Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

sansiro
Subiect Autor

cabluri ABS

07 Noi 2013, 20:46

Salut am si eu o problema, am nevoie de cablurile ABS pentru un seat ibiza 1.9 TDI din 2001 tip motor Alh,de la un capat la celalalt pentru ca am avut un accident si mi s-au retezat cablurile si am incercat sa le caut pe la magazinele de piese si mi-au zis ca nu se gasesc decat la reprezentanta si din cauza asta vreau sa va intreb daca stiti cumva o alta alternativa sau loc unde as putea gasi cablurile respective exceptie dezmembrari ca acolo am cautat. Va multumesc anticipat.

nmihai67
Michel-Angelo

Re: cabluri ABS

07 Noi 2013, 22:05

Nu inteleg ce au cele de la dezmembrari? Daca sunt intregi , nu conteaza ca sunt vechi, si masina ta este !
Vorbesti despre cabluri ! Adica care s-au retezat 1, 2, toate?
Daca nu dispui de bani, si conectorii sunt intacti ( adica mufele) , le poti prelua si reface cablajul, nu vad ce mare scofala sa fie.
Sincer sa fiu eu nu te inteleg, nu vrei de la dezmembrari, nu vrei de la reprezentanta, atunci ce vrei?
Cablurile sunt specifice masinii , asa ca nu ai prea multe posibilitati...help yourself !
Daca ma rogi - o sa incerc !
Daca nu pot - o sa caut!

Seat Toledo 1.9 TDI Signo - ASV - 140 CP - ESP - 2002

sansiro
Subiect Autor

Re: cabluri ABS

08 Noi 2013, 14:11

Nu am nimic cu dezmembrarile, din contra am cautat si nu am gasit. Sunt retezate toate trei si pana la urma daca nu reusesc sa le gasesc o sa incerc sa le fac.