Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 9

Florin&David
JAF

Re: Tatuaje - aveti, v-ati face, pareri, impresii cu si despre

27 Noi 2008, 05:33

Testosul scrie:
Mersi mult Francy, pe atunci Vladimir avea 3 luni...acum are 1 an si 6 luni.

Testosul ... sa va traiasca. :P
Eu un scris as vrea si cred ca ams a indraznesc in cele din urma.
Conteaza daca sa il faci iarna sau vara?
Stiu ca e o faza in care trebuie sa folosesti o cream speciala o perioada de timp, sa nu il expui la lumina zilei, sa nu il uzi.
Ne ajutati putin cei care aveti deja. Sfaturi please. :D
FIAT 500 - 1.4/100 CP, B 38 RUP
SEAT LEON - 1.4/86 CP, CT 50 DAB

Imagine

francy

27 Noi 2008, 08:39

eu am facut unul iarna si unul vara. crema speciala de care vorbesti este bephanten pe care trebuie sa o sti de la david! se foloseste pt pielea sensibila (ca cea a unul bebelus sau cea proaspat tatuata) si e foarte simplu: dai peste tatuaj de vreo 3 ori pe zi astfel incat el se ramana intr-un mediu "cremos" pt a nu se infecta.
despre lumina nu am auzit pana acum nimic, poate stie Testosul mai bine iar de udat e greu sa ajunga apa la el daca te dai cu crema din aceea, pt ca e foarte grasa si apa trece peste .
mai e si faza cu folia de plastic care trebuie pusa peste crema si tinuta cateva zile; cel putin oficial asa se face. eu la primul tatuaj nu prea aveam cum sa o tin, ca imi cadea tot timpul . prietenul meu spre exemplu a tinut folia aia atat cat i-a spus tipul de la salon si i s-a vindecat tatuajul foarte greu . eu pe picior nu am tinut-o deloc, am dat doar cu multa crema si a fost foarte ok. dar na, "cate bordeie atatea obicee "

Testosul
Subiect Autor

27 Noi 2008, 09:11

E de preferat sa il faci iarna pentru ca nu mergi la mare, nu prea mergi la piscina, pentru ca trebuie evitat contactul cu apa si soarele puternic pe zona respectiva. Asta pentru ca acolo dupa cateva zile de dat cu Bepanthen, se formeaza o coaja, care trebuie ingrijita in asa fel incat sa cada singura, fara ajutor. Si ca acea coaja sa cada singura, nu trebuie udata sub nici un chip.
In alta ordine de idei, Bepanthenul este o crema foarte grasa intr-adevar si va pata hainele, deci e mai bine sa il faci cand e mai frig si ai de exemplu un tricou mai de casa si deasupra camasa sau altceva.

Cosmin
Admin

27 Noi 2008, 19:33

@Testosul:
Arata bine tatuajul, si mie imi plac doar cele negru / gri. Sa-ti traiasca si ala micu' !
Pun o poza si cu tatuajul meu. La fel, nu e inca gata, sunt cateva elemente pe care vreau sa le adaug.
As mai vrea sa adaug ca pe langa Bepanthene (care e cel mai recomadat produs pe la noi) se poate folosi si orice alt unguent foarte hidratant, de preferabil care sa nu contina parfum.

Imagine
Imagine

MKM Autotechnik - Service auto multibrand Click pt. Detalii si imagini

DIY Info Leon 1P / Altea 5P Click pt. Detalii si imagini

Cosmin
Admin

05 Dec 2008, 18:30

Astazi mi-am completat tatuajul existent si mi-am facut programare pentru ianuarie cand o sa-mi tatuez si bratul celalalt. E un desen cam mare si mi-e destul de groaza. Nu suport acele deloc, mi-e groaza si cand merg sa-mi ia sange. Un lucru ciudat pentru un iubitor de tatuaje...
Imagine

The teacher
Profesoru

05 Dec 2008, 18:54

ghita_celofan scrie:
Astazi mi-am completat tatuajul existent si mi-am facut programare pentru ianuarie cand o sa-mi tatuez si bratul celalalt. E un desen cam mare si mi-e destul de groaza. Nu suport acele deloc, mi-e groaza si cand merg sa-mi ia sange. Un lucru ciudat pentru un iubitor de tatuaje...

Se spune in general , no ofense , ca babele sufera la frumusete , asa ca daca iti plac , executa , nu -ti refuza o placere , ti-o spun din experienta..............

Krondet

09 Dec 2008, 07:46

Nu am avut, nu am si nu voi avea.
Am vazut candva un mos pe care atarna carnea alba si flasca, iar tatuajul nu mai arata deloc a ceea ce fusese candva :twisted: . Imaginea m-a urmarit si ma urmareste :blackeye:
Seat Ibiza 1.4 85 Rojo Emocion
Daca ai vointa, poti sa muti si muntii din loc. Daca ai creier, ii lasi acolo, ca nu te deranjeaza.

Testosul
Subiect Autor

17 Dec 2008, 10:38

The teacher scrie:
ghita_celofan scrie:

Se spune in general , no ofense , ca babele sufera la frumusete , asa ca daca iti plac , executa , nu -ti refuza o placere , ti-o spun din experienta..............

Pai pune si tu ceva poze cu ce completare ai facut si de asemeni cu ce vei face pe bratul celalalt.
In ce priveste acele, pot sa-ti spun o culme a ironiei....eu cand mi se ia singe lesin, dar la tatuaj pot sta sa bata ore in sir fara sa am nimic.....ciudat, nu?

LETHAL
45 DUK

17 Dec 2008, 15:19

nu am tatuaje dar mi-as face doar la cei de la MIAMI INK acei baieti sunt cu adevarat artisti!
BUFU=>Buy Us Fuck U! I can't drive fast....but I can fly slowly!
NU alergam in parc!....alergam in trafic!!!

Cosmin
Admin

17 Dec 2008, 18:30

Cei de la Miami Ink sunt mai cunoscuti din cauza emisiunii. La fel si Kat von D, tipa care lucra cu ei si care acum are propriul studio si propriul show care se numeste, cum altfel, L.A Ink.
Dar sunt si altii mult mai talentati, numai ca . sunt mai putin cunoscuti.

@Testosul, nu am facut o completare foarte mare, am adugat doar un text. O sa pun poza in curand. Mie mi-e "frica" si am frisoane pana in momentul in care vad acul in aparat. Cand aud bazaitul, e ok. Iar durerea e suportabila.
Imagine

Bodo
.B.O.D.O.

16 Ian 2009, 18:29

Vreo doua bucatzi am si eu.ambele pe brate..unul reprezinta un soim si intre aripi are semnul suzuki hayabusa,iar celalalt este ceva corectat de care nu's prea mandru dar tre sa-i dau eu de cap cumva si sa-l acopar :D.sa va faceti o idee,
Imagine

si...cum zizicea cel care mi l-a facut: "Stai linistit...nimeni nu se opreste la unu' " asa ca,sigur o sa mai urmeze si altele.
o singura chestie am pe creier :D daca port ceva cu maneca scurta sau pantaloni scurti,sa nu se vada.ideea e ca mi le-am facut pt mine.k la mare n-am cum sa le acopar...asta e alta treaba.
PH-15-EAT - Luna Grey Leon 1P (De vanzare viewtopic.php?f=95&t=8658 )
PH-09-WAC - VW Golf IV ( De vanzare http://clubseat.eu/viewtopic.php?f=95&t=2964 )

badganaflee
V.I.P.

22 Ian 2009, 12:31

nu am tatuaje si nici nu mi-as face, asta e parerea mea, voi toti care aveti ce sa spun bafta, nu vreau sa fiu inteles gresit nu sunt contra lor, dar nici pt. ele

Bodo
.B.O.D.O.

30 Ian 2009, 22:17

Deci sa inteleg ca suntem doar cativa inked :D ??? inteleg si sunt de acord cu opiniile fiecaruia cui ii place sa-si faca cui nu...nu.mie unul...dar deja stiti parerea mea.
PH-15-EAT - Luna Grey Leon 1P (De vanzare viewtopic.php?f=95&t=8658 )
PH-09-WAC - VW Golf IV ( De vanzare http://clubseat.eu/viewtopic.php?f=95&t=2964 )

chelie77

16 Feb 2009, 19:35

Sunt un mandru purtator de 4 tatuaje ,unul pe gamba stg ,cate unul pe ambii umeri si ultimul pe antebratul stg.Pe picior si antebrat mi le-am facut singur!
Imagine
Seat Ibiza 1.9 SDI 2002
viewtopic.php?t=2374

Testosul
Subiect Autor

16 Feb 2009, 19:36

chelie77 scrie:
Sunt un mandru purtator de 4 tatuaje ,unul pe gamba stg ,cate unul pe ambii umeri si ultimul pe antebratul stg.Pe picior si antebrat mi le-am facut singur!
Imagine

Urca si tu niste poze cu tatuajele tale, sa le vedem si noi.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 9