Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

angyu4us
Subiect Autor

alarma imi trezeste vecinii

01 Oct 2013, 10:29

nu stiu ce are...de fiecare data cand ploua la o picatura mai zdravana...nino nino...la o usa trantita tare....nino nino...la o masina cu tobe sport care trece...nino nino... logica ar fi ca e prea sensibila si trebuie sa fie reglata... dar la inceput nu mi-a facut asa...teoretic... din cate stiu eu ar trebui sa existe un potentiometru pt reglaj...dar nu il gasesc... please help me!!!! vecinii mei o sa fie vesnic recunoscatori!

dragalin

Re: alarma imi trezeste vecinii

01 Oct 2013, 14:27

la fel este si a mea ,este foarte sensibila eu tineam masina in curte si de fiecare data cand alergau caini prin curte o atingeau si incepea alarma la 3 4 dimineata :)),eu o inchid din centralizare din cheia originala a masinii si numai are treaba cu alarma ,si inchid din alarma prin locuri suspecte ,poti face si tu la fel

naenero

01 Oct 2013, 21:57

angyu4us scrie:
nu stiu ce are...de fiecare data cand ploua la o picatura mai zdravana...nino nino...la o usa trantita tare....nino nino...la o masina cu tobe sport care trece...nino nino... logica ar fi ca e prea sensibila si trebuie sa fie reglata... dar la inceput nu mi-a facut asa...teoretic... din cate stiu eu ar trebui sa existe un potentiometru pt reglaj...dar nu il gasesc... please help me!!!! vecinii mei o sa fie vesnic recunoscatori!

cauta in bord unitatea alarmei ar trebui sa fie un potentiometru pe ea ......
daca nu gasesti ''butonul'' ai 2 variante ....mergi pe firul ce iese din alarma pe o mufa alba cu 4 pini (folositi toti) sau dai cateva capace in bord in timp ce te uiti sa vezi doua leduri(verde si rosu care clipocesc la vibratii) ala e senzorul de soc (posibil 2 potentiometre pe el ) reglezi de acolo .....
planul b orice electrician auto cu scaun la cap te poate ajuta daca esti din bv da un semn
seat leon alias blonda cracanata
land rover discovery = toroapa
ex bmw 320 rechin 2 buc
ex dacia solenza 1.4mpi
ex renault scenic rx 4 privilege 1.9 dci 4x4
ex kawasaki zx 6r ninja 600 cmc 120+ hp
ex vw golf 3 cl 1.6
ex land rover discovery 2.5 tdi

Undertacher

01 Oct 2013, 22:08

Ai uitat sa ne spui ce marca este alarma !!!

Sent by me.
Seat Leon 2005, 1.9 TDI ,74 KW,AXR
viewtopic.php?f=134&t=13781&start=0

angyu4us
Subiect Autor

05 Oct 2013, 11:29

marca...habar nu stiu...e cea de fabrica banuiesc... pe claxon este... soarele si america ei de alarma ca e prea de tot...am fost si eu aseara la un pub...ieei..g.agici gramada acolo...si vine una si ma intreaba...auzi...al tau e leonu ala cu mzd ?...iar eu....mandru de leoiaca mea...da...bineinteles...si ea ...vezi ca trezeste si mortii... urla de juma de ora :))