Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

Tony12Ray
Subiect Autor

Problema Leon 1m

17 Oct 2013, 19:23

In primul rand va salut , sun nou , nu prea am treaba cu masinile si sunt de parere ca multi mecanicii de prin service-urile din buc au c-am aceleasi cunostiinte despre masini ca si mine sau sub , tinand cont ca eu sunt 0 ! Asta o spun din cele patite de mine nu din cele auzite.

Seat 1m 1.6I 16v cod motor BCB am impresia ca masina trage greu ...ca se aude ca si cum ar patina cureaua cand accelerez mai brusc..as vrea sa ma intalnesc cu cineva care are acelasi model de masina sa se uite 1 pic la a mea , eventual sa dea o tura , poate doar am eu impresia asta , am prima sonda lambda dusa , si cineva mi-a zis ca si racordul flexibil de la esapament ar putea fi rupt...dar cum imi dau seama daca e rupt ?consumul este de 9.7 - 10(consum in oras) , delay foarte mare la acceleratie ,poate fii si ambreajul de vina dar cum nu ma pricep astept parerile voastre , multumesc anticipat .

ionutblv
BLV SCENTS

Re: Problema Leon 1m

17 Oct 2013, 19:28

Cel mai bine si sigur, mergi la un mecanic de VAG de incredere , si sigur de rezolva. E greu sa aflii raspunsul online.

Bafta!

bertzi43
B-82-AJS

17 Oct 2013, 20:28

pai daca pleaca greu clar e ambreiaju pe duca iar racordul flexibil se poate vedea daca o urci pe o rampa sau o auzi de afara daca face zgomot.tu ai finala schimbata sau doar tipsuri :)
PS:ai RAY la nr si stai in pantelimon?te-am vazut azi pe drum spre cora :tongue

Seat Leon 1M Stella,1.6 16v,105 cp...
Imagine

Tony12Ray
Subiect Autor

18 Oct 2013, 14:30

da eu eram , lasa-mi un nr de tel poate ne vedem ca vad ca ai aceasi motorizare si vedem c-am ce diferente sunt...diagnoza am facut si imi da doar bancul 1 (prima sonda) in rest nimic . Iar mecanic de incredere nu am gasit...poate imi recomandati voi vreunul in bucuresti...