesat de masina mea?sau...pretul va fi cu mult mai mic raportat la aceeasi masina cu filtru de particulei?
ps:masina nu scoate fum deloc indiferent de turatie;mentionez ca voi informa posibilul cumparator ca am eliminat filtrul :)

flo04

Re: impresii,pareri legate de vanzarea unei masini

08 Iul 2014, 16:56

ionita scrie:
salutare tuturor celor care vizualizeaza subiectul,si nu numai...
din motive personale m-am hotarat si vreau sa-mi schimb masina(nu neaparat un alt brand)cu alta dotata cu o cutie de viteze automata(asta e alta poveste)...
detin seatul leon 1.6 tdi care il am si prezentat in cadrul forumului,acesta neavand nici o problema insa sunt sceptic in a reusi sa-l vand deoarece am eliminat filtrul de particule(din soft si fizic),iar in momentul in care am cumparat masina aceasta fiind euro 5 nu am platit taxa de prima inmatriculare (taxa la euro 5 in 2010 a fost 0 bani).
intrebarea mea este:credeti ca cineva va fi interesat de masina mea?sau...pretul va fi cu mult mai mic raportat la aceeasi masina cu filtru de particulei?
ps:masina nu scoate fum deloc indiferent de turatie;mentionez ca voi informa posibilul cumparator ca am eliminat filtrul :)

Salut! La ce pret te-ai gandit? Bafta la vanzare !
Seat Leon, 1M, 1.8, 20v, 92 kw. :D

ionita
Subiect Autor

08 Iul 2014, 17:02

nustu ce sa zic...cand ma gandesc la pret ma gandesc cum merge masina si cum am avut grija de ea....as cere totusi 7000 euro
:?

bertzi43
B-82-AJS

08 Iul 2014, 17:17

Daca ai in carte trecute noxele nu e nici o problema pentru urmatorul proprietar....oricum taxa e in jur de 100euro
Cumparator isi gaseste mai devreme sau mai tarziu

Seat Leon 1M Stella,1.6 16v,105 cp...
Imagine