Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

gamer555
ClubSEAT Admin

Re: Becuri pozitie albe

27 Noi 2013, 18:45

offtopic / rant mode on: piata vitan si cam tot ce se intampla in jurul ei poate fi definit in cateva cuvinte: cocalareala, samsareala, "manevre si combinatii", bisnitareala ! nu imi retrag cuvintele astea si orice om cu capul pe umeri observa asta. decente la pret ? pe dracu, ar trebui sa iti dai seama ca sunt niste gunoaie cumparate de la chinezi en gros si vandute la bucata la pret de 10 ori mai mare. deci da, ledul tau de 20 de lei face fix 2 lei, cu atat l-a cumparat "comerciantul" ala care ti le vinde ! si mie mi se pare decent :roll:
nu mai vorbim de garantie, factura, taxe platite pentru venitul obtinut, acte de provenienta a marfii, adica S.F.uri din astea din star trek...
in orice caz, eu nu vreau sa contribui cu un leu la veniturile "la negru" ale unui baiat descurcaret care isi pune "capac" la ce vinde. le-as da foc la toata marfa, asa cum as face si cu tot dragonul rosu si tigania aia de "europa". daca respectivii ar fi oameni corecti, ar avea asigurare pe marfa, nu? ha ha, stai ca iar o dadeam in nave spatiale...
/offtopic: pfiu, ca am zis-o si pe asta

un bec de la o firma consacrata nu o sa poata concura niciodata la pret cu gunoaiele astea. produsul este facut dupa niste standarde, respecta niste norme, muncitorul care munceste la ele trebuie sa fie platit cu salariu pe carte de munca nu cu biscuiti sau pus cu biciul pe spate sa lucreze in container pe vapor. si apoi se mai pune si sigla firmei pe produs. cu siguranta nu ar vrea sa isi strice renumele producand gunoaie.

cat despre produsele cu lifetime de 1 an, e cazul doar la modelele +50% +80% etc. adica iei un produs "overclockat" din fabrica. pe halogen de 55w atat se poate, asta e. philips xtreme vision aveau lumina mai buna dar s-au dus dupa 1 an, asa cum era de asteptat. am revenit la osram original si nu mi-au crapat de ani de zile.

umfrider
Andrei

Re: Becuri pozitie albe

27 Noi 2013, 20:34

Am din Februarie pe faza scurta becuri philips blue vision de care sunt foarte multumit , am auzit in stanga in dreapta ca in maxim 2 luni se ard... eh nu s-au ars . In pachetul cu becuri pentru faza scurta se aflau si 2 becuri de pozitie philips , probabil cele de care a spus mai sus gamer.Una peste alta daca maine mi se ard pozitiile sau ...faza tot philips o sa imi iau.