Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

• 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 58

Bamse
Moderator

Re: Ibiza Track Grey

16 Mar 2009, 08:59

lasa ma ca o sa creasca biza ta....trebuia sa ii pui jante pe 14, sa ii scoti carpete scaune din ea, si sa vezi ca il faceai! :D
glumesc, da cu masini din astea vechi, motoarele noi chiar nu au cum sa concureze.
si ala chiar daca avea 60 de cai tot te facea.....no offence....nu esti tu de vina ci doar tehnoologia asta noua de pe masini.
Ibiza, FR. Black, TDI, Chiptuned
Canalul Clubseat.eu pe Youtube

Testosul

16 Mar 2009, 08:59

TNS scrie:
chiar si asa.avea 98 cp si e mare diferenta cred eu de la 70 la 98.....+ ca ala si-a golit masina si mai stiu eu ce si-a facut

Nu trebuie sa te superi, a fost o eroare de organizare pentru ca trebuia ca plecarea sa se faca pe clase de motorizare...dar ca la noi, lucrurile sunt pregatite de-a-ndoaselea.

Vlad_TNS
Subiect Autor

16 Mar 2009, 09:03

pa sa iti spun cum a fost.......mai intai era Grupa A(adica sub 100cp).deci se putea face unu care avea 20 cp cu unu cu 100,nici o problema.si nu erau pusi pe grupe.Adica eu sa concurez cu un clio de 75 de cp sau ceva asemanator,nu.....era o coada lunga si concurai cu cel din fata ta,indiferent cati cai avea ala....urat
Ex: 2008 Seat Ibiza 6L Glow Orange
2001 Honda Civic Type-R EP3 Nighthawk Black
2002 VW Lupo 3L Silver

Testosul

16 Mar 2009, 09:09

TNS scrie:
pa sa iti spun cum a fost.......mai intai era Grupa A(adica sub 100cp).deci se putea face unu care avea 20 cp cu unu cu 100,nici o problema.si nu erau pusi pe grupe.Adica eu sa concurez cu un clio de 75 de cp sau ceva asemanator,nu.....era o coada lunga si concurai cu cel din fata ta,indiferent cati cai avea ala....urat

Mda, ma asteptam sa fie asa....se face asa ca sa mearga repede, pentru ca altfel, aranjarea pe grupe de motorizare ar fi fost ceva mai greoaie...

Vlad_TNS
Subiect Autor

16 Mar 2009, 09:15

eu zic ca puteau sa faca efortul asta ca totusi era un eveniment national....nu doar local.....si oamenii vin din toate colturile tarii,dau bani pe benzina,pe participare....dar in fine....omu din greseli invata si nu am sa mai merg
2002 VW Lupo 3L Silver

Stefan

16 Mar 2009, 09:42

Nu mai fi suparat.....Pana la urma este doar o cursa....Te face cine nu te astepti....sau de ce concurent iti este frica....taman de ala nu scapi.....Pana la urma gandeste pozitiv....nu te uita la bani....ca iti faci nervi....si trece-o in contul experientei tale de pilot amator.....Uite eu am participat la multe astfel de curse.....si legale si ilegale....cu diverse masini....si mi-am luat-o de nu stiu cate ori....dar am si facut multe masini la care nu ma asteptam sa le pot intrece vreodata....Dar tot timpul am considerat ca trebuie sa imi acumulez experientza.....
Pana la urma ce pretentii ai de la masina ta ??? nu a fost gandita din prima pt curse....ca doar ai 1.2 pe ea.....si plus ca mai are si 1175 KG.....ceea ce este grea pt motorul asta......
Nici eu pe linie dreapta nu fac mare lucru cu ea....cand ma mai dau asa....din cand in cand....deaceea vreau sa imi schimb motorul pe ea.....caci vreau sa o fac cam cea mai puternica Ibiza din Romania......
Bafta in continuare.....
Don't drive faster than your guardian angel can do....
Ex. SEAT IBIZA 1.2 64CP....

crysu
the yellow one

17 Mar 2009, 13:50

TNS scrie:
eu zic ca puteau sa faca efortul asta ca totusi era un eveniment national....nu doar local.....si oamenii vin din toate colturile tarii,dau bani pe benzina,pe participare....dar in fine....omu din greseli invata si nu am sa mai merg

Tu sa fii sanatos... intr-adevar organizarea a fost ... de fapt nu a fost ... au fost mult mai organizati baietii pe aeroport dat fiind faptul ca acolo era ceva neorganizat .... :)
Imagine
Actual: Seat Leon 1P 1.6
Poate vreodata: Altea 4 Freetrack

Vlad_TNS
Subiect Autor

21 Mar 2009, 18:19

remapare luni :D :D
2002 VW Lupo 3L Silver

The teacher
Profesoru

21 Mar 2009, 21:44

TNS scrie:
chiar si asa.avea 98 cp si e mare diferenta cred eu de la 70 la 98.....+ ca ala si-a golit masina si mai stiu eu ce si-a facut

Nu fi suparat asa e la curse, si eu am fost la competitii organizate si cand am vazut cu ce ma dau , m-a luat durerea de cap , exista pe forum posturile mele in care explic cum se vine la o astfel de competitie , masina usurata cat se poate , ............................si multe alte chestii , este o experienta si pt tine , eu nu fac liniute , ci doar circuite unde pot sa demonstrez mai mult , cu masina mea , la liniute iti trebuie doar caii putere si greutate mica , la circuit este altceva , daca nu le ai .......................degeaba te dai , macar nu m-am facut de ras pe unde am fost , in primi trei am fost mereu , asta cu o masina de strada , cu 1330 kg , m-am batut cu "coji" , asa le numesc eu , aveau doar scaun sofer , golite integral in interior , fara fete de usi , masinile alea poate aveau in cel mai rau caz 1000 kg , multe dinele fiind sub aceasta greutate ,, asa ca nu-ti face sange rau

drw99

21 Mar 2009, 21:50

Unde faci resoftarea? astept un feedback:D ca as dopa si eu herghelia mea

Vlad_TNS
Subiect Autor

22 Mar 2009, 02:02

The teacher scrie:
TNS scrie:

Nu fi suparat asa e la curse, si eu am fost la competitii organizate si cand am vazut cu ce ma dau , m-a luat durerea de cap , exista pe forum posturile mele in care explic cum se vine la o astfel de competitie , masina usurata cat se poate , ............................si multe alte chestii , este o experienta si pt tine , eu nu fac liniute , ci doar circuite unde pot sa demonstrez mai mult , cu masina mea , la liniute iti trebuie doar caii putere si greutate mica , la circuit este altceva , daca nu le ai .......................degeaba te dai , macar nu m-am facut de ras pe unde am fost , in primi trei am fost mereu , asta cu o masina de strada , cu 1330 kg , m-am batut cu "coji" , asa le numesc eu , aveau doar scaun sofer , golite integral in interior , fara fete de usi , masinile alea poate aveau in cel mai rau caz 1000 kg , multe dinele fiind sub aceasta greutate ,, asa ca nu-ti face sange rau

:) chiar m-ar interesa circuitu asta.daca imi poti da mai multe detalii...cand mai e circuitu si unde ar fi excelent.

pS resoftarea o fac la rabane....are service la piata crangasi.....in spatele eMag-ului. iti cere 170 euro pt ca esti in club seat.....daca nu erai iti cerea 200.eu ma duc luni.....poate mergem aman2.
2002 VW Lupo 3L Silver

toyo

22 Mar 2009, 02:15

Dupa ce o remapezi... abia astept sa-mi zici mie cum se simte diferenta.. :)
Bafta!
Seat Ibiza 1.2 12V 70CP Exclusive

The teacher
Profesoru

22 Mar 2009, 08:11

TNS scrie:
chiar m-ar interesa circuitu asta.daca imi poti da mai multe detalii...cand mai e circuitu si unde ar fi excelent.

Uitate aici : http://www.speedhunters.lx.ro/Memorial% ... ldovan.htm , viewtopic.php?f=47&t=324&st=0&sk=t&sd=a&start=15

The teacher
Profesoru

22 Mar 2009, 08:15

Si mai era un loc unde poti sa vezi cam ce a fost la Cluj , http://timesquad.ro/forum/showthread.php?t=406 , pe pagina trei o sa vezi clasamentele , la 1600 , pe locul 1 cu cinci secunde penalizare Hategan Calin , cu masina pregatita de raliu , si pe deasupra pilot licentiat ..................no comment , peste tot se mai fac greseli , si a te bate cu piloti adevarati si cu masini pregatite de competie , itti face cinste , nu inseamna ca esti mai slab decat ei .............

Vlad_TNS
Subiect Autor

22 Mar 2009, 11:42

The teacher scrie:
TNS scrie:
chiar m-ar interesa circuitu asta.daca imi poti da mai multe detalii...cand mai e circuitu si unde ar fi excelent.

Uitate aici : http://www.speedhunters.lx.ro/Memorial% ... ldovan.htm , http://www.clubseat.eu/viewtopic.php?f= ... a&start=15

pai din cate vad e traseu de anu trecut :( . Nu dar vreau cand se mai organizeaza asa ceva sa mergem mai multi de la club seat.
2002 VW Lupo 3L Silver
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 58