Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

Bogdan Ditu
Subiect Autor

Problema cheie

16 Sep 2013, 17:30

Salut, imi cer scuze daca s-a mai discutat, insa nu m-am descurcat cu motorul de cautare si nu am gasit. Am un seat leon 1p 2007 si de o saptamana a murit cheia. De cateva luni nu mergea foarte bine ( trebuia sa apas de 2 ori ca sa se deschida/inchida) si acum numai merge deloc. Am fost sa schimb bateria si nimic..Ma grabeam si oricum dealerul seat unde am fost era un loc pustiu, doar cu un mecanic - 2. Ce ar putea sa fie? Sambata am drum la bucuresti insa nu stiu daca este deschis la reprezentante..

Bogdan Ditu
Subiect Autor

Re: Problema cheie

16 Sep 2013, 20:38

Pai mi-a schimbat bateria. A spus ca trebuie sa stau sa vada exact care este problema, dar ma grabeam si nici nu prea am incredere acolo. ( m-am mai dus ca nu mergeau comenzile pe volan si claxonul si am plecat fara servo de la ei ). M-as duce la VW dar acolo imi cere 120 ron numai ca sa vada care este problema..

Bogdan Ditu
Subiect Autor

Re: Problema cheie

01 Oct 2013, 21:25

Am fost azi la PBN. Au schimbat cheia si e totul ok. S-au purtat exemplar, insa pretul a fost cam piperat.