Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

KenjiLeon
Subiect Autor

Vibratie oglinzi de la bass

19 Oct 2013, 12:03

Salutare a mai patit cineva sa vibreze plasticul acela negru de pe oglinzi din cauza bassului? eu am oglinzi dinalea stanga mai mare dreapta mai mica si vibreaza de ma scoate din sarite se pot strange cumva plasticurile acelea stiu si eu sau se poate face altceva ca ma scot din minti se aude urat tare :(
Seat Leon 1M, TDI, 110 CP,

floryn_99

Re: Vibratie oglinzi de la bass

19 Oct 2013, 12:26

Verifica sa nu aiba clemele rupte si sa fie "inchegate" corect.
Acum, depinde si de ce "scule" audio ai pe masina.
Ia priveste AICI
:hi
Seat Toledo Stella 2003 1.6 16v 105 HP (BCB)
EX: Vw Bora 1.9 TDI 90HP (ALH)

cristimoise

29 Noi 2013, 02:10

Salut, pe leutul meu am in jur de 1000w RMS totali, iar oglinzile laterale nu vibreaza aproape deloc, in schimb nu pot spune la fel de cea din masina(lapsus*) sar bradutii odorizanti ca un pitic cu un picamar :yah

HUNTER
HUNTER

29 Noi 2013, 07:07

KenjiLeon scrie:
Salutare a mai patit cineva sa vibreze plasticul acela negru de pe oglinzi din cauza bassului? eu am oglinzi dinalea stanga mai mare dreapta mai mica si vibreaza de ma scoate din sarite se pot strange cumva plasticurile acelea stiu si eu sau se poate face altceva ca ma scot din minti se aude urat tare :(

da-mi un flash prin trafic, sa facem o comparatie. la mine vibreaza oglinzile, dar e doar la nivel vizual, fara zgomote. :hi

cristels

29 Noi 2013, 14:43

Si mie mi se intampla, pe aura. Daca il dau tare oglinda din dreapta vibreaza si se aude destul de urat, dar trebuie sa fi afara langa masina sa sesizezi, inauntru nicio sansa... Oricum, cu oglinda deschisa, rabatata sau chiar intre, tot vibreaza (oglinzile sunt electrice cu rabatare).
La vremuri noi, tot noi.
Leon 1M Signo 1.6 16V AUS

tekolinooo

10 Dec 2013, 22:08

Salutari, si ale mele vibreaza de la bass. Insa, numai geamul, el este cel care vibreaza (efectul este doar vizual). Problema insa o am cu oglinda din interior, are vibreaza si fara bass. :)) Nu inteleg de ce, cred ca este carcasa ei. Am oglinda cu senzori de ploaie, probabil s-a mai dezlipit in timp.