Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

Cum procedezi cand observi o coloana in fata ta ?

a) te asezi frumusel in coloana si mergi in ritmul ei
62 (70%)
b) o iei pe linia de tramvai
4 (4%)
c) o iei pe linia de tramvai, dar nu si prin refugii (incerci sa intrii inapoi in coloana)
17 (19%)
d) depasesti prin orice modalitate coloana si te postezi primul in "pole-position"
1 (1%)
e) depasesti prin orice modalitate coloana, si daca totusi e blocaj in fata ta, treci un pic pe contrasens.
5 (6%)

Voturi totale: 89

mirceamircea

Re: Depasesti coloana ?

02 Iul 2009, 11:16

liviutzu scrie:
Te duci pe banda de facut dreapta si de acolo iti alegi ori inainte sau stanga(ca sa faci stanga de pe banda de facut dreapta tre sa fii oleaca de marlanus) si gata ai trecut intersectia :)

Asta nu o fac pentru ca, sincer, mi se pare incomod sa faci dreapta de pe banda de stanga si vive-versa.... :bounce:

Ex: Cielo '97 GLE

TIBI

07 Iul 2009, 14:23

votat ''a'',dar mi s-a intamplat sa merg si pe alaturi...deh urgenta(duceam un amic la spital)
nu fac un obicei,dar de multe ori e practic imposibil sa respecti toate regulile.

sa nu uitam ca in anumite zone se afla indicatoare cu limitare de viteza pt ca se lucreaza/asfalteaza,numai ca acele indicatoare au fost uitate acolo si politia mai sta uneori la panda(fiti atenti pe DN1 si o sa vedeti)
mai sunt si zone in care ai 2 benzi pe sens si max 30km/h...il intalniti la iesirea din ploiesti(pana in dealerul mazda) spre buzau.
SEAT LEON_2.0tdi BKD 140cp+

huse piele schimbator

Licurici

13 Iul 2009, 08:53

Votat a) asa procedez; desi nu am treaba cu Bucuresti-ul am prins destule coloane spre si de la Constanta, si am vazut si cateva faze in care m-i s-a ridicat parul pe spate.....unii au depasit coloana si altii veneau regulamentar pe sensul lor si au trecut la milimetru sau pentru evitarea accidentului fie au iesit de pe sosea (unii sau altii) fie au incurcat circulatia cateva minute sau zeci de minute...
Mai vreau sa precizez ca sunt de acord cu amenzile mari (3-4 rate de masina) ca poate se mai invata si ei minte... si mai scapa cate unii cu viata.
Respect!
Iubeste, uita, iarta, e cea mai frumoasa arta!
Ibiza Red 1.4/85CP
viewtopic.php?f=33&t=2906

compact

13 Iul 2009, 09:48

Licurici scrie:
Votat a) asa procedez; desi nu am treaba cu Bucuresti-ul am prins destule coloane spre si de la Constanta, si am vazut si cateva faze in care m-i s-a ridicat parul pe spate.....unii au depasit coloana si altii veneau regulamentar pe sensul lor si au trecut la milimetru sau pentru evitarea accidentului fie au iesit de pe sosea (unii sau altii) fie au incurcat circulatia cateva minute sau zeci de minute...
Mai vreau sa precizez ca sunt de acord cu amenzile mari (3-4 rate de masina) ca poate se mai invata si ei minte... si mai scapa cate unii cu viata.
Respect!

daca nu se aplica legea...poate sa fie amenda si 10 rate la masina :)
femeie....dar nu la volan, ci in dreapta
Cordoba 1.4 85CP

wheeler

21 Iul 2009, 22:53

executam si eu depasiri intense inclusiv pensionarii care stateau pe bulevard la coada la CEC.. in fine, intr-o seara, ieseam eu vijelios din pasaj de la obor catre iancului, eram cu un renault kangoo (oglinzi laerale nesimtit de mari si late), afara turna ploaia grav, la intersectie la dimitrov era blocaj si, evident un politist in intersectie... am vazut de la distanta ca e nasoala treaba si am hotarat sa o iau pe contrasensul liniei de tramvai.. m-am apropiat cu viteza de intersectie iar politistul. . nu stiu ce cauta acolo :D .. s-a ales cu o oglinda peste mana dar destul de rau ca s-a desfacut carcasa oglinzii.. noroc cu ploaia ca nu m-a vazut :D.. eeeh .. amintiri......