Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

Cum procedezi cand observi o coloana in fata ta ?

a) te asezi frumusel in coloana si mergi in ritmul ei
62 (70%)
b) o iei pe linia de tramvai
4 (4%)
c) o iei pe linia de tramvai, dar nu si prin refugii (incerci sa intrii inapoi in coloana)
17 (19%)
d) depasesti prin orice modalitate coloana si te postezi primul in "pole-position"
1 (1%)
e) depasesti prin orice modalitate coloana, si daca totusi e blocaj in fata ta, treci un pic pe contrasens.
5 (6%)

Voturi totale: 89

Krondet

Re: Depasesti coloana ?

17 Dec 2008, 09:00

Am raspuns/votat varianta a), cu urmatoarele specificatii:
1.se aplica in MAREA majoritate a cazurilor. Prin exceptie, cand este vreo urgenta de gradul IV (familiala sau profesionala), sau cand m-a enervat in prealabil vreun alt participant la trafic.
2.si mai aleg varianta a) ca nu ma loveasca vreun alt bizon, ori sa ma zareasca un organ al statului. :bounce:
Seat Ibiza 1.4 85 Rojo Emocion
Daca ai vointa, poti sa muti si muntii din loc. Daca ai creier, ii lasi acolo, ca nu te deranjeaza.

Puffy

17 Dec 2008, 09:31

kristina scrie:
hei, ce mai faceti?
vad ca v-ati inmultit considerabil, vad multe seaturi in trafic cu stickere si mai dau un flash dar...uit ca numai sunt in ibiza si nu ma recunoaste nimeni deja.
puffy, :) am raspuns si eu cu e), desi as fi votat un "f)toate cele de mai sus"
poate imi fac timp sa mai trec si eu pe la o spontana la CP.
Numai bine! Trafic lejer!

Bravo sora mea!!!! stiam ca nu o sa ma lasi la greu!!!!
Respect ca ai avut puterea sa recunosti !!! :bounce: :bounce:
Vezi cum faci, poate mai apari si tu pe la o intalnire sa mai stam la un pahar de vorba ;)

LETHAL
45 DUK

17 Dec 2008, 15:23

u prea pot sa votez....depinde de situatie da nu prea stau locului!
BUFU=>Buy Us Fuck U! I can't drive fast....but I can fly slowly!
NU alergam in parc!....alergam in trafic!!!

Costel

25 Dec 2008, 22:00

Depinde de ce stare am in momentu respectiv, daca sunt grabit ii dau si pe "tarla" dar de obicei stau si injur :D

weederash

26 Dec 2008, 13:24

folosesc linia de tramvai dar nu si refugiul. in conditiile de trafic bucurestean ( si nu numai ) iti trebuie nervi de otel si rabdare de invidiat pentru a rezista la cozi. eu unu recunosc, nu am rabdare sa stau cate 10-20 de minute la fiecare semafor, poate chiar si mai mult, si pentru ce, pentru a nu ii deranja pe ceilalti care iarasi foarte multi dintre ei sunt soferi de "weekend" si nu prea au nici o treaba cu sofatul, nu ca m-as considera eu vreun mare pilot sau ceva de genu dar asta este adevarul.
Leon 1M 1.8T 20V / 179 BHP
. B 39 WDR

cosminlzr

05 Ian 2009, 18:51

Cozile de masini si ambuteiajele se formeaza tocmai din cauza unor soferi care nu stau la rand, ci merg pe contrasens, pe linia de tramvai sau nu respecta culoarea semaforului.
Prin primavara am avut un drum in Bucuresti, undeva pe langa Institutul de Metrologie. La un semafor cu timer eram printre primele masini oprite la culoarea rosie. S-a facut verde si au mai trecut inca 10 secunde pana ce au putut sa plece primele masini din fata mea. Si nu erau masini prinse in intersectie, ci masini care treceau pe culoarea rosie a semaforului.
Parerea mea este ca traficul din Bucuresti este asa cum este si din cauza soferilor.
Leon 2003, 1.6 16V, 105CP

Bubulutza

16 Mar 2009, 12:32

nici linie de tramvai, nici coloana depasita...nu fac d'astea
nu pot sa va zic de cate ori m-am certat cu imbecili care fac asta si apoi stau la "lasa-ma si pe mine ca sunt mic si amarat si ma grabesc"...niste idioti notorii :)
oricum nu ii las sub nicio forma :)

cornelius

16 Mar 2009, 13:51

Votat varianta a).
Cu singura exceptie cand fac stanga undeva la jumatate.
Ideea este ca daca toata lumea ar respecta regulile indiferent de conditiile de trafic s-ar circula cum ar trebui.
Am fost odata la Frankfurt (fara masina) si am stat o saptamana.
Erau niste coloane prin centru la orele diminetii si seara ceva de speriat, dar culmea se circula bine fiindca nu am vazut o masina care sa nu stea frumusel la rand.
In afara de bun simt si respect, mai este si vorba de aplicarea legii si existenta unor amenzi care sa fie foarte mari si sa te faca data viitoare sa te gandesti mai bine la felul in care conduci.
Seat Cordoba 2006
1.4 16V 100CP Rosu Emocion

Magazin piese de schimb, consumabile si accesorii
Service auto, lucrari de mecanica, tinichigerie, vopsitorie si statie ITP

http://www.depozitul-de-piese-auto.ro
contact@premiumautoparts.eu; cornel.baluta@premiumautoparts.eu
Tel:0723.281.792
Tel:0749.546.788

ImagineImagine

crysu
the yellow one

16 Mar 2009, 14:31

votat a... dar de maxim 4 sau 5 ori am incalcat aceasta regula
Imagine
Actual: Seat Leon 1P 1.6
Poate vreodata: Altea 4 Freetrack

compact

24 Iun 2009, 15:45

mers pe linia de tramvai...e un lucru care tine de 7 ani de acasa, nu de cat de grabit esti sau ce probleme ai.
femeie....dar nu la volan, ci in dreapta
Cordoba 1.4 85CP

ram84

24 Iun 2009, 16:46

Votat varianta a). Nu mi se pare normal sa depasesti vreo 20-30 de participanti la trafic doar ca te grabesti....cu totii ne grabim, dar mai exista si bunul simt din ce in ce mai rar din cate observ...Totusi nu prea am vazut Seat-uri depasind coloane, fapt ce denota ca cei care cumpara Seat sunt mai diferiti(in sensul bun) :wink:
Nissan Note 1.6, Accenta Plus, 2008

De vanzare 2 terenuri comuna Mihaesti, sat Barsesti, judetul Valcea --> viewtopic.php?f=96&t=6260&p=212941#p212941

compact

24 Iun 2009, 17:15

ram84 scrie:
Votat varianta a). Nu mi se pare normal sa depasesti vreo 20-30 de participanti la trafic doar ca te grabesti....cu totii ne grabim, dar mai exista si bunul simt din ce in ce mai rar din cate observ...Totusi nu prea am vazut Seat-uri depasind coloane, fapt ce denota ca cei care cumpara Seat sunt mai diferiti(in sensul bun) :wink:

dap, ma bucura si sondajul :D
femeie....dar nu la volan, ci in dreapta
Cordoba 1.4 85CP

gzhazh
Bihoreanu
Subiect Autor

30 Iun 2009, 14:55

ram84 am vazut eu destui seat-isti in aceasta ipostaza. Tocmai asta am incercat sa aflu, cati din clubul nostru o iau pe aratura si avem si noi oile noastre. Dar intr-adevar cei mai multi seatisti observati ca depaseau coloana nu erau din club.
Challenge the races that the others can't win...
R.I.P. Seat Leon 1.6 16v (1M)
Renault Laguna 1.8 16v Mk2
http://vreausaplec.wordpress.com

mirceamircea

30 Iun 2009, 16:08

Eh, uite ca va stric eu media: votat C, dar, cum zicea cineva mai sus, as fi votat un F = toate cele de mai sus!!! :bounce:

Ex: Cielo '97 GLE

liviutzu

02 Iul 2009, 10:14

Te duci pe banda de facut dreapta si de acolo iti alegi ori inainte sau stanga(ca sa faci stanga de pe banda de facut dreapta tre sa fii oleaca de marlanus) si gata ai trecut intersectia :)