Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

ice_cosmin
Subiect Autor

blocare usi

21 Dec 2013, 15:22

buna ziua. vreau sa va intreb si eu de ce daca blochez usile din interior de la butonul de pe usa , usa stanga fata si dreapta spate se inchide si se deschide automat deci nu raman blocate?

dany19940
Moderator

Re: blocare usi

21 Dec 2013, 18:52

Lipituri reci in broaste. Trebuie desfacute si refacute acele lipituri de la pinii mufelor.
Toledo 1M/AUS/1,6/16V /115CP midnight blue metallic
Arosa 6H/AUB/1,4/16V/107CP rosu

"I didn't mod my car to be faster/better than other cars, I modded my car so its faster/better than it was before the mod"
"When events test men, angels then appear" - Cand timpurile ii pun la incercare pe oameni, atunci apar ingerii...

ice_cosmin
Subiect Autor

22 Dec 2013, 09:13

mersi dani

ice_cosmin
Subiect Autor

02 Ian 2014, 09:53

acele switch-uri din broastele usilor se afla la magazin sau la reprezentanta ca am auzit ca nu prea se afla sau mai bine broasca completa de la dezmembrari?

dany19940
Moderator

02 Ian 2014, 10:54

Depinde ce switch e de vina. Daca nu ti se aprinde plafoniera cand deschizi una din acele usi, atunci vei avea de schimbat acel switch care e in contact cu zavorul din broasca, desi nu e regula. Dar daca zici ca se descuie acele usi, atunci nu e de schimbat nimic, ci doar de desfacut broasca si refacut lipitirile de la mufa ei, care de la atatea trantiri ale usilor, crapa (lipiturile cu fludor) si nu mai fac contact. Daca modulul confort nu primeste confirmare de la fiecare broasca, le da impuls sa se descuie din cauza ca vede ceva in neregula si asa te anunta pe tine sa verifici ce si cum. Inainte de a reface lipiturile, curata-le bine la lac, altfel vei avea iar probleme.
Toledo 1M/AUS/1,6/16V /115CP midnight blue metallic
Arosa 6H/AUB/1,4/16V/107CP rosu

"I didn't mod my car to be faster/better than other cars, I modded my car so its faster/better than it was before the mod"
"When events test men, angels then appear" - Cand timpurile ii pun la incercare pe oameni, atunci apar ingerii...

ramonik29

02 Ian 2014, 18:55

Buna seara! de Revelion am avut nenorocul sa dau peste un caine pe un drum national european, fapt care mi-a provocat cateva probleme la masina, un seat toledo din `99, 1.6 benzina. Pentru reparatii am nevoie de un radiator de racire si bara fata. Ma puteti ajuta cu niste idei/sfaturi cum sa procedez si de pe unde le pot achizitiona..? Multumesc!