Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

FLORINACHE
Subiect Autor

AM NEVOIE DE AJUTOR

30 Aug 2013, 13:29

Salutare tuturor colegilor,sunt posesorul unui Seat Leon 1M 1.9 TDI ALH an de fabricatie 2003 si de 1 luna de zile am o problema cu masina care devine foarte enervanta.
Treaba sta in felul urmator acum o luna de zile am trimis caseta de directie la reconditionat la o firma in Targoviste ( nu dau nume) toate bune si frumoase am primit caseta de directie in aceasi zi a fost montata pe masina, am facut geometria si surpriza masina trage foarte rau dreapta.Am refacut din nou geometria la aceasi firma unde am montat si caseta tot la la fel trage dreapta.
Am facut din nou geometria la alt service,schimbat anvelope stanga, dreapta , verificat presiune anvelope nimic masina tot trage dreapta.
Am sunat la firma care mi-a reconditionat caseta de directie si mi-au spus ca nu are de ce sa traga masina dreapta din cauza casetei de directie.Nu mai inteleg nimic masina mergea perfect pana sa umblu la caseta de directie.

A mai patit cineva asa ceva? Nu stiu ce sa mai fac am platit cred ca de 4 ori geometria degeaba la trei service-uri diferite si aceasi treaba.
SEAT LEON 1M 1.9 TDI ALH 90CP+

BALTAZAR2003
Moderator

Re: AM NEVOIE DE AJUTOR

30 Aug 2013, 13:36

Frana cum este?
Verifica dupa ce mergi 10-20 de minute cu masina fara sa pui frana prea des daca rotile sunt la fel de calde.
:hi
Cordoba Fever + Fresc, 1.4l/86Cp, 2008, Rosu Emocion
Imagine