Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

tekolinooo
Subiect Autor

Re: Motor se opreste din senin

25 Mai 2014, 10:14

Am un aparat de masura, cand am timp am sa desfac bordul sa pe masor. Mi-am dat seama despre care este vorba , am ajuns pe acolo cand am montat maneta de tempomat.

nmihai67
Michel-Angelo

25 Mai 2014, 17:14

Deci pana la urma, asta este urmarea unei interventii recente la partea electrica/electronica a masinii.... :roll: cum de nu ai spus nimic despre? ...ma rog :hi
Daca ma rogi - o sa incerc !
Daca nu pot - o sa caut!

Seat Toledo 1.9 TDI Signo - ASV - 140 CP - ESP - 2002

tekolinooo
Subiect Autor

25 Mai 2014, 21:41

Pai nu a afectat cu nimic acea interventie, ideea este ca probla era dinaintea interventiei, insa nu i-am dat atentie cu gandul ca era vina faptului ca sunt incepator, chiar daca nu era asta motivul. Acum a mai inceput sa faca, oricum, face doar cand vrea ea. Spre exemplu de cand am deschis acest topic nu a mai facut asta, absolut deloc, nici oprit si nici nu a picat turatia in mers.

B521ANK

25 Mai 2014, 22:44

Am patit si patesc si eu cam acelasi lucru . Dau vina pe gaz si asta pentru ca de multe ori patesc asa ceva dupa alimentare . ... ( din cate imi aduc aminte ai si tu Gpl pe masina )
B-521-MAI

tekolinooo
Subiect Autor

27 Mai 2014, 17:45

eu de regula cand mai am putin gaz, in drum spre alimentare, e posibil sa fie asta de vina.

mihnea0505

30 Sep 2014, 18:38

Si eu am aceasta problema dar am gasit care ar putea fi rezolvarea . Pe tester mia dat eroare de la senzor de temperatura si senzor de la catalizator de pe arborele cotit. La mine a mai fost ceva care am rezolvat dar tot se intrerupe ,capacul motor nu era etans si imi arunca ulei pe bujii .problema aceasta am remediato dar senzorii sunt in curs .
Contactul a fost schimbat cu totul este nou si nu era de la el
Daca rezolv ceva va tin la curent