Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

zapacit
Subiect Autor

Leon 1.6 TDI black

29 Oct 2013, 18:15

Dupa indelungi cautari pe net, verificari de km pe la reprezentante (din 20 de masini verificate la reprezentante doar 2 le`am gasit in regula, asa ca verificati inainte sa luati o masina second), am gasit`o in sfarsit! E un leon 1.6 tdi 105 cp start&stop care imi place la nebunie, pur si simplu m`am indragostit :)). Nu stiu ce nivel de echipare are, dar are destule dotari. Ideea e ca nu stiu cum sa fac sa ii pun navigatia pe dvd sau pe card, stick ceva si nu inteleg de ce nu se aprind luminile cand inchid masina (coming home) atata timp cat cele pt leaving home merg.. Ma poate ajuta si pe mine cineva?

Sa va arat si cateva poze daca asa e datina pe aici.

ImaginexImaginexImaginexImaginexImaginexImaginexImaginexImaginexImagine
Ultima oară modificat 30 Oct 2013, 08:56 de către Cosmin, modificat 1 dată în total.
Motiv: Aranjare imagini pe orizontala

bgd_b92
Bogdan

Re: Leon 1.6 TDI black

29 Oct 2013, 18:28

sa o stapanesti sanatos ! arata bine rau ! :shock: dar ii trebuie o suspensie sport si roti mai mari :mrgreen:

cata50

29 Oct 2013, 20:20

Foarte frumoasa masina! Sa o stapanesti sanatos!

Interesanta grila, poti da mai multe detalii despre ea? :hi
Seat Leon 1P 2008 1.6 - B 997 KTA
Opel Astra G 2000 1.6 - B 76 PAS - sold

gabi1988

29 Oct 2013, 20:29

Frumoasa masina sa o stapanesti sanatos.
Grila este asa din cauza ca modelul este ecomotive, ceva de genul bluemotion de la vw si acolo polo mi se pare ca are o grila de genul.
Leon 1.6 16 v 2004 Bifuel

oLandeZu
RedLine

29 Oct 2013, 20:57

Frumoasa masina ! Km cat mai multi.
Coming home ti setat pe zero secunde.
<3 my REDLEON : 2.0 TDI BKD

ll_her

30 Oct 2013, 06:55

Multim multi Km. fara probleme :)

oLandeZu scrie:
Coming home ti setat pe zero secunde.

Adica?
VR 46

SEAT Altea 1.4 TSI 125 CP Stylance - Mar Blue
Imagine
&
SEAT Leon 1.6 TDI CR 105 CP Copa Edition - Estrella Silver
&
Ex - SEAT Ibiza 1.4 TDI 70CP Fresc - Crono Yellow

Dragos_is

30 Oct 2013, 07:53

Bine ai venit in club. Sa o stapanesti multi km fara probleme :hi
Echiparea este Style. Despre coming home pot sa-ti spun ca nu functioneaza automat ca si leaving home. Dupa ce opresti motorul da un flash si luminile vor ramane aprinse cat sunt setate ca timp. Despre navi nu stiu ce sa zic nu am incercat alta sursa decat a ei. Normal ar trebui sa citeasca si card si cd. Sper ca ti-am fost de folos
Seat Leon Style 1.4 TSI Cupra R face
Imagine
viewtopic.php?f=5&t=11951

Cosmin
Admin

30 Oct 2013, 09:01

zapacit scrie:
Ideea e ca nu stiu cum sa fac sa ii pun navigatia pe dvd sau pe card, stick

Unitatea ta e RNS 310 sau 315. In ambele cazuri, nu citeste DVD.
Daca e RNS 310, hartile ruleaza de pe cd, avand optiunea de a le copia pe un card SD. Daca e 315, hartile se pot instala numai de pe un card SD original. Adica trebuie sa cumperi cardul original, nou, neintrodus in nici o alta unitate. Cardul SD cu hartile navi se "imperecheaza" cu unitatea in care a fost introdus prima data, devenind inutilizabil in alte unitati.

Diferenta dintre 310 sau 315 e data de sistemul bluetooth (315 are BT incorporat). Sau dupa PN, insa fie scoti unitatea afara, fie interoghezi adresa 37 cu VCDS.
Imagine

MKM Autotechnik - Service auto multibrand Click pt. Detalii si imagini

DIY Info Leon 1P / Altea 5P Click pt. Detalii si imagini

gamer555
ClubSEAT Admin

30 Oct 2013, 11:10

frumos si dotat leutul :hi cat despre "trebuie jante, arcuri" si alte sugestii cred ca s-ar aplica la alte leoane, banuiesc ca tu ai mers pe economia motorului. cam asta e calitatea principala la 1.6 tdi ecomotive, si daca vii cu jante mai mari / mai grele, consumul creste.

masina e facelift 1.6 start stop, deci an foarte recent, insa vanzatorul ti-a dat-o cu 100 si ceva de mii km (ceva absolut normal pentru o masina din vest cu un asemenea motor economic). e lucru bun ca nu a incercat sa ii transforme in 30 mii sa zicem si sa adauge 500 euro la pret :) asta daca au fost intermediari.

apropo, locuiesti in franta sau masina doar a fost adusa de acolo si va fi inmatriculata in romania ?

zapacit
Subiect Autor

30 Oct 2013, 11:52

Multumesc frumos pentru urari!

cata, ce detalii vrei sa stii? Masina a fost adusa din franta de unu care se ocupa cu asa ceva, are 105k reali pentru ca i`am verificat la reprezentanta si are reviziile facute la zi, de aici mi`am putut da seama daca sunt reali sau nu, e modelul ecomotive, altceva nu stiu ce sa iti mai zic.

Unitatea de navi nu cred ca are BT incorporat, pentru ca atunci cand accesez meniul pentru BT nu mi`l gaseste telefonul. Poate nu stiu eu sa`l activez, dar am incercat de mai multe ori si telefonul nu gaseste niciun dispozitiv. Cat despre cd cu harti, cel de la care am cumparat`o mi`a dat un cd original dar are doar Italia pe el.

Nu, locuiesc in Franta. Masina va fi inmatriculata, o sa ma coste vreo 400 RAR`u si 120 taxa de mediu.

M`am gandit si la suspensii sport dar nu curand, acum as vrea sa imi pun folie pe spate ( poate si pe fata :)) ).

Aaa, si am o mica problema la ea. Nu mi se deschide usa de la sofer din telecomanda, trebuie sa o deschid cu cheia ( celelalte usi se deschid fara probleme). Am inteles ca ar putea fi acuatorul ala sau cum se numeste.