Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

jorjan
Subiect Autor

Mufa diagnoza negasita?

17 Feb 2014, 15:23

Salut, am un seat toledo din 1998 1,9 TDI 110 hp afn-ul si nu gasesc mufa de diagnoza ma poate ajuta cineva? Multumesc.
Imagine

dany19940
Moderator

Re: Mufa diagnoza negasita?

17 Feb 2014, 16:39

Ar trebui sa fie sub volan undeva. Dai capacul de la sigurante jos si, pe buza laturii din dreapta a gaurii ramase, ar trebui s-o gasesti. Daca nu-i acolo...NU AI PUSA DIN FABBRICA ! Dar se poate monta o mufa, iar cablurile se leaga la modulul de IMMO.
Toledo 1M/AUS/1,6/16V /115CP midnight blue metallic
Arosa 6H/AUB/1,4/16V/107CP rosu

"I didn't mod my car to be faster/better than other cars, I modded my car so its faster/better than it was before the mod"
"When events test men, angels then appear" - Cand timpurile ii pun la incercare pe oameni, atunci apar ingerii...

jorjan
Subiect Autor

Re: Mufa diagnoza negasita?

19 Feb 2014, 23:21

dany19940 scrie:
Ar trebui sa fie sub volan undeva. Dai capacul de la sigurante jos si, pe buza laturii din dreapta a gaurii ramase, ar trebui s-o gasesti. Daca nu-i acolo...NU AI PUSA DIN FABBRICA ! Dar se poate monta o mufa, iar cablurile se leaga la modulul de IMMO.

Salut eu am gasit-o in partea stanga a volanului, sunt 3 capacele din care unul e pentru pozitie si faza mica si inca 2 care sunt de forma e chiar prima de langa volan . am sa fac maine o poza si o voi atasa sa vada si cei care se vor confrunta cu aceeasi problema si poate se vor descurca.