Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

bluestyle
Subiect Autor

Seat Leon Torrid - dotari?

03 Dec 2013, 21:33

Salut. Urmeaza sa plec in scurt timp sa cumpar un SEAT Leon Torrid 1.6 16V din Germania si nu am informatii referitoare la acest model de echipare numit "Torrid". Din discutia cu proprietarul am aflat ca masina are scaune electrice, geamuri electrice, climatronic, computer de bord.

Imi puteti da mai multe informatii referitoare la echiparea Torrid? Poate este Roger pe aici :)
Daca imi puteti da si alte sfaturi precum lucruri la care ar trebui sa fiu atent sau probleme frecvente ale Leonului, va multumesc!

Roger
Moderator

Re: Seat Leon Torrid - dotari?

03 Dec 2013, 23:03

Torrid este de fapt echiparea de baza Stella, dar cu ceva in plus, cum ar fi scaune sport, volan imbracat in piele, plastice bord negre, posibil si computer de bord, jante de aliaj pe 15 ZUMAIA. Din cate stiu climatronicul est optional, iar geamurile electrice sunt doar in fata. Niste poze cu masina sunt binevenite.

bluestyle
Subiect Autor

03 Dec 2013, 23:35

Imagine1
Imagine2
Imagine3

Sa inteleg ca este un Torrid cu ceva mai multe optionale? Scaunele sunt sport? Vad ca are butoane pe maneta pentru computer de bord. Volanul nu imi pot da seama daca este imbracat in piele.

HUNTER
HUNTER

03 Dec 2013, 23:53

sa ma bag si eu...sper sa nu deranjez:
volanul nu e in piele. are BC. scaunele sunt incalzite, dar nu sunt sport. Roger, s-a pus incalzire si pe modelul acela de tapiterie?? ca scaunele care le-am mai vazut, cu incalzire, erau negru, nu cu gri.
oglinzile par a fi si cu pliere electrica, parca asa vad semnul. e facuta de departe, si obtureaza volanul.

bluestyle
Subiect Autor

04 Dec 2013, 00:22

Esti binevenit. Pai ce mi-ati descris pentru versiunea Torro nu se prea pupa cu ce are masina asta. Care este diferenta dintre un Signo si ce vedeti in poze?

Roger
Moderator

04 Dec 2013, 02:55

Am gasit si eu anuntul. Este echiparea signo, cea mai veche. Nu are nicio treaba cu torrid. Spune-i sa faca o poza la sticker-ul din portbagaj si sa ti-o trimita pe e-mail.